Dovolená na Maltě – co se vyplatí navštívit?

Malta je vyhledávanou destinací a fakt, že na tento krásný ostrov si můžete zaletět už za pár eur přímo z Prahy je důvod na návštěvu. Cestování je přece o poznávání. A poznávat něco nového můžete vždy a všude. Malta jednoznačně patří do kategorie dostupných destinaci. Přečtěte si více o tom, co můžete na Maltě navštívit.

Jak se na ostrov dostat

Letenky na Maltu víte v současnosti sehnat za pár eur. Ceny se pohybují již od 20 eur a nejlevnější vás bude, když poletíte přímo z Prahy, Bratislavy nebo Vídně. Další možností jak se dopravit na místo vašeho relaxu, je využít služeb letišť v Budapešti. Na Maltu se dopravíte díky třem leteckým společnostem, a to Wizz Air, RyanAir a Air Malta.

Základní informace, které potřebujete vědět před odjezdem

Malta se skládá ze tří ostrovů – Malta, Comino a Gozo. Samostatnou krajinou je pouze od roku 1964. Leží pouze kousek jižně od italské Sicílie. Oficiální jazyk na Maltě je angličtina a maltština. Klima na ostrově umožňuje koupat se až do konce podzimu, takže ideální je navštívit Maltu v měsících mimo hlavní turistické sezóny – květen, červen a září. V tomto období najdete i levnější ubytování a budete mít na výběr z více nevybookovaných možností. Ubytování najdete v každé cenové relaci. Od cenově dostupných hostelů se sdílenými prostory, až po all-inclusive luxusní hotely na pláži. Při hledání ubytování se můžete inspirovat v našem článku.

Na Maltu si se sebou nezapomeňte přinést redukci na zástrčky, protože jsou stejné jako v Anglii. Avšak, mnohé hotely jsou vůči tomuto opatřeny a mají zásuvky přímo ze stěny na USB koncovku. Pokud si plánuje půjčit na dovolenou auto, berte na vědomí, že na Maltě se jezdí po levé straně silnice. Půjčovat si auto se doporučuje pouze zkušeným řidičům, kteří si na změnu rychle zvyknou a už si jízdu po levé straně silnice vyzkoušeli v Anglii nebo v Austrálii.

Více než 7 000 let stará historie

Kamkoli se na Maltě pohnete, ocitnete se v dechberoucí scenérii nebo architektuře. Celá tato země dýchá historií a určitě se vyplatí navštívit více než jen jedno město. Představíme vám pár největších lákadel, ze kterých si můžete vybrat podle vašich sympatií a počtu dní, které na Maltě strávíte.

Nejnavštěvovanější město Valletta

Toto město turisté nevyhledávají jen tak nadarmo. Dostanete tu ochutnávku celé Malty. Azurové moře, čistá promenáda, přístavy s barevnými loďkami a skalnaté útesy. To je Valletta. Budovy jsou postaveny z písečného kamene a jiných lokálních materiálů z ostrova. Centrum Valletty sestává z dvanácti paralelních ulic, z nichž většina poskytuje výhled na přístav. V poledne se můžete zúčastnit výstřelů z děl, které si užijete ze zahrad Barakka.

Horní zahrady Barakka nabízejí ideální prostor na odpočinek a nádherný výhled na velkou část ostrova. Během procházky po promenádě se určitě zastavte iu dominantní pevnosti, která se tyčí přímo z moře. Kromě pevnosti rozhodně stojí za návštěvu i katedrála St. Johns a stará budova opery.


Ulice města Valletta jsou plné kamenných schodů, které byly vybudovány ještě za dob rytířů a byly využívány i při natáčení seriálu Game of Thrones.

Ostrovy Gozo a Comino

Ostrov Gozo má klidný mýtický nádech. Zaujme milovníky literatury, neboť právě tato místa obývala Kalypso ze známé Homérovy Odyssey. Na ostrově najdete barokní kostely s kontrastními kamennými farmářskými domy na venkově. Velkým lákadlem ostrova je i přírodní bazén v blízkosti zálivu Dwejra.


Azurové moře v zálivu na ostrově Gozo.

Naopak, ostrov Comino je rájem pro potápěče. Má malou rozlohu, je bez aut a kromě obyvatel jednoho hotelu, je zcela neobydlený. Hlavní atrakcí ostrova je tzv. Modrá laguna, známá svou azurovou modrou vodou a bílým pískem. Další populární pláže jsou Santa Marija Bay a San Niklaw Bay. Pokud patříte k lidem, kteří nevyhledávají pláže přeplněné lidmi, na Maltě najdete mnoho odlehlých zákoutí, na kterých budete mít své soukromí a klid, neodmyslitelnou součást dovolené.

Také stojí za to navštívit

  • útesy Dingle,
  • tři města Cottonera – Vittoriosa, Senglea a Cospicua, na které se dopravíte výletní lodí,
  • starobylé město Mdina,
  • potopené lodi z druhé světové války, vedle kterých se dá potápět.

Na Maltě najdete malebné vesničky s několika domy, jako například vesnička Popeye.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestování Dovolená Europa Města Novinky Řecko Tip na výlet Výlet Zahraničí

Vyplatí se navštívit řecké město Soluň?

0
Španělsko

Jak chutná Španělsko – nejznámější jídla, které musíte ochutnat

0
Rozhovor

Veronika z blogu shemakesmetravel: Zájem a úsměv otevírají dveře a srdce místních

Navigácia

Magazíny