Alternativní místa v Kodani, na které se stihnete podívat i za prodloužený víkend

Chystáte se na pár dní do Kodaně a nebaví vás klasické atrakce, které ždímají peníze z turistů? Připravili jsme seznam míst, která by doporučili místní. Jsou to místa dýchající kulturou ale i moderním pohledem na život obyvatel Kodaně. Tak pojďme na to!

Svobodné město Christiania

Toto místo sice patří mezi známé atrakce Kodaně, ale ne každý turista se rozhodne ho navštívit. Seskupují se tam převážně místní, kteří tam tráví svůj volný čas, užívají si život poslechem koncertů a užíváním marihuany a hašiše, legálních na tomto území. Komunita Christian sestává z 850 až 1 000 rezidentů a pokrývá více než 7 hektarů území. V tomto svobodném městě však platí nějaká pravidla. Jedno z nich je například zákaz fotografování, telefonování a nedoporučuje se ani pobíhat v ulicích. Rovněž se nesmí vynášet látky, které tam zakoupíte. Město bylo založeno v roce 1971 a od té doby se potýkalo s určitými problémy se zákony a dodnes je považováno za jedno z nebezpečnějších míst v Kodani.

Svobodné město Christiania
V Christianii najdete umění všeho druhu.

Projděte se po moderních mostech v nových čtvrtích

V Kodani naleznete mimo jiné také velký počet moderní architektury. Mezi zajímavé architektonické prvky patří Kruhový most, který se nachází v centrální Kodani a je otevřen od roku 2015. Dalším moderním mostem je most, který spojuje ulici Nyhavn s Christianshavn, kde se nachází budova opery, galerie současného umění a také největší street food v Kodani. Tento most má samostatný pruh pro cyklisty a je otevřen od roku 2016.

Opera v Kodani
Opera v Kodani je jedna z nejdražších moderních oper na světě.

Královská Dánska knihovna nebo jak ji místní volají, Černý diamant, je jedna z nejzajímavějších budov v Kodani. Jde o rozšíření historické královské knihovny a bylo postaveno v roce 1999. Budova se nachází v přístavu a přes černé zrcadlová skla poskytuje futuristický výhled na přístav, oblohu a moře.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený VisitCopenhagen (@visitcopenhagen),

Najezte se v Papiroen na ostrově Christiansholm

Na ostrově Christiansholm na který se dostanete již zmíněným mostem se hned vedle galerie současného umění nachází obrovská industriální budova, ve které najdete stánky s jídlem, o kterém jste možná ještě ani neslyšeli. Více než 50 stánků nabízí celosvětovou kuchyni za relativně nízké ceny vzhledem k místní poměry. Před budovou jsou umístěny stovky stolů a lavic, na kterých si můžete vychutnat jídlo nebo odpočinout u piva. Večer se na tomto místě seskupují mladí lidé s pivem v ruce poslouchajíc hlasitou hudbu, kterou tam každý den zajišťují Dj-i.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ciudadanos Del Mundo (@cdm_web),

Umělecký Superkilen park

Veřejný park v čtvrtá Nørrebro designované umělecká skupina Superflex ve spolupráci s několika designéry a architekty. Park byl oficiálně otevřen pro veřejnost v roce 2012 a byl nominován na několik architektonické a designérské ocenění. Pokrývá plochu přes 30 000 metrů čtverečních a skládá se ze tří částí. Rudé náměstí je celé namalované výraznou červenou, oranžovou a růžovou barvou. Zaměřuje se na rekreaci a moderní životní styl. Černý market je klasické náměstí s fontánou a lavičkami a je středobodem mnoha setkání. Zem pokrývají asymetrické bílé čáry, které mu dodávají moderní vzhled. Třetí část, Zelený park je celý pokryt travnatou plochou, kde můžete jít na piknik, grilovat nebo venčit psa. V celém parku se nacházejí prvky moderního umění, které byly transportovány nebo okopírované ze zahraničí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený VisitCopenhagen (@visitcopenhagen),


Kodaň kromě těchto míst skrývá ještě mnohé další zajímavosti a rozhodně v ní máte co dělat ať už se tam chystáte na prodloužený víkend nebo na pár měsíců. O tradičních kodaňských atrakcích si můžete přečíst v našem článku. Co v Kodani zaujalo nejvíce vás?

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Balkán Cestování Novinky Praktické informace

Přemýšlíte o cestě na Balkán? Bosna vás nadchne!

0
Cestování Exotika Island Novinky

Chcete vidět velryby? Známe top místa na jejich pozorování

0
Cestování Europa Města Novinky

Berlín – extravagantní, uvolněný a jednoduše „cool“

Navigácia

Magazíny