7 šikovných aplikací, které vám pomohou naplánovat dovolenou

Plánování dovolené může být zábavné, ale i pořádně stresující. Která místa musíte vidět a které můžete přeskočit? Kolik času strávíte v muzeu umění a jak daleko od něj je ta restaurace, o které jste toho tolik slyšeli? S plánováním a organizací výletu vám mohou pomoci mobilní aplikace.

TripAdvisor

TripAdvisor
TripAdvisor nabízí seznamy nejlepších atrakcí a skrytých pokladů.

Asi nejznámější aplikací, bez které se při plánování dovolené neobejdete, je TripAdvisor. Na rozdíl od jiných aplikací, které obsahují pouze velká města, TripAdvisor nabízí seznamy nejlepších atrakcí a skrytých pokladů téměř v každém koutě světa, včetně menších měst a obcí. Kromě zábavy vám pomůže s výběrem restaurací a hotelů. Aplikace umožňuje vytváření vlastní tras, a to uložením míst, která chcete navštívit.

Visit a City

Visit a City
Vyberte si cílové město a aplikace vám nabídne doporučené turistické atrakce.

Visit a City pomáhá vyřešit dva největší problémy týkající se plánování cest: zjistit, kolik času strávíte na každé zastávce a jak maximalizovat svůj čas seskupením několika atrakcí v okolí. Vyberte si cílové město a aplikace vám nabídne doporučené turistické atrakce na základě počtu dní, které zde plánujete strávit. Visit a City automaticky spojí atrakce v okolí a umožní vám zjistit, jak daleko jsou od sebe (například „tři minuty chůze“). Zahrnuje také odhadovaný čas, který strávíte na každém místě.

CityMaps2Go

CityMaps2Go
CityMaps2Go nabíyi offline mapy.

CityMaps2Go nabízí užitečné offline mapy, které si můžete přizpůsobit podle svých osobních zájmů. Tato aplikace obsahuje tisíce offline map z celého světa, díky čemuž můžete ušetřit za mezinárodní datové poplatky. Před cestu si můžete vytvořit různé seznamy (například samostatné seznamy restaurací, barů, atrakcí atd.) A místa, která přidáte do seznamu, se zobrazí na vaší mapě.

Rome2Rio

rome2rio
Aplikace vyhledává téměř všechny způsoby dopravy.

Vybrali jste už všechny skvělé místa, která plánujete navštívit? Nyní stačí zjistit, jak se dostat z jednoho na druhé. Appka Rome2Rio vám může pomoci vyřešit tento problém. Aplikace vyhledává téměř všechny způsoby dopravy – letadlo, vlak, metro, autobus, trajekt, taxi, Uber – a doporučí nejlepší způsob, jak se dostat z bodu A do bodu B.

Tripit

tripit
Z elektronických lístků dokáže Tripit vytvořit přehledný seznam.

Tripit je stálicí na seznamech nejlepších cestovních aplikací, a to z dobrého důvodu. Z složky doručené pošty, který je plný různých potvrzení o rezervaci a elektronických lístků dokáže Trip vytvořit přehledný seznam, ke kterému máte přístup offline. Zároveň ho můžete synchronizovat s kalendářem v mobilu a sdílet ho s blízkými. Jednoduše přepošlete každý potvrzovací e-mail na plan@tripit.com a necháte aplikaci udělat zbytek práce za vás.

Sirved

sirved
Sirved vám ukáže menu a ceny restaurací.

Pokud chcete naplánovat každý detail, nesmíte zapomenout ani na stravování. Našli jste skvěle hodnocenou restauraci na internetu, nebo stojíte před dveřmi nejbližšího pohostinství? Pravděpodobně nevidíte, jakou mají nabídku, nebo kolik jídla stojí. Sirved vám to řekne ještě předtím, než do restaurace vkročíte. Aplikace má nejlepší pokrytí v Americe.

Numbeo

numbeo
V aplikaci Numbeo jednotliví uživatelé přidávají informace o městech a zemích po celém světě.

Pokud dovolenou pouze začínáte plánovat a hledáte informace o jednotlivých zemích, zkuste Numbeo. Je to největší světová databáze, kde jednotliví uživatelé přidávají informace o městech a zemích po celém světě. Poskytuje také údaje o životní úrovni v jednotlivých zemích, včetně nákladů na život. Najdete zde vše od cen ubytování, úrovně zdravotní péče, situace v dopravě, kriminální činnosti až po informace o míře znečištění ovzduší. Primární funguje jako webstránka numbeo.com, ale má i mobilní aplikaci.


  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestování Dovolená Francie Novinky

Dovolená na Korsice je plná protikladů

0
Praktické informace

Vše, co potřebujete vědět o cestě do Velké Británie po brexitu

0
Austrálie Cestování Novinky

Studium v Austrálii – kde začít?

Navigácia

Magazíny