Pestrá zima díky lyžování v exotických resortech

Mnozí z nás si neumí představit zimu, aniž by alespoň jednou nestály na lyžích. Máme své ověřené resorty, do kterých se rádi vracíme. Češi sice lyžují zejména v Česku, ale nebojí se vycestovat ani do rakouských či italských Alp. Co byste však řekli na pobyt v Gruzii nebo Dubaji? I na takových místech zažijete nezapomenutelnou lyžovačku.

Pokud jste na Slovensku a v Čechách vyzkoušeli už každou větší sjezdovku a od pobytu v Alpách vás odrazuje stále větší množství turistů, nyní je ten správný čas vybrat se za dobrodružstvím do vzdálenějších zemí. Spojení lyžování a návštěvy exotické země vyhledává každoročně stále více Čechů a Slováků.

Lyžař na horách
Lyžování v méně známé zemi začíná být hitem několika dobrodruhů.

Gruzie – desítky kilometrů přírodního sněhu v 3000 m.n.m.

Luxusní podmínky pro lyžování, překrásné panoramata a jednodenní skipas za 13 Eur, to vše nabízí lyžování v Gruzii. Pokud víte rusky a nepřekáží vám 3-hodinový let či trochu horší služby ve srovnání s Alpami, lyžování na Kavkaze vás jistě okouzlí. Sezóna se tu začíná od poloviny prosince a trvá až do konce dubna. Najdete zde hned několik středisek, tím nejpopulárnějším je Gudauri. Tato destinace nabízí 50 kilometrů sjezdovek na 22 trasách. Kromě pár chat se základním občerstvením a lanovkami tu však nic jiného nečekejte. Místo ještě není poznamenané komercí, což je pro mnohé lidi obrovské pozitivum. Určitě se však připravte na to, že služby v občerstvovacích zařízeních občas pokulhává a také anglicky by vám nemuseli všude rozumět.

Lyžování v Gruzii
Na umělý sníh v Gruzii zapomeňte, přivítá vás kvalitní prašan.

Do Jižní Ameriky za lyžařským dobrodružstvím

Může to znít zpočátku trochu absurdně, ovšem hned pochopíte, proč jsme sem zařadili právě Chile. Hory se zde táhnou po celé délce pobřeží Tichého oceánu. Zkuste si představit 4000 kilometrů potenciálních sjezdovek, šílené číslo, že? Sníh zde najdete od června do září, čili přesně v období, kdy se u nás teploměr šplhá do exotických výšin. Do Chile chodívají trénovat prekekári z celého světa, což jen podtrhuje jeho výjimečnost. Nejznámějším střediskem je Valle Nevado. Nezapomeňte si s sebou přibalit opalovací krém, protože slunce zde svítí v prům 320 dní v roce.

A post shared by Felipe Araya ? (@mind.surfer) on

Nejdelší krytá sjezdovka v Dubaji

Zkuste si představit situaci, že si přijdete v obchodním centru nakoupit a vzápětí se postavíte na lyže a spustíte se dolů svahem. Přesně toto na vás čeká, když zavítáte do Dubaje. Areál Ski Dubai nabízí až pět svahů různé náročnosti. Jeho výjimečnost je v tom, že je plně zastřešený. Navzdory tomuto unikátu zde nečekejte žádné zběsilé jízdy. Rekreační lyžař si slušně zajezdí, na rychlý carving to však není.

A post shared by Ksenia Voight (@vkvcorporation) on

Scény jako z Pána prstenů na Novém Zélandu

Wanaka na Novém Zélandu je jedno z nejrychleji se rozrůstajících lyžařských středisek na světě. Možná by vám opravdu tento ostrov nenapadl v spojitosti s lyžováním, turistů však oblast láká pohoří v blízkosti jezera Wanaka. Neopakovatelná je tam zejména příroda, která svou krásou mnohým připomíná scény z filmu Pán prstenů.

A post shared by Jonathan Tyson (@mrjontyson) on

Prospěšné bouřky ze Sibiře pro Japonsko

Lidé chodívají do Japonska zejména za památkami a navštěvovat velkoměsta, je to však i oblíbená lyžařská destinace. Bouře ze Sibiře zasněžují ostrov Hokkaido kvalitním prašanem a co by to bylo Japonsko, kdyby nenabízelo speciální vymoženosti. Sjezdovky si můžete vychutnávat klidně i v noci, protože svah bývá dokonale osvětlený. Nejznámější vyhledávané lyžařské středisko v Japonsku je Niseko.

A post shared by misaki tanaka (@mii2724) on

Lyžování na sněhu i písku v Africe

Mnozí z nás mají Afriku zafixovanou s plážemi a pouštěmi, v Maroku si však klidně můžete i zalyžovat. Umožňuje to pohoří Atlas. Přibližně 60 km do Marrakeše se nachází středisko Oukameden. Patří sice rozhodně k menším resortem, přesto však stojí za vaši návštěvu. Můžete si vzít vlastní lyže nebo si je půjčit přímo ve městě. Pokud však hledáte pořádně bláznivou exotiku, stačí si vyrazit na Saharu. Zde si můžete zalyžovat klidně i v plavkách, bude to však samozřejmě na rozpáleném africkém písku.

A post shared by Oukaïmeden (@oukaimeden) on

Hurá na sopku

Hledači adrenalinu mají svou oblíbenou lyžařskou destinaci jasnou. Je to Sicílie. Opravdu zde můžete lyžovat přímo na známé Etne. Stačí si zarezervovat letenku do Palerma a věřit, že sopka právě během vaší návštěvy nebude mít erupci.

Na svahu v Íránu se politika neřeší

Přestože je tato země tvořena zejména pouští, na severu najdete poměrně vysoké hory se zajímavými středisky. Nejlépe si zalyžujete ve střediscích Dizin a Shemshak, do kterých se dostanete autem nebo autobusem z Teheránu za přibližně dvě hodiny. Nenechte se odradit negativním image, který je o této zemi vytvářen. Na svahu se žádná světová politika neřeší.

Korea a lyžování? Samozřejmě!

Poslední země, kterou v našem článku zmíníme, je Jižní Korea. Sjezdové lyžování se zde začalo rozvíjet sice až v 80. letech minulého století, jejich schopnost pokročit se ukázala iv této oblasti. Najdete zde už 12 špičkových lyžařských středisek, které nabízejí výborné podmínky pro všechny typy lyžařů.

A post shared by #쭈니삼촌 (@gjwns224) on

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestování Europa Katalog ubytování

10 evropských měst s kouzelnou podzimní atmosférou

0
Cestování Europa Itálie Novinky Výlet

10 top věcí, co dělat v Benátkách

0
Dovolená Europa Letní dovolená Slovensko Tip na výlet Výlet

Tipy na letní dovolenou na Slovensku v roce 2020

Navigácia

Magazíny