Znáte tato krásná místa ve Španělsku?

Španělsko není jen Barcelona, Madrid či Ibiza. Vyhněte se davům turistů a navštivte méně navštěvované poklady Španělska. Sbalte si kufr a vydejte se do jednoho z těchto překrásných míst.

Salamanca

Katedrála Salamanca Španělsko
Katedrála je dominantou Salamancy.

Město Salamanca je součástí světového dědictví UNESCO a nachází se ve stejnojmenné provincii v oblasti Kastilia – León. Tato část Španělska je považována za kolébku španělštiny. No pokud se sem nechystáte kvůli jazyku, navštivte Salamancu kvůli palácům, katedrále, kostelům a univerzitním budovám. Salamanca se jinak nazývá také La Dorada nebo Zlaté město.

Segovia

Segovia Kastílie Španělsko
Pokud se chystáte do Madridu, určitě se zastavte i v Segovii. Relativně nedaleko se nachází i Salamanca a Toledo.

Severně od Madridu v autonomní oblasti Kastilia – León se nachází Segovia. Středověké město vás zavede několik století do minulosti. Ve městě najdete římské akvadukty, středověké budovy, náměstí, kostely a kláštery.

Granada

Granada Alhambra Španělsko
Granada má marocké kouzlo. V její blízkosti se nacházejí i další oblíbená města Malaga, Cordoba a Sevilla.

Granada je kouzelné město na jihu Španělska v Andalusii. Nachází se zde slavná pevnost Alhambra, která je zároveň součástí světového dědictví UNESCO. Arabská a marocká kultura zde po sobě zanechala paláce, mešity, kláštery i lázně. Během návštěvy Granady se určitě zastavte na tapas.

Toledo

Toledo Španělsko
Cestování v čase je možné, stačí zajet do Toleda.

Kastilské Toledo patří nepochybně k nejkrásnějším městům v celém Španělsku. V jednom městě najdete římské ruiny, gotickou katedrálu, mešity i paláce. Povinnou zastávkou během návštěvy je i muzeum jednoho z nejvýznamnějších španělských malířů, El Greca, a také dominanta města – Alcázar.

San Juan de Gaztelugatxe

San Juan de Gaztelugatxe Baskicko Španělsko
Při výletu k San Juan de Gaztelugatxe se zastavte i v okolních rybářských městečkách jako Bermeo a Lekeitio.

Kostel San Juan de Gaztelugatxe se nachází v Baskicku nedaleko měst Bilabo a San Sebastián. Výhled na kostel i z kostela je přímo neskutečný. Budete si k němu však muset vyšlapat až 241 schodů, stojí to však za to.

Sevilla

Sevilla španělské náměstí
Víno, tapas, flamenco, Andalusie. Sevillu si užijete celkem určitě.

Snad nejznámější flamenco tanec Sevillana pochází právě odsud. V hlavním městě Andalusie si flamenco můžete užít do sytosti, stejně jako vynikající vína a tapas. Určitě nahlédněte do historické části města a vychutnejte si výhled na Alcázar, katedrálu, kostely, náměstí a parky.

Huesca

Huesca kostel Španělsko
Z města Huesca vede i populární pouť Camino de Santiago.

Huesca se nachází v severovýchodní části Španělska na úpatí pohoří Pyreneje. Když se nasytíte architektury, katedrál a kostelů, můžete se vydat na turistické stezky. Celá provincie Huesca je bohatá na přírodní krásy. Navíc to máte na skok do Francie.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestování Inspirace Města

Kam se vyplatí v roce 2019 cestovat (Evropa)

0
Cestování Dovolená v zimě Lyžování Novinky Praktické informace Tip na výlet Zahraničí Zimní dovolená

Pestrá zima díky lyžování v exotických resortech

0
Cestování Novinky Rozhovor

Cestování za objektivem: Rozhovor s Henrietou Vagnerovou

Navigácia

Magazíny