Jak můžete strávit jeden den v Paříži? Takto!

Paříž neprojdete pořádně ani za týden. Odehrál se tam pořádný kus historie a všechny budovy, mosty, muzea, uličky prostě nenavštívíte. Pokud máte na Paříž byť jen 24 hodin, užijte si je naplno. Přinášíme vám několik alternativ, jak můžete strávit svůj den v Paříži.

Paříž pro turisty, kteří chtějí vidět všechno

Dobrou zprávou je, že v Paříži jsou všechna hlavní turistická místa relativně blízko. Nachodíte se sice statečně, ale za jeden den hravě dáte Champs-Élysées i s Vítězným obloukem, Eiffelovku, uděláte si selfie před Louvrem a nahlédnete i do Notre Dame. Z letišť Orly i Charles de Gaulle se odvezete autobusem nebo vlakem přímo do centra Paříže, odkud je to všude už jen na skok. Nezapomeňte si na letišti pořídit mapu nebo si ji jednoduše stáhněte do mobilu.

Seina Notre Dame Paříž
Západ slunce u řeky Seiny je kouzelný.

Za vstup do Notre Dame zaplatíte pouze, pokud se chcete podívat na Paříž z věže katedrály, vstup dovnitř je zdarma. Za selfie s Eiffelovkou nedáte také nic, pokud se na ni nechcete vyvézt. No, a Louvre si za ten den užijete asi jen zvenku. Vstupné sice není předražené, ale na hodinu nebo dvě se vám to asi nevyplatí. Kolem Louvru je park, ve kterém lidé odpočívají, zpívají nebo tančí. Taková pohoda.

Všechny tyto památky se nacházejí na jednom nebo druhém břehu řeky Seiny. Romantickou procházku kolem řeky proto určitě nevynechte.

Paříž pro milovníky umění

Louvre Paříž
V Louvru můžete strávit celý den, i tak neuvidíte úplně všechno.

Pokud opominete většinu ostatních pařížských památek, Louvre si můžete vychutnat do sytosti. Obrovská expozice vás pohltí i na několik hodin. Pokud máte méně než 25 let, můžete se dovnitř dostat dokonce zdarma. Po dni stráveném v Louvru se projděte kolem řeky Seiny k chrámu Notre Dame. Milovníci umění se skutečně nemusí bát o nedostatek podnětů. Starobylé mosty, budovy, historické hotely a pařížská knihovna jsou doslova na cestě.

Paříž pro romantiky

Požádat někoho o ruku pod Eiffelovkou je už tak trošku klišé. V Paříži na tento „úkon“ najdete i vhodnější místa, kde vám nebude svědkem tolik turistů. Například krásné pařížské zahrady. Mimořádně oblíbenou a navštěvovanou je Jardin du Luxembourg. Pro více soukromí navštivte menší zahrady. V Paříži je jich plno.

Jardin du Luxemburg Paříž
V Paříži najdete množství krásných zahrad. Jarding du Luxemburg patří k těm nejoblíbenějším.

Oblíbeným místem pro zamilované je Chrám lásky na jezeře v největším pařížském parku Bois de Vincennes. K němu se pěšky z centra města neprojdete. Je trochu z ruky a musíte jít na metro. Ale určitě vás tam nečeká obrovské množství turistů, kteří se snaží být „romantičtí.“

Každou romantickou duši nadchne procházka kolem řeky a v historických uličkách Paříže. A protože láska prochází žaludkem, svůj romantický den je třeba zapít kvalitním francouzským vínem a dopřát si chutnou večeři v jedné z restaurací v skrytých pařížských uličkách. Pohled na západ slunce z pařížských mostů také není špatný nápad.

Paříž pro „shopoholiky“

Milujete nakupování? Většina shopoholiků si to namíří přímo na Champs-Élysées, Paříž však skrývá více nákupních pokladů. Nedaleko někdejší Bastily se nachází Rue De Charonne se spoustou trendových módních butiků a také příjemných kavárniček. Známé značky najdete také v oblíbeném Marais. Tam se však připravte i na větší množství turistů. Pro originální designové věci si to zamiřte do Haut Marais. Nachází se v malých uličkách mezi ulicemi Rue Charlot a Rue de Bretagne.

Paříž pro gurmány

Žaludek máte bohužel jen jeden a všechny francouzské delikatesy do něj za jeden den nenacpete. Určitě však nesmíte vynechat lokální bageterie. Navštívit Paříž a nedat si bagetu? Jako byste tam ani nebyli! Pokud nemáte omezený rozpočet, zajděte si do jedné z mnoha restauraci oceněných Michelinovskými hvězdičkami.

makronky Paříž
Makronky v Paříži ochutnat prostě musíte.

Vaše mlsné jazýčky si pochutnají na makronkách, karamelách, croissantech, čokoládách a palačinkách. Na oběd či večeři v restauraci si připravte trochu větší rozpočet, než jsme zvyklí u nás. Francouzská cibulová polévka, jídla z kachny, vepřového masa tzv. jambon, a další pochoutky (většinou masové) na vás udělají dojem.

Paříž je místem pro každého. Ať už jste milovníkem kvalitního jídla, historie, romantická duše nebo všechno dohromady, určitě najdete na Paříži něco, co budete milovat. A i když máte na ní jen jediný den, stojí za to.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestování Tipy

Jak se sbalit na roadtrip

0
Zajímavosti

Který z těchto 10 typů cestovatele jste vy?

0
Cestování Dovolená Tipy

Vyhněte se trapasům a přečtete si o tom, jaké jsou zvyky v dávání spropitného ve světe

Navigácia

Magazíny