Jak si efektivně sbalit na dovolenou

Sbalit se na dovolenou nebo delší cestu je někdy umění. Zejména, pokud máte k dispozici jen příruční zavazadlo. Vybrali jsme pro vás několik triků, díky kterým už nic nezapomenete, uložíte do kufru více věcí nebo naopak ušetříte hromadu místa a budete cestovat s minimalistickým zavazadlem.

Předtím, než otevřete kufr

Staré dobré seznamy jsou a vždy budou nejspolehlivějším nástrojem při plánování cesty. Sepište, co všechno podle vás potřebujete a chcete si sebou vzít. No a pak škrtejte. Mnoho věcí, které plánujete ve skutečnosti během dovolené, vůbec nevyužijete. Pár tipů na minimalistické balení:

  • Kupte si oblečení z lehkých a prodyšných materiálů. V sportovních obchodech najdete aktivní trička s UV ochranou, které navíc vydrží déle svěží a nemusíte je často měnit ani prát. Ideálně, pokud jsou z nemačkavého materiálu.
  • Kombinujte. Z jedné sukně a tří triček máte 3 různé outfity. Vezměte si k tomu jedny šortky nebo kalhoty a kombinací již máte 6. K černé sukni nebo šortkám nakombinujete cokoliv.
  • Tekutou kosmetiku nalijte do menších 100 ml lahviček a zavřete do průsvitného sáčku. Před zavřením láhve se vyplatí obalit její hrdlo potravinářskou fólií a následně zavřít. Snížíte riziko, že se vám kosmetika vylije. Ideálně ji dejte do průsvitného zapínacího sáčku. To jednak na letišti potřebujete, pokud máte kosmetiku v příručním zavazadle, zároveň i ochraňujete své věci.
  • Vsaďte na multifunkčnost. Místo denního a nočního krému si vezměte jen jeden, který můžete použít i na ruce. Tělo si můžete umýt i šamponem.
  • Podrobte každou věc na vašem seznamu otázkám: „Budu to potřebovat každý den? Pokud ne, umím to sehnat snadno a rychle přímo na místě? Nestojí to hodně peněz?“
  • Z každé kategorie oblečení si vezměte 2 – 3 věci. Ne více.
  • Namísto knih a časopisů si nahrajte knihy do čtečky nebo tabletu.

Jak ušetřit místo v batohu nebo kufru?


Už jste asi zjistili, že poskládat oblečení na sebe do „komínků“ vám místo v kufru neušetří. Zbytečně vám vznikne mnoho nevyužitých mezer. Trička můžete místo toho srolovat. Malé oblečení, jako ponožky a spodní prádlo, dejte do uzavíratelného sáčku a vložte do bot. Při balení myslete na to, že na spodek kufru patří těžší a větší předměty naopak jemné halenky, elektronika a kosmetika patří navrch.

Cestujete na business trip?

Pokud cestujete na kratší cestu a nechcete riskovat pomačkání svého oblečení, inspirujte se v tomto videu.

Jaké triky se při balení osvědčily nejvíc vám? Napište nám v komentářích.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestování Novinky

Jak si efektivně sbalit na dovolenou

0
Cestování Exotika Města Zimní dovolená

Kapské Město – dovolená v centru moderní Afriky

0
Rozhovor

Rozhovor s Kateřinou Karáskovou o její pouti v zemích, kde vládnou ženy

Navigácia

Magazíny