Londýn je více než je Big Ben a Royal Family

Už jste byli v Londýně a hledáte nové, alternativnější místa, která stojí za zhlédnutí? Tato místa jsou častokrát hezčí než turisty přeplněné památky, které si jen vyfotíte a nebudete z nich mít žádný zážitek.

Začněme ruinami a historií

Ruiny kostela St. Dunstan se rozhodne vyplatí pro všechny ty, kteří milují místa dýchající historií, kde není turista na turistovi. Tento kostel má více než 900-letou minulost a dokonce přežil i světoznámý Velký londýnský požár. Tento kostel se nachází v pulzujícím centru města hned mezi Tower of London a London Bridge. Vstup do ruin je zdarma a otevřený je během týdne vždy do sedmé večer. Jediný čas, kdy se k němu nedostanete, je když se v něm konají svatební obřady.

St. Dunstan
Pro milovníky opuštěných budov je kostel St. Dunstan jako stvořený.

Alexandra Palace se nachází mimo centra, ale rychle se k němu dostanete díky propracovanému londýnskému metrovému systému. Po procházce krásným parkem se vám naskytne panoramatický výhled na Londýn. V prostorech Alexandra Palace se konají různé společenské akce jako například sportovní události, workshopy nebo koncerty. Ally Pally, jak ho nazývají místní, otevřel své brány na 54. narozeniny královny Viktorie v roce 1873.

Milovníci umění, sem!

Obrazy, uvolněná atmosféra, graffiti, alternativa a kultura. Přesně toto hledáte? Pokud ano, rozhodně navštivte čtvrt Camden. Na tomto místě se soustřeďuje většina alternativních londýnských umělců. Projděte se ulicemi, jejichž stěny jsou pomalované graffiti nebo jsou na nich připevněny instalace. Navštivte místní market, kde kromě jídla najdete i různé designové doplňky, desky, prakticky cokoliv, co vám napadne.

Camden
Camden je plný umění a života.

Nachází se zde i kanál, po kterém se plaví malé loďky. Z Camdenu se můžete za 45 minut loďkou dostat do naší další destinace. Jsou jí Little Venice. Tato čtvrť, jak už z názvu vyplývá, připomíná italské Benátky. Je tu plno vodních kanálů, které můžete poznat jízdou na loďkách nebo pěšky po souši s návštěvou některé z více kaváren a pubů, které se na břehu nacházejí. Pro tuto čtvrt není typická pouze krásná příroda a atmosféra, ale i plno alternativních divadel.

Odpočinek od hluku města v přírode

To přece potřebuje každý. Na chvíli vypadnout od zvuků trúbiacih doubledeckrov a černých taxíků. Pro tyto účely je ideální Kjótská zahrada. Tato zahrada je skryta v Holland parku, který také sám o sobě stojí za návštěvu. Zeleň, lavičky, tajné chodníčky a sochy – to vše najdete v Kjótské zahradě.

Park v noci
Parky jsou okouzlující nejen během dne, ale i v noci. Pro ty, co se nebojí, samozřejmě.

Chcete něco strašidelné?

Jděte na hřbitov! Ale to vám může říct přece každý. My vám řekneme, na který hřbitov máte jít, abyste měli co nejautentičtější zážitek. Je jím Highgate Cementery, který funguje od roku 1839. Náhrobky na hřbitově jsou vytvořeny ve viktoriánském gotickém stylu a působením let začali chátrat, což dodává hřbitovu ten správný vibe. Kromě autentických náhrobků zde najdete i hrob Karla Marxe, Douglase Adamse nebo Adama Worth, známého kriminálníka, který prý posloužil jako inspirace při tvorbě slavného úhlavního nepřítele Sherlocka Holmese, Moriartyho.

Kostol Templářů

Slyšeli jste už o templářů? Templáři byli skupina lidí, kteří následovali svou víru a být jejich součástí bylo v daných časech bráno jako jedna z největších poct. V Londýně se nachází Temple Church, který byl jednou z jejich základních budov. Kostel se nachází v centru Londýna a mnozí turisté ho objeví pouze náhodou, když se kolem něj přesouvají z místa na místo.

Samozřejmě, londýnské hlavní památky jako Tower Bridge, Buckinghamský palác a mnohé další určitě stojí za návštěvu, ale často se stává, že turisty méně navštěvované destinace zanechají ve vás mnohem větší zážitek než náměstí plné lidí cvakajících fotoaparátem. Už je jen na vás, co z toho si vyberete.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Česká republika Slovensko Zahraničí

Hudební festivaly kolem nás

0
Cestování Europa Itálie Novinky Výlet

Objevte krásu největších italských jezer

0
Zajímavosti Zimní dovolená

Top 5 míst, na kterých jsou nejkouzelnější vánoční trhy

Navigácia

Magazíny