Už víte, kam pojedete letos raftovat?

Máte rádi adrenalin a divokou vodu? Tak to abyste již plánovali váš letošní rafting. Naše evropské řeky jsou totiž nejdivočejší v dubnu a květnu. Přinášíme vám přehled nejatraktivnějších míst na raftování v centrální a východní Evropě.

Řeka Tara

Rafting řeka Tara
Řeka Tara je tak průzračná a čistá, že se z ní můžete bezpečně napít.

Řeka Tara prochází přes území Černé Hory a Bosny a Hercegoviny. Její kaňon je dlouhý 144 km, což z něj dělá nejdelší kaňon Evropy a druhý nejdelší na světě. Z obou stran hranice mezi Černou Horou a Bosnou a Hercegovinou najdete kempy, které organizují výpravy. Nejpopulárnější trasa má délku zhruba 25 km, kempy mají v nabídce i 100 km trasu, která však trvá několik dní. Rafting se zde koná od dubna, kdy je voda nejdivočejší, až do října, kdy je voda naopak nejmírnější.

Ceny závisí na tom, o co všechno máte zájem. Noc v bungalovu, 3 jídla a splutí Tary stojí kolem 65 €, pokud máte zájem jen o rafting samotný, vyjde vás to kolem 45 €.

Řeka Soča

Soča rafting ve Slovinsku
Řeku Soča můžete sjíždět i na kajacích.

Od dubna do října můžete raftovat i ve Slovinsku na řece Soča. Na 10 km trase se pořádně promočíte, zároveň si užijete nádherné výhledy na okolní přírodu. Na vodě strávíte přibližně 1 – 1,5 hodiny. Pokud si troufáte na víc, vydejte se na 20 km trasu. Ideálně po období dešťů nebo v dubnu a květnu. Obtížnost na řece Soča je od I – IV. Kromě raftu můžete sjet řeku na kajaku nebo kanoi.

Cena na 10 km úseku se pohybuje okolo 45 € a na 20 km okolo 60 €.

Řeka Inn


Řeka Inn vyvěrá z jezera Lughino ve Švýcarsku a pokračuje do Tyrolských Alp v Rakousku. Na své si přijdou pokročilí i začáteční, řeka je totiž rozdělena do dvou úseků. Landeck Gorge je dlouhý 13 km a obtížnost má IV – V a Imster Gorge má délku 14 – 17 km s obtížností III +. Nejlepší doba na rafting na řece Inn je od konce května až do začátku září.

Na rafting na řece Inn si nachystejte 50 – 90 €. Ceny závisí na tom, na jakou trasu se vydáte a také na organizátorovi.

Řeka Noce


Řeka Noce se nachází v Itálii v oblasti Val di Sole. Obtížnost závisí na úseku řeky. Cusiano / Dimaro je úsek dlouhý 10 km a má obtížnost II – IV. Za mostem Dimaro však začíná nejnebezpečnější část „Rapida della segheria“ s obtížností V. Pro začátečníky je tento úsek velmi nebezpečný, můžete sjet na břeh a projít po něm pěšky a pokračovat z Monclassico. Monclassico / Caldes / Ponte Store je úsek dlouhý 13 km s obtížností II – IV. V bodě Ponte Store rafting obvykle končí, jelikož za ním následuje nebezpečný úsek Ponte Store / S. Giustina dlouhý 3 km. Najít pádla následně vůbec není snadné.

Agentury nabízejí různé balíčky v závislosti na délce a obtížnosti trasy. Ceny se pohybují od 50 – 100 €.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestování Gastro Historie Historie a kultura Letní dovolená Města Novinky Řecko Tip na výlet

Co musíte zažít v Athénách

0
Cestování Dovolená Europa Historie Tip na výlet Výlet

Zapomenuté hrady a zámky Slovenska, na kterých nebývá rušno

0
Dovolená v zimě

Hledáte útěk před zimou? Toto jsou nejlepší tipy na dovolenou v lednu

Navigácia

Magazíny