Novinky v indických vízech: E-visa už na 60 dní!

Dobrá zpráva pro všechny, kteří plánují cestu do Indie. Indická vláda přišla s několika pozitivními změnami s cílem posílit turismus. E-visa se prodlužují z 30 na 60 dnů se dvěma vstupy do země místo jednoho. Radost budou mít i ti, kteří sní o kariéře v Bollywoodu. Indie totiž představila novou kategorii víz – Film visa.

Co jsou elektronická víza a jak o ně žádat?

Občané 161 zemí včetně České republiky mohou žádat o elektronická víza. Ta se vztahují na kategorie, jako e-tourist, e-business a e-medical. Od začátku dubna 2017 se doba odjezdu prodloužila z 30 na 60 dní s dvěma vstupy. Pokud tedy chcete navštívit Indii jako turista na méně než 2 měsíce, nemusíte jít na ambasádu. O elektronická víza stačí požádat přes internet a následně je získat na jednom z vybraných letišť.

Pozor na stránky všelijakých zprostředkovatelů indických elektronických víz. Na těchto stránkách přeplatíte a vaše soukromé údaje mohou být zneužity. Využívejte pouze oficiální stránky.

Taj Mahal Indie
Zažít Taj Mahal na vlastní kůži je nyní jednodušší.

Před online aplikací si zkontrolujte tyto dokumenty:

  • Fotografii obličeje ve formáte jpg a ve velikosti 10 kb – 1Mb, výška a šířka musí být shodné,
  • naskenovaná stránka z pasu s vašimi informacemi ve formátu pdf a velikosti 10 – 300 kb.

O elektronická e-visa můžete žádat už 120 dní předem, nejpozději však 4 dny před příjezdem do Indie. Při příjezdu do země mějte s sebou vytištěné e-visa. Pokud se vám stane, že vaše elektronická víza budou „rejected“, peníze se vám již nevrátí. Pokud budou „granted“, můžete začít vesele balit.

O elektronická víza můžete požádat pouze dvakrát v roce. Pokud do Indie cestujete častěji, návštěvě ambasády se nevyhnete. V Praze se nachází v ulici Milady Horákové 60/93. V případě elektronických víz vám v Indii měří biometrické údaje a v případě klasických se tak stane už na ambasádě.

Proč klasická víza a jaké jsou novinky?

O víza žádáte elektronicky. Vyplněný a vytištěný formulář následně vezmete s sebou na ambasádu spolu s pasem, dokladem o finančním zajištění (50 € na den), zpáteční letenkou a dokladem o zdravotním pojištění po celou dobu v Indii. Cena víz závisí na typu a délce pobytu. Turistická víza můžete získat na 6 měsíců až 5 let. Aktuální ceny najdete na stránce Indické ambasády v České republice.

Novinkou jsou nové vízové kategorie; (I) Intern pro stážisty, kteří plánují spolupracovat s neziskovkami, vzdělávacími firmami nebo jít na stáž ve firmách. A víza (F) Film pro vášnivé fanoušky Bollywoodu, kteří zde chtějí natáčet filmy.

Indie svátek Holi
Holi je svátek jara a oslavuje se v únoru nebo březnu. Každoročně přitáhne tisíce turistů.

Cestovatelské sny o bezvízové Indii se nám sice ještě nenaplnily, ale mnozí se do své vysněné destinace dostanou o něco jednodušeji. Před cestou si přečtěte i naše články o městěch Naí Dillí a Dharamshala.

 

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestování Dovolená Europa

Národní parky v Evropě, které zaujmou nejen na podzim

0
Austrálie Cestování Novinky

Studium v Austrálii – kde začít?

0
Cestování Inspirace Novinky Rozhovor

K životu jí stačí jeden batoh: Rozhovor s Ivanou Grešlíkovou

Navigácia

Magazíny