Jak se sbalit na roadtrip

Chystáte se na roadtrip a před vámi stojí věčná otázka. Co vzít s sebou? Přece, cestování z místa na místo je náročné a potřebujete velké množství věcí. Ale určitě se sebou nechcete táhnout nic zbytečné a přidávat si kila na záda.

Roadtrip je způsob cestování, který je v současnosti mimořádně rozšířený. Pořádně si promyslete, co všechno si chcete sbalit, protože cestujete z místa na místo a často nestrávíte dvě noci na jednom místě. Nenahrazujte důležité věci zbytečnostmi, které vám budou zabírat místo v batohu.

Balíček první pomoci

Nudný, ale nutný. Ať už jedete na roadtrip spojený s turistikou, přírodou nebo poznáváním historických památek města, nikdy nevíte, co se vám přihodí. Otlaky, oškreniny a popáleniny jsou běžnými spoluúčastníky cestování. Do vašeho balíčku první pomoci nezapomeňte zahrnout i opalovací krém s UV faktorem korespondujícím s typem vaší pokožky. Další nezbytností, kterou můžete zahrnout do balíčku, jsou vlhké antibakteriální utěrky nebo gely. Využijete je zejména před jídlem venku, ale i po návštěvě veřejné toalety. Pokud budete vlhčené utěrky používat v přírodě, nehádžte je na zem. Materiál, z něhož se vyrábějí se až tak rychle a jednoduše nerozkládá. Před odjezdem zvažte, v níž pojišťoven a jaký typ cestovního pojištění je vhodný pro váš roadtrip.

Oblečení

S oblečením to netřeba přehánět. Vystačíte si s těmi nejzákladnějšími kousky na každý den a pár náhradními, pokud byste se ušpinili, promokli nebo zpotili. Oblečení, které při balení nesmíte vynechat je následující:

Pláštěnka

Pokud budete mít pláštěnku, tak váš předem připravený program nepřekazí ani déšť. Ideální je sbalit si jednu kvalitní pláštěnku, která vám vydrží během celého roadtripu nebo se vybavit několika igelitovými ponči na pár použití. Doporučujeme používat kvalitní pláštěnku, která nejen více vydrží, ale je i ekologičtější.

Pláštěnka
Pláštěnka je povinná výbava pro každého cestovatele.

Šlapky

Nohy si musí po celém dni chození odpočinout od tenisek a provětrat se v otevřených botách. Cestování z místa na místo s sebou přináší různá překvapení. Sprchy v kempech a v hostelech nebo penzionech jsou často společné a doporučuje se do nich chodit pouze v šlapkách.

Šlapky
Ideální na odpočinek od tenisek i do sprchy.

Správní obuv

Kromě šlapek třeba dbát i na volbu správné obuvi. Roadtrip je o poznávání, a to se sebou přináší spoustu chůze. Zvolte tenisky, ve kterých se vám chodí pohodlně a nedělají vám otlaky. Sbalte si ideálně dva páry bot, kdyby jedny promokli.

Jídlo

Potraviny, které by se rychle zkazily, nepatří na roadtrip. Vyhněte se jídlem, které potřebují být v chladu nebo se mohou snadno rozmáčknout v batohu. Ideální je sbalit si do krabiček sušené ovoce, oříšky, proteinové tyčinky a sušenky, které vás okamžitě zasytí. Na snídani si můžete sbalit pečivo s pomazánkami. Všechny tyto zásoby vám vydrží jen pár dní a zbytek třeba dokoupit v místních obchodech.

Nezapomínejte na hydrataci! Ještě doma si napusťte láhev, kterou si budete doplňovat vodou během celé cesty. Nejenže ušetříte peníze, ale i životní prostředí. Namísto neustálého kupování dalších a dalších plastových lahví, používejte pouze jednu, kterou si vždy když to bude nutné znovu napusťte. Pokud máte namířeno do zemí, kde neteče pitná voda z kohoutků, láhev si můžete naplnit filtrovanou vodou v restauracích a na ubytování.

Externí nabíječka

Ano, mnozí z nás se snaží odpočinout si od elektroniky alespoň na dovolené. Při tomto typu dovolené je telefon důležitý pomocník. Máte v něm navigaci, která vám pomůže při hledání ubytování, památek a vaší další destinace. Na internetu si můžete vyhledat kam se jít najíst, kdy vám jde nejbližší spoj nebo co dělat na daném místě. Díky telefonu víte v případě nouze přivolat pomoc. Ekologizace varianta PowerBank je solární nabíječka, která čerpá energii ze slunečních paprsků.

Dobrá nálada

Poslední, ale nejdůležitější, co na roadtripu potřebujete, je dobrá nálada. Udělejte si se svými kamarády společný playlist, který budete poslouchat a později vám bude připomínat společné zážitky. Hrajte se během cesty různé slovní hry a zkraťte si jimi chvíle ve vlaku, autě či autobuse. Nenechte si nic ujít a snažte se vidět a poznat co nejvíce.

Pokud máte v plánu cestovat stopem, přečtěte si o stopování více v našich rozhovorech s Hogym a Emanuelem Viclavim.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestování Dovolená Letní dovolená Zahraničí

Je luxusní dovolená na výletní lodi něco pro vás?

0
Zajímavosti

5 typů lidí, se kterými nechcete cestovat

0
Jižní Amerika Tip na výlet Zahraničí

Poznávejte Peru: to nejkrásnější z hlavního města lima

Navigácia

Magazíny