Tatry nejsou v zimě pouze pro lyžaře. Toto je 5 tipů na zimní aktivity v Tatrách.

V létě turistika, v zimě lyžování. Takto si mnoho lidí představuje pobyt v Tatrách. Je to však stereotypní mylná představa. Během zimy se dají v našich horách dělat i jiné věci jako spouštět se na sjezdovkách.Toto je našich 5 tipů na zimní aktivity.

Sánkáťská dráha z Hrebienku do Starého Smokovce

Sáňkařská dráha má více než 2,5 kilometru a je nejdelší ve Vysokých Tatrách. Pokud milujete sníh a spouštění se dolů kopcem, ale lyže jste tentokrát nechali doma, můžete si adrenalin doplnit na zběsilé jízdě na sáňkách. Na Hrebienok se můžete dostat buď pozemní lanovkou nebo pěšky po turistickém chodníku. Vraťte se do radostných dětských časů a užijte si pořádnou sáňkování.

Lanovkou za krásnými výhledy

Znáte tatranské výhledy plné zeleně, skal a ples? V zimě máte příležitost poznat jinou tvář Tater. Plnou bílého sněhu a zasněžených vrcholů hor. A to vše bez nutných velkých turistických výstupů. Vše co potřebujete, je koupit si lístek na jednu z následujících lanovek a kochat se nádherným výhledem. Lankový přece také nejsou jen pro lyžaře. A o kolik pohodlněji se vám v nich bude sedět bez bot na nohách?

Na výběr máte:

  • Oblíbené Skalnaté pleso s observatoří a výhledem na skalnaté hory.
  • Lomnický štít – druhý nejvyšší štít Vysokých Tater.
  • Ledové sochy v ledovém dómu na Hrebienku.
  • Sedačkou na sluneční Solisko.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tatry (@tatryslovakia),

Tricklandie s optickými iluzemi nejen pro děti

Ve Starém Smokovci najdete jedinečnou galerii trick-artu a optických iluzí, která zaujme i dospělé. V jejích prostorách najdete různé iluze, které zobrazují lidové slovenské pověsti, náměty, zámky a pohádky. V galerii se nachází 24 atrakcí mezi nimiž najdete optické iluze, antigravitační místnost, rozšířenou realitu ale také jedno z nejkrásnějších zrcadlových bludišť ve střední Evropě. Před návštěvou galerie je třeba udělat rezervaci na konkrétní den a čas. Před nebo po návštěvě galerie se nezapomeňte projít Starým Smokovcem, který patří mezi nejkrásnější slovenské obce.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Angyil (@angyil),

Vodopád skok pouze na skok od Štrbského Plesa

Pokud se vydáte na procházku ke Štrbskému Plesu a budete mít chuť prozkoumat více, můžete pokračovat pár minut dál. Najdete tam Vodopád skok. Je to přibližně 30 metrový vodopád, který je obklopen žulovými plotnami. Zmrzlá voda dodává vodopádu úplně jiný pohádkový nádech. Túra k vodopádu patří mezi ty lehčí a zvládnou ji i starší lidé.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Šimon Kavický (@simon_kavicky),

Chaty při tatranských plesech

Zasněžené pleso, ticho přírody a horký čaj v ruce na terase chaty. Takovou pohodu zažijete na vysokohorských chatách v Tatrách, kde se v zimě nehemží turisté. Zkuste například chatu na Zeleném Plese nebo na Skalnatém Plese. Vede k nim dobrá cesta, kterou zdoláte levou zadní i s vrstvou čerstvého sněhu. Před takovou túrou se však musíte pořádně připravit a sbalit si veškerou nezbytnou výbavu. Turistiku na sněhu netřeba brát na lehkou váhu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený D a v i d K i p i k a s a (@david.kipi),

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestování Europa Novinky Výlet

Podzimní Bruggy – čokoláda, pivo a Colin Farell

0
Europa Historie Historie a kultura Slovensko

Nepochybně 5 nejzajímavějších turistických atrakcí na Kysucích

0
Cestování Novinky Praktické informace Tipy

8 způsobů, jak ušetřit při koupi letenky

Navigácia

Magazíny