5 důvodů, proč navštívit italské město Rimini

Všichni známe města jako Řím, Miláno, Florencie, Benátky. V tomhle článku se budeme věnovat méně známému italskému městu, které je ideální pro odpočinkovou dovolenou.

Díky svým krásným zlatým plážím, historické architektuře a vydatné street food scéně, patří Rimini mezi největší skryté poklady Itálie. Zde je 5 důvodů, proč se ho vyplatí navštívit.

Více než 15 kilometrů dlouhá pláž

Zlatá pláž, která se táhne na více než 15 kilometrech je jedním z největších lákadel pro unavené turisty, kteří si chtějí na dovolené vydechnout. Pláž je naplněna hotely, restauracemi a plážovými bary. Uprostřed se nachází Marina Centro a Lungomare Augustore, které jsou označovány za pulzující tepnu pro mladé lidi a srdce tamního nočního života. Na okrajích pláže se nacházejí klidnější sekce, ideální pro rodiny.

Rimini v noci
Noční procházka po molu.

Kino Fulgor

Po příchodu do prostorů kina budete mít pocit, jako byste se ocitli v 30. letech v Hollywoodu. Kino se renovovalo 5 let a bylo znovu otevřeno 20. ledna 2018. Toto datum nebyl náhodný, v tento den by světoznámý italský režisér Frederico Fellini slavil 98 narozeniny. Frederico Fellini je považován za jednoho z nejlepších filmových tvůrců všech dob. Kino má 3 patra. V přízemí se nacházejí dvě pompézní kinosály a spektakulární foajé. Na prvním a druhém patře se nachází muzeum, které se věnuje příběhu Frederica Felliniho.

Romanské ruiny

Rimini bylo významným městem během románského období a některé architektonické památky se udržely od roku 268 p.n.l. až dodnes. Nejpůsobivější památkou je Arco d’Augusto, postavený v roce 27 p.n.l. jako pocta pro Caesara. Tento vítězný oblouk je nejstarším zachovaným románským obloukem. Druhou nejvýznamnější památkou je most Ponte di Tiberio.

Malební sousedství

Po procházce mostem Ponte di Tiberio se ocitnete ve čtvrti Borgo San Giuliano. Okouzlující sousedství plné vydlážděných uliček, náměstí a barevných domů. Borgo bylo původně chudé rybářské sousedství, ale v průběhu let se z něj stala jedna z nejoblíbenějších oblastí v Rimini. Každoročně se zde koná festival Festa del Borgo San Giuliano, jehož součástí je pouliční divadlo, hudba, tančení a jídlo.

Street food

Rozmach ve street foodu je v současné době velkým trendem. Spojení italské kuchyně a street foodu je opravdu autentickým a nezapomenutelným zážitkem. Malé stánky s jídlem se nazývají baracchini a jsou rozptýleny po celém městě. Specializují se na typické lokální jídlo, kterým je například piada. Je to nekvašený chléb, který se podává horký a je plněn studenými kousky jemného sýru. Na pomoc při hledání a vybírání baracchini vám pomůže aplikace Rimini Street Food Tour.

Ať už máte chuť na odpočinkovou dovolenou, nebo noční život, město Rimini nabízí obojí. Kultura, historická architektura, nekonečné pláže, dobré jídlo a párty – tohle vše najdete v italském městě Rimini.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestování Dovolená Letní dovolená Zahraničí

Je luxusní dovolená na výletní lodi něco pro vás?

0
Cestování Zahraničí

Transsibiřská magistrála

0
Rozhovor

Veronika z blogu shemakesmetravel: Zájem a úsměv otevírají dveře a srdce místních

Navigácia

Magazíny