Top 5 míst, na kterých jsou nejkouzelnější vánoční trhy

Na vánoční trhy existují 2 pohledy. Světýlka, punč, koledy a perníky. Miliony lidí, vysoké ceny a nekvalitní jídlo. Pokud patříte do první skupiny a máte rádi vánoční trhy, podívejte se s námi na top 5 míst, ve kterých zažijete v tomto období magickou atmosféru.

Ve Štrasburku jsou trhy již od roku 1570

Ano, vánoční trhy v tomto malebném francouzském městečku patří mezi jedny z nejstarších v Evropě. Ve městě se nachází 10 stanovisek, na kterých najdete více než 300 stánků. A není příjemnější nakupovat dekorace a dárky se sklenkou výborného francouzského vína v ruce? Na náměstí před katedrálou najdete majestátní vánoční stromek, který může konkurovat i slavnému Newyorskému stromku spřed Rockefellerova centra.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Travel + Leisure (@travelandleisure),

Bruslení ve Vídni

Velikost trhů v naší sousední Vídni se nedá srovnat s žádným slovenským městem. Hlavní trhy se nacházejí před radnicí a každoročně je navštíví tisíce lidí. Punč, Jagatee nebo horký čaj nalévají do krásných keramických hrnků s motivem vídeňských vánočních trhů. Další trhy se nacházejí jen kousek od radnice při přírodovědeckém muzeu. Pokud půjdete trochu dále ke Karlskirche, najdete další trhy, které mají ještě o něco hezčí atmosféru a jsou plné stromků, světýlek a slámy. Specialitou jsou preclíky, velký výběr klobás a poctivý punč s kousky ovoce. Kromě trhů najdete v centru města i obrovské kluziště, na kterém si může veřejnost během dne zabruslit.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Vienna ?? (@vienna_austria),

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Vienna ?? (@vienna_austria),

Vánoce v Kodaňském zábavním parku Tivoli

V Kodani se vánoční trhy uskutečňují v centru přímo v zábavném parku Tivoli, který je svými adrenalinovými atrakcemi známý po celém světě. Skoro 7 kilometrů světýlek je designově umístěných po parku a také po vrbách u jezera. Vedle světoznámého kanálu v uličkách Nyhavn se nachází řemeslný trh, na kterém si budete moci vytvořit různé dekorace. Typickým dánským jídlem na vánočních trzích je ledová kobliha s džemem z černého rybízu. Zábavní park se během vánoc přemění na vánoční pohádku. Doslova.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený TIVOLI (@tivolicph),

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený TIVOLI (@tivolicph),

Světelná šou na bruselském Grand Palace

Náměstí Grand Palace v Bruselu si svou obrovskou rozlohou, kterou ohraničují vysoké historické budovy ba přímo až ptá, aby se tam konaly vánoční trhy. Na tomto náměstí se během celého roku konají různé akce a v období vánoc zde naleznete světelně zvukovou vánoční šou. Vánoční stánky najdete o uličku vedle na náměstí před budovou bruselské burzy. V Bruselu se na vánočních trzích můžete odvézt na ruském kole nebo si zabruslit na více než 8 000 metrech čtverečních ledové plochy.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený visit brussels (@visitbrussels),

Zimní pohádka v Hyde Parku

V Londýně se samozřejmě nachází velký počet různých vánočních trhů ale ty v Hyde Parku jsou tak velké a okouzlující, že se dají považovat za samostatnou kategorii. Najdete zde obchody, kde nakoupíte dárky pro celou rodinu, obrovské kluziště a dokonce i kolotoče jako v zábavním parku. Pod rouškou tmy celý Hyde Park rozsvítí maličké světýlka. Během prosince se zde každý den konají různé kulturní akce, které můžete navštívit. Vstup do parku je zdarma, ale většina atrakcí je zpoplatněných.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Hyde Park Winter Wonderland (@hydeparkwinterwonderland),

Během vánočního období myslete na to, že Vánoce nejsou o nakupování dárků, ale o příjemné atmosféře strávené s nejbližšími.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestování Europa Města Tip na výlet

Prodloužený víkend v Kodani pro milovníka historie

0
Cestování Dovolená Letní dovolená Zahraničí

Je luxusní dovolená na výletní lodi něco pro vás?

0
Česká republika Europa Výlet

7 netradičních zákoutí Prahy, které znají pouze místní

Navigácia

Magazíny