Jižní Morava – wellness, historie a krásná příroda

Pohádkové hrady a zámky, krásná příroda, cyklostezky, mnoho aktivit pro malé i velké, dobrosrdeční lidé a neodolatelné víno na každém kroku. Každé místo v této oblasti je naprosto unikátní. Vyrazte na výlet kdykoliv během roku a poznejte všechny krásy, které nabízí jižní Morava.

Zámek Vranov nad Dyjí

Vranov nad Dyjí
První písemný doklad o existenci barokního zámku ve Vranově nad Dyjí najdeme už v Kosmově kronice z roku 1100.

Státní zámek ve Vranově nad Dyjí se nachází v západní části Národního parku Podyjí a je národní kulturní památkou. Zúčastněte se veřejné prohlídky původních barokních interiérů sálu předků, kaple a více než 20 místností, nebo zdolejte 6 km dlouhý pěší Claryho okruh, který spojuje přírodní a historické zákoutí Vranova.

Vinica Šobes

Vinica Šobes
V okolí vinice Šobes naleznete několik turistické trasy.

Odborníky řazena mezi 10 nejkvalitnějších evropských vinařských poloh, vinice Šobes na úbočí svahu obklopeného řekou Dyje patří mezi nejznámější a nejstarší vinařské tratě Moravy. Vrch Šobes je cílem mnoha vinařských turistů, čemuž se přizpůsobil i stánek z místním vínem, který můžete navštívit před výstupem na vrchol.

Lázně v Luhačovicích

Hotel Jurkovičův dům
Jihomoravský lázeňský zážitek si můžete vychutnat například v hotelu Jurkovičův dům.

Kouzelné a romantické Luhačovice, obklopené svěží zelení, lákají návštěvníky nejen malebným okolím a působivou architekturou, ale i léčivými prameny. Areál největších lázní na území Moravy tvoří cenné umělecké stavby, sochy a fontány. Chcete-li se kulturně vyžít, zažijte Lázeňské divadlo či každoroční prestižní festivaly. Milovníci hudby a divadla ocení Festival Janáček či Divadelní Luhačovice

Mariánské údolí

Vodní nádrž v Mariánském údolí
Mariánské údolí můžete navštívit kdykoliv během roku, dostanete se sem přímo z Brna.

Kousek ráje na okraji městské části Brno – Líšeň je velkým lákadlem během celého roku. Procházky, turistika, cyklistika, rybaření i koupání ve jedné z pěti vodních nádrží vás během léta rozhodně nezklame. V zimě si zde přijdou na své bruslaři i běžkaři. Dalšími zajímavými místy v Mariánském údolí patří i pozůstatky hradiště Staré zámky, které najdete mezi rybníky U Kadlcova mlýna a Pod Hrádkem.

Zámek a bylinková zahrada Valtice

Valtice zámek
V areálu zámku Valtice najdete působivou bylinkovou zahradu.

Státní zámek v duchu anglické gotiky ve svém areálu ukrývá jedinečnou bylinkovou zahradu. Navštivte Lednicko-Valtický areál zapsaném v seznamu UNESCO a poznejte 300 druhů bylin, okrasné záhony, léčivky, rostliny opředené legendami, ale i ty, které mají využití v aromaterapii a v kulinářství. Návštěva Valtic vám přinese množství inspirace pro vlastní zahradu a možnost zúčastnit se různých kurzů o pěstování a použití bylin.

Navštívili jste některé z těchto míst? Napište nám v komentáři jaká místa na jižní Moravě jsou vašemu srdci nejblíže. Zapomněli jsme na něco?

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestování Dovolená Europa

Národní parky v Evropě, které zaujmou nejen na podzim

0
Rozhovor

Rozhovor s travel bloggerkou Vierkou o cestování po autentických nekomerčních místech

0
Gastro Novinky Zajímavosti

Za chlebem okolo světa

Navigácia

Magazíny