Hledáte útěk před zimou? Toto jsou nejlepší tipy na dovolenou v lednu

Uvažujete nad tím, kam vycestovat v lednu? Po rozbalení dárků a odpálení ohňostrojů máte možná jediný cíl – vyvětrat si hlavu výletem do zahraničí. Abychom vám výběr cílové destinace usnadnili, přinášíme vám seznam nejlepších destinací, které jsou přímo stvořené pro dovolenou v lednu.

Lanzarote, Kanárské ostrovy

Vulkanický ostrov na severu Kanárských ostrovů pokrývá charakteristická poušť červené barvy. Připomíná tak povrch Marsu. Země je v kontrastu s krásnými plážemi a luxusními resorty skutečně hodná návštěvy. V lednu počasí na ostrově potěší i ty z vás, kteří si nepotrpí na tropické horka.

Kapverdské ostrovy

Existuje důvod, proč si ostrovy s tak nehostinnými podmínkami na život našli množství příznivců. Míle nepřetržitých slonoviny pláží, ideální vlny pro surfaře a zajímavá, téměř lunární krajina. Nemluvě o trvale sluneční poloze tohoto souostroví, díky které stoupne průměrná teplota v lednu na 25 ° C.

Kunming, Čína

Terasovitá rýžová pole jsou během mírné zimy opravdu krásné. Vychutnejte si scenérie s nízkými oblaky mlhy například v Kunming. Zavlažované pole bez plodin mají v některých oblastech červenou barvu díky známým řasám.

Madeira, Portugalsko

Ostrov s celoročním jarním počasím uprostřed Atlantiku přinášejí množství přírodních krás. Na Madeiře najdete různé turistické komplexy a množství přístupů k moři se skvělými podmínkami pro vodní sporty a potápění.

Myanmar, Asie

Země je velkým lákadlem pro turisty během celého roku, v lednu ale potěší hlavně malým počtem srážek a velkou dávkou slunečního svitu. Podívejte se na pagody a chrámy na úpatí Himalájí nebo zamiřte na člověkem nedotčené tropické ostrovy. Chladnější roční období s průměrnou teplotou 25 ° C zde trvá až do konce března.

Silver Lake, Los Angeles

Nekonečné léto pro mladé a odvážné, Los Angeles vás zaručeně zbaví špatné zimní nálady. Sledujte život v surfařských obchodech a farmářských trzích nebo zkoumejte pouliční nástěnné malby a špinavé indie kluby, které vychovaly desítky populárních umělců.

Patříte k lidem, kteří první dovolenou v roce stráví raději na horách? Poznejte netradiční lyžařská střediska po celém světě.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestování Dovolená Europa Inspirace Města Novinky Praktické informace Zajímavosti

Urbex tipy: Opuštěné místa v Evropě se strašidelnou atmosférou

0
Bulharsko Novinky Tipy

Bulharsko trochu jinak

0
Dovolená Itálie Tipy

5 důvodů, proč navštívit italské město Rimini

Navigácia

Magazíny