5 tipů kam v zimě vycestovat za teplem

Nebaví vás teplé svetry, vánoční výzdoba a vůně jehličí? Pokud namísto lyžařských svahů hledáte spíše sluneční paprsky, nebojte se začít s plánováním zimní dovolené. Hlavní sezóna v těch nejkrásnějších plážových oblastech vám zaručí dokonalý relax během zimy.

Zimní dovolené už dávno nejsou výsadou boháčů. Letošní útěk do tropů si můžete dovolit za cenu klasické letní dovolené ve Španělsku či Itálii. Občas dokonce ještě levnější. Pokud máte určen přesný termín odjezdu, letenky nakupujte 4 až 6 týdnů předem, případně dříve. Nejvíce však ušetříte v případě, že jste s datem či dokonce destinací o něco flexibilnější. Nové akční nabídky a mimořádně slevy na letenky se objevují každý den, stačí sledovat webové portály, které sledují všechny slevy nebo chyby v systémech leteckých společností.

Pokud odlet naplánujete na období mezi Vánocemi a Silvestrem, počítejte s návalem turistů a zvýšenými cenami. Stále však můžete vychytat výbornou akci a v tom případě neváhejte, vánoční trhy si netřeba nechat ujít. Spolu s letenkami vybavte jedním dechem i ubytování, sváteční přirážku v hotelích i Airbnb můžete zmírnit díky různým slevovým kódem. Které destinace jsou na zimní dovolenou nejlepší?

Srí Lanka

Sezóna na Srí Lance vrcholí v zimních měsících, od prosince do února. Nejkrásnější opálení si odnesete z výletu na jihozápadní pobřeží ostrova. Vlny jsou příjemné a pobřeží klidné, to je ideální příležitost pro vodní sporty či šnorchlování. Najdete zde i pláže a zátoky, které jsou zcela klidné, a právě tam si vychutnáte božský klid. Prosinec je ideální i na pozorování velryb a delfínů, takže vás nezklame ani plavba lodí v okolí ostrova.

Tropická pláž na Srí Lance
Během zimy je nejkrásnější počasí na jihozápadním pobřeží Srí Lanky.

Maledivy

Počasí je od prosince do února teplé a klidné, jen s mírnými srážkami a teplotami do 30 ° C. Ostrovy jsou plné nádherných zákoutí, ve kterých si dovolenou dokáží užít jednotlivci, i celé rodiny. Pokud si chcete užít více nočního života a ochutnat místní jídlo (ceny restauračních služeb jsou velmi přijatelné), navštivte hlavní město Male. Pokud se těšíte na barevné korálové útesy, zamiřte na Addu atol.

Dubaj

V zimě se vyplatí navštívit část města Deira nebo záliv Dubai Creek. Nenechte si ujít ani veřejné pláže Al Mamzar, Al Sufouh nebo architektonicky výjimečnou pláž Al Seef. Pokud se rozhodnete opustit sluneční pobřeží, zamiřte do pouště na dvoudenní kempovačku nebo vyzkoušejte vyhlídkové lety nad městem. Chystáte zpáteční let ještě před Vánocemi? Dárky bez problémů nakoupíte v některém z proslulých nákupních center.

Pobřeží v Dubaji
Písečné pobřeží v Dubaji jsou obrovským lákadlem pro všechny turisty.

Karibik

Který z ostrovů v Karibiku navštívíte tento rok? Ostrov Svatý Martin je ideálním místem k zahájení objevné cesty po východní straně Karibiku. Zaručeně vás nezklame Puerto Rico, ze kterého se jednoduše dostanete na řadu zajímavých míst. Pokud vás láká západ Karibiku, sousedící ostrovy Aruba, Bonaire a Curacao můžete navštívit v jeden a ten samý den.

Thajsko

Cenově dostupná a mimořádně oblíbená destinace se od listopadu do února vyznačuje příjemným počasím bez silných dešťů a vysokých teplot. Jelikož vlhkost vzduchu začátkem zimy klesá, procházka za historií nebo krásnou přírodou bude příjemnější. Velkou část dovolenkového rozpočtu ušetříte nákupem lokálních potravin na thajských trzích. Rozhodně si nenechte ujít proslulou thajskou kuchyni.

Pláž v Thajsku
Thajské pláže jsou i během zimy slunečné a teplé.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Dovolená Praktické informace Tipy Zajímavosti

7 šikovných aplikací, které vám pomohou naplánovat dovolenou

0
Gastro Novinky Zajímavosti

Za chlebem okolo světa

0
Cestování Katalog ubytování Novinky Tipy

Jak zmírnit jet lag?

Navigácia

Magazíny