Rakousko autem? Víme, která místa navštívit

Krásná krajina a vynikající síť cest předurčuje Rakousko na stát, který bez větších problémů procestujete s vlastním nebo pronajatým autem. Pokud na takový výlet vyrazíte, můžete objevit řadu zajímavých míst. Od vysokohorských scenérii na západě až po rovinatou krajinu na východě. V Rakousku najdete mnoho krásných míst, kde se vyplatí zastavit.

Na co myslet před cestou?

Rakousko se pyšní kvalitní sítí dálnic a výborným napojením na okresní komunikace. Všechny dálnice a hlavní silnice jsou ale zpoplatněny, nezapomeňte proto na dálniční nálepky. Předpisy i dopravní značení jsou stejné, jako v ostatních evropských zemích. Povinností jsou i parkovací lístky, ale v některých zónách můžete využít zkrácené parkování zdarma. Vždy zkontrolujte aktuální předpisy ve městě, ve kterém se nacházíte.

Z Vídně přes Salzburg až po Innsbruck

Tento čtyř až pěti denní výlet vám umožní vidět tři z nejkrásnějších míst v Rakousku. Procházet vedle toho budete krásnou venkovskou krajinou. Po seznámení se s hlavním městem můžete pokračovat přes oblast Berchtesgadenu, směrem na Salzburg. I když je tato jízda poměrně dlouhá (asi tři hodiny), dovolí vám poznat překrásné jezero Königsee a nádherné horské chodníky. Salzburg snadno prozkoumáte za den nebo dva. Cesta do konečné zastávky Innsbruck povede přes dálnici A-12 a doprovázet ji bude pohled na údolí Ziller.

Ze Zell am See do Grazu

Podobně jako první trasa, i tento výlet vám nabízí možnost poznat slavný horský průsmyk Grossglockner, jakož i mnoho příležitostí na toulky v národním parku Vysoké Taury. Dálnice A2 vás zavede přímo do skromného města Graz. Můžete zastavit i na hradě Hochosterwitz, jedné z nejslavnějších středověkých pevností v zemi.

Šest rakouských památek za šest dní

Tato ambiciózní cesta vám umožní vidět množství stránek rakouské země, městských i venkovských. Počínaje v půvabném městě Innsbruck a konče hlavním městem uvidíte vše, co Rakousko nabízí, od třpytivých jezer až po útulné kavárny. Po poznání památek v Innsbrucku vyražte na dvouhodinový výlet do Zell am See, oblíbené venkovské dovolenkové destinace, kde na vás čeká množství outdoorových aktivit. Následující den se vydejte na dvouhodinovou cestu do malebné vesničky Hallstatt, patřící ke světovému dědictví UNESCO. Poslední část cesty vás zavede ze Salcburku do vinařských dolin Melku a výlet ukončíte ve Vídni.

Z Bregenzu do Innsbrucku

Město Bregenz na břehu krásného Bodamského jezera je ideálním místem k zahájení tohoto krátkého výletu. Cestou do Innsbrucku přejdete přes B200, klikatou cestu, která nabízí nádherný výhled na alpské oblasti. Krátkou zastávku můžete udělat v středisku Lech am Arlberg, které je oblíbené mezi lyžaři a turisty.

Na startu každého výletu si můžete pronajmout auto. Rádi poznáváte zahraniční země autem? Rakousko je ideální i na horskou lyžovačku.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestování Dovolená Europa Inspirace Města Novinky Praktické informace Zajímavosti

Urbex tipy: Opuštěné místa v Evropě se strašidelnou atmosférou

0
Cestování Novinky Praktické informace Tipy

8 způsobů, jak ušetřit při koupi letenky

0
Cestování Exotika Island Novinky

Chcete vidět velryby? Známe top místa na jejich pozorování

Navigácia

Magazíny