8 nejkrásnějších turistických tras v Evropě

Cesta po svých má své kouzlo. Na chvíli se odpojíte od reality běžných dní a naopak se spojíte s přírodou. Máte čas obdivovat místa této nádherné planety a také pořádně dát zabrat svému tělu. Vybrali jsme pro vás několik top turistických stezek v Evropě.

Camino de Santiago

Camino de Santiago
Po skončení túry ke kostelu v Santiago de Compostela, můžete pokračovat do Finisterre k Atlantickému oceánu.

Camino de Santiago je pouť přes Španělsko ke kostelu v Santiago de Compostela v Galicii. Do tohoto městečka vede několik různých cest. Nejdelší trasa má 1000 km a táhne se ze Sevillay. Asi nejpopulárnější je ale severní cesta, která začíná na francouzské hranici v celkové délce 830 km. Poutníci však mohou začít cestu prakticky kdekoli a kráčet dokonce přes Portugalsko.

West Highland Way

Skotsko West Highlinds
Skotská divoká příroda vás uchvátí.

Vždy vás lákalo Skotsko? Co tak 154 km dlouhá procházka přes West Highlands? Jedna z nejznámějších turistických tras na světě vás povede z Milingavie nedaleko Glasgow až k úpatí nejvyššího vrchu Velké Británie, Glen Nevis. Trasa končí na náměstí Gordon v Port William. Během cesty se vám naskytnou nádherné výhledy na divokou skotskou přírodu i na pobřeží Loch Lomond. Túra vám zabere 6-10 dní.

Tour du Mont Blanc

Túra okolo Mont Blanc
Za 11 dní navštívíte po vlastních 3 země a vychutnáte si takovéto výhledy.

170 km přes Itálii, Švýcarsko a Francii kolem nejvyššího vrchu Evropy. Běžně se kráčí proti směru hodinových ručiček a chůze trvá přibližně 11 dní. Obvykle se začíná z Les Houches v údolí Chamonix, Les Contamines v údolí Montjoie, Courmayeur z Itálie, no a ze Švýcarska v Champex nebo Martigny.

Alta Via 1 Itálie

Alta Via Itálie
Dolomity znají Češi hlavně kvůli kvalitní lyžovačce.

Alta Via 1 je přibližně 150 km dlouhý trek přes východní Dolomity, který spojuje Dobbiaco na severu s městem Belluno na jihu. Procházka po Alta Via vám zabere přibližně 10 dní, v závislosti na vaší fyzické kondici. O dech vás připraví výhled na známé hory jako Tofana, Lagazuoi, Pelmo a Civetta.

Slovenska Planinska Pot

Slovinsko Julské Alpy
Pokud máte měsíc času, vydejte se na trek SPP ve Slovinsku. Vyšlapete i na samotný Triglav.

SPP je jedna z nejstarších turistických tras ve Slovinsku. Provede vás nádhernou přírodou Slovinských Alp. Táhne se přibližně 500 km a zkušenému turistovi zabere přibližně 30 dní. Projdete majestátní Julské Alpy, Kamnické Alpy a Karavanky. Třešničkou na dortu je výhled z nejvyššího vrchu Slovinska, pohoří Triglav.

GR 20 Korsika

Trekingová trasa GR20
Trasa GR20 je snem mnoha milovníku trekingu, má téměř 200 kilometrů.

Trasa GR 20 je považována za jednu z nejtěžších a nejkrásnějších turistických tras v Evropě. Je dlouhá 180 km a prochází diagonálně ze severu na jih ostrova. Dostat se z Calenzana do Conca trvá přibližně 15 dní. Nepotřebujete mít žádné speciální lezecké schopnosti, ale vynikající fyzička je mimořádně důležitá.

Laugavegur na Islandu

Landmannalauga Island
Gejzíry, sopky, jezera. Island je jedinečný.

55 km kolem gejzírů, sopek a pohádkové islandské přírody dostane každého. Z města Landmannalaugar do Skógar vám to bude trvat 2-5 dní v závislosti na vašich schopnostech a na tom, jak dlouho si budete chtít ty které výhledy užít. Pokud vám nebude stačit, můžete si cestu prodloužit a pokračovat trasou Fimmvörðuháls.

Tatranská magistrála

Lomnický štít
Tatranská magistrála vás provede nejkrásnějšími tatranskými plesy a štíty.

Jaký by to byl seznam nejlepších turistických cest, kdybychom vynechali nejmenší velehory na světě, slovenské Tatry. Turistických stezek náročných i nenáročných, krátkých i dlouhých zde najdete spoustu. Nejdelší trasou je však Tatranská magistrála. Má délku zhruba 46 km a táhne se z Podbanského až po Veľké Biele Pleso. Během cesty si vychutnáte pohled na nejkrásnější tatranské plesa.

Na jaký evropský „trek“ vzpomínáte nejvíce vy? Máte nějaký vysněný? Podělte se s námi v komentářích.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestování Novinky Rozhovor

Cestování za objektivem: Rozhovor s Henrietou Vagnerovou

0
Cestování Historie a kultura Tip na výlet

Dia de los Muertos – jak oslavují Den mrtvých v Mexiku?

0
Cestování Europa Katalog ubytování

10 evropských měst s kouzelnou podzimní atmosférou

Navigácia

Magazíny