7 netradičních zákoutí Prahy, které znají pouze místní

Nejznámější památky tohoto historického města už určitě znáte, dá se zde najít i něco netradičního? Věřte, že ano. Praha přece není jen „Václavák“ či Karlův most. Vyberte se propletenými uličkami mimo turistických hot spotů a objevte 7 nevšedních pražských památek a atrakcí.

Národní divadlo marionet

Národní divadlo Marionet
Vstup do pražského Národního divadla marionet hlídají výjimečné řezbářské díla loutek.

Repertoár pražského Národního divadla Marionet obsahuje světoznámé díla: Don Giovanni, Kouzelná flétna nebo Kouzelné divadlo barokního světa – Orfeo ed Euridice. Každé divadelní představení (hraje se zde téměř denně) doprovází výstava loutek, která dotváří krásnou atmosféru. V dílně tohoto divadla si můžete vyzkoušet výrobu vlastní loutky ve stylu art deco.

Green Devil’s Absinth Bar & Shop

Jako tradiční pražský drink můžete najít absint téměř na každém kroku. Pokud si ho chcete vychutnat v koktejlech, kávě či dokonce zmrzlině, zajděte do baru ve Starém městě. Undergroundový Green Devil ‚s Absinth Bar & Shop z času na čas přiláká turisty (čemuž odpovídají i ceny), ale pokud si chcete užít příjemný večer ve společnosti přátel, atmosféra tohoto místa vás zaručeně nezklame.

Divoká Šárka

Džbán
V přírodní rezervaci Divoká Šárka najde vodní nádrž Džbán, v níž se můžete během léta koupat.

Přírodní rezervace Divoká Šárka se nachází na skalnatých úbočích Šáreckého potoka. V parku naleznete roklinu, množství turistických a cyklických chodníků, veřejný bazén či vodní nádrž Džbán, v níž se můžete koupat. Příroda je tu krásná především během jara. Rozhodně sem zamiřte, pokud máte chuť na trochu pohybu v přírodě a dokonalé výhledy.

Sousoší Brown-nosers

Na Smíchově v galerii Futura (Holečkova ulice) je ve dvoře umístěno toto kontroverzní sousoší výtvarníka Davida Černého. Pokud byste tyto sochy chtěli vidět, musíte projít přes galerii Futura. Je přístupná zdarma a sochy se nacházejí v prostoru její zahrady. Podívejte se také na ostatní vystavené exponáty a obrazy současného umění, možná nebudou stejně provokující, ale rozhodně zaujmou.

Havlíčkovy sady (Grébovka)

Grébovka
V klidném parku najdete množství zajímavých architektonických a sochařských děl, včetně renesancí inspirované fontány.

Park inspirovaný italskou renesancí s fontánou a vodní kaskádou, jezírkem, pavilony, sochami a okouzlujícími umělými jeskyněmi nabízí kromě unikátních výhledů na Prahu i posezení v půvabné vinárně Viniční altánek. Uprostřed rozsáhlých vinic či v zahradní kavárně Pavilon Grébovka s unikátní replikou původní historické kolkové dráhy ze 70. let 19. století si kdykoliv můžete odpočinout od ruchu města.

Knihovna Klementinum

Knihovna Klementinum patří mezi nejkrásnější historické knihovny světa. V současnosti obsahuje množství jedinečných děl, které mají globální význam, včetně sbírky literatury napsané v českém jazyce (Biblioteca Nationale) z roku 1781. Interiér barokní knihovny zůstal od 18. století nedotčený. Pozoruhodná je i sbírka geografických a astronomických glóbů, kterou najdete uprostřed knihovny.

Cross club

Cross Club
Cross Club je už mnoho let nedílnou součástí pražské kulturní scény.

Cross Club je jedinečně navrženo multikulturní centrum v srdci Holešovicích. Představuje skutečnou křižovatku kultur, různých uměleckých i hudebních stylů a žánrů. Už mnoho let je nedílnou součástí pražské kulturní scény. Jedinečný je svým futuristickým designem. Pozvěte přátele na drink, chutný oběd, párty nebo koncert.

Bonusové tipy pro cestovatele ve videu:

Navštívili jste některé z těchto míst nebo máte jiný tip na netradiční pražské zákoutí? Nezapomeňte se s námi podělit o své zkušenosti.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Rozhovor

Veronika z blogu shemakesmetravel: Zájem a úsměv otevírají dveře a srdce místních

0
Cestování Dovolená Historie a kultura Tip na výlet

Turecko pro nováčky – co vidět, ochutnat a zažít v zemi půlměsíce

0
Asie Exotika Historie a kultura Indie Novinky Tipy

Vše, co byste měli vědět o Naí Dillí ještě před cestou

Navigácia

Magazíny