Jak naplno využít 24 hodin v Oslu

Mnoho cestovatelů, kteří mají namířeno objevovat norské fjordy, přistává v Oslu, ale stráví v něm pouze pár hodin. Jak naplno využít těch pár hodin ve městě předtím, než se přesunete ve vašich cestách dál?

Moderní město

V centru Osla se nachází několik moderních architektonických a uměleckých děl, které byste neměli zmeškat. Začněte procházkou po Aker Brygge. Tato promenáda se nachází hned u moře na místě bývalého přístavu a po jejích stranách jsou obchody, restaurace a bary.

Dále pokračujte do Tjuvholmen. V této čtvrti jsou apartmány, kanceláře, luxusní restaurace a dokonce i kamínková pláž. V 18. století se na tomto místě prováděli popravy zlodějů. Toto město ve městě je označováno za jednu z nejelegantnějších částí Osla.

Tjuvholmen
Moderní architektura plná oken a zrcátek je typická pro čtvrt Tjuvholmen.

Kousek historie

Křížem od přístavu se nachází pevnost Akerhus. Tato pevnost byla postavena v renesančním stylu a byla během let používána na několik účelů. Do prostorů pevnosti se dá dostat pouze v rámci prohlídky. Pokud vás tlačí čas, klidně vám stačí pevnost prozkoumat zvenčí.

Kulturní čtvrt

Ve východněji části města se nachází revitalizovaný Bjørvika záliv, který byl dlouho navrhovaný a designovaný jako nové kulturní centrum Osla. Zde najdete operu, plážovou promenádu, trendové obchody a restaurace specializující se na mořské plody.

Opera
Opera se nachází přímo na břehu moře. Střecha je šikmá a veřejnost se po ní může procházet.

Sochový park

Norský sochař Gustav Vigeland tvořil zejména sochy zachycující život lidí. V parku se nachází více než 200 bronzových a žulových soch. Ve středu je umístěna 14 metrů vysoká socha, která znázorňuje lidskou touhu a její vytvoření trvalo Vigelanda a jeho týmu více než 14 let.

Kde se zastavit na jídlo?

Pokud nechcete utratit velké peníze za jídlo na promenádě v centru, doporučujeme tyto alternativy, které častokrát překonají chutí i kvalitou luxusní restaurace. Mathallen funguje ve stylu tržnice a nabízí více než 25 různých provozů s jídlem a pitím. Vippa je nový populární bar a street food market, který se snaží propojit několik kultury prostřednictvím kuchyně.

Pokud si chcete objednat kávu jako pravý Škandinávec, zapomeňte na klasické espresso. V Skandinávii se pije filtrovaná káva. Pokud jste si dosud mysleli, že existuje jen jeden druh filtrované kávy, tak jste byli v omylu.

Filtrovaná káva
Skandinávci si mnohem častěji vychutnávají filtrovanou kávu jako klasické espresso ze stroje.

Hledáte budget-friendly restaurace, které vám nezruinují rozpočet? Zkuste se vybrat na ulici Torggata a její blízké okolí. Nacházejí se tam různé restaurace s čínským a thajským jídlem, které mají během oběda ještě nižší ceny.

Oslo toho skrývá ještě mnohem více, ale během jednodenního výletu třeba zvážit, které destinace chcete vidět nejvíce, a podle toho si vybrat.

  • Komentáře
  • Podobné články
0
Cestování Katalog ubytování Novinky Tipy

Jak zmírnit jet lag?

0
Cestování Dovolená Francie Novinky

Dovolená na Korsice je plná protikladů

0
Cestování Zajímavosti

Nejkrásnější Airbnb ubytování světa

Navigácia

Magazíny