10 evropských měst s kouzelnou podzimní atmosférou

Právě po skončení letní sezóny přichází nejlepší čas na objevování evropských měst. Teploty klesají, ale dny jsou stále sluneční. Podzim v Evropě vyzdvihne krásy přírody, architektury i historických památek. Vybrali jsme 20 evropských měst, které jsou v tomto období nejkrásnější.

Perthshire, Skotsko

Z míst ve Skotsku je náročné vybrat to, kterému podzimní barvy svědčí nejvíce. Nejsilnějších kandidátů najdeme v Perthshire, v centrálním Skotsku. Jezera a vodní toky lemované množstvím stromů patří během podzimu k těm nejkrásnějším místům. Vyberte se na procházku po zalesněných kopcích nebo prozkoumejte městečka ukryté v říčních údolích. Za vycestování rozhodně stojí Kinnoull Hill Woodland Park.

Bruges, Belgie

Středověké město Bruggy (Bruges) přináší pohled na bohaté podzimní barvy stromů odrážející se v kanálech, vinné révy upínající se na historické budovy a dlážděné uličky. Bruges jsou ideálním místem na zorganizování romantického víkendu ve dvojici, ale také rájem pro nadšence fotografie. Nezapomeňte navštívit přístav Zeebrugge a projít se jednom z pouličních trhů, které se ve městě rozkládají hlavně během listopadu.

Burgy - Belgie
Belgické město Burgy je známé vodními kanály.

Bavorsko, Německo

V jižním německu najdete dokonalý příklad scenérie alpské horské krajiny. Uvidíte tu podzimní barvy listnatých stromů na pozadí tvořeném čerstvě zasněženými kopci. Navštivte hrady a zámky s výhledem na vesničky, rozsáhlé pole, řeky a jezera. Po dni plném turistiky či jízdy na koni si nenechte ujít ochutnávku vín jedné z množství kvalitních vinoték. Vrcholem této sezóny je známý Oktoberfest, který otevírá své brány 21.9. a trvá do 6.10.2019.

Piedmont, Itálie

Podzim, hlavně konec září a celý říjen, představuje ideální čas na poznávání italské kuchyně a nabídky vín. Lanýže, houby, ořechy a čokoláda mají v tomto ročním období vlastní festivaly. Nesmíme zapomenout ani na sklizeň hroznů. Piedmont je domovem všech skvělých jídel a dlouhých, klikatých cest s výhledem na nejkrásnější přírodní scenérie.

Piedmont - Itálie
Cesty v Piedmontu jsou lemovány rozsáhlými vinicemi.

Praha, Česká Republika

Jedno z nejkrásnějších evropských měst si na konci dovolenkové sezóny vychutnají i domácí. Řídnoucí davy turistů, nižší ceny a příjemné, i když chladnější počasí je důvodem, proč byste Prahu měli navštívit právě během podzimu. Zlatá sluneční záře dodá historickým památkám, budovám s věžičkami a početným mostem ještě romantičtější nádech.

Puigcerda, Španělsko

Sever Španělska ukrývá pohádkové městečko Puigcerda, hlavní město regionu Cerdanya. Najdete zde množství butiků, restaurací a útulných kaváren, které přinesou inspiraci každé kreativní duši. Zatímco centru dominují historické památky, kousek od obydlených částí Cerdanya se o zábavu postará množství turistických cestiček.

Puigcerda Spanělsko
Puigcerda je malým městečkem s originální atmosférou.

Valletta, Malta

Nevelké hlavní město Malty dýchá elegancí. Kombinace barokní a vojenské architektury, obranných zdí a spletitých uliček vytváří originální atmosféru města. Středomořská Valleta je klidným a sofistikovaným městem, které má celoročně příznivé počasí, takže je ideální pro návštěvu i během studených měsíců. Během návštěvy tohoto města nahlédněte do známých muzeí, kostelů a paláců ze začátku 16. Století.

Lublaň, Slovinsko

Lublaň je městem plným zeleně. Všechny její parky, stromy a travnaté plochy jsou během podzimu stejně krásné, jako na jaře. Vychutnejte si pohled na barvy přírody přímo uprostřed univerzitního města plného kultury a nočního života. V případě, že Centrum máte už oběhané, vyrazte k jezeru Bled nebo navštivte kulinářský festival.

Lublaň - Slovinsko
Historické centrum Lublaně je krásně během celého roku, ale hlavně na podzim.

Loire Valley, Francie

Zmiňovali jsme už, že podzim potěší především milovníky dobrého vína? Platí to i v Loire Valley, francouzském městě, které se pyšní akru vinic táhnoucích přes svahy kopců a údolí. Nejkrásnější zbarvené během října, lesy v okolí města a rozsáhlé zahrady potěší každého, kdo je navštíví. Projděte se po luxusních zámcích nebo navštivte Musée des Beaux Arts, muzeum s širokou sbírkou uměleckých děl.

Douro Valley, Portugalsko

Magické údolí zaplaví podzim odstíny červené, hnědé a oranžové barvy. Terasovité vinice táhnoucí podél řek připomínají, že Douro Valley je nejstarším demarkovaným vinným regionem na světě. Napříč podzimní krajinou objevíte lokálních prodejců ovoce a zeleniny, čerstvého pečiva a masa. Rozhodně nezapomeňte ochutnat čerstvé hrozny. Tipem na malý výlet je i plavba po řece Douro.

Portugalsko Douro Valley
Pohled na Portugalskou Douro Valley je nádherný celoročně.

Užijte si pohostinnost evropských měst, krásu podzimní přírody a historických ulic. Evropa nabízí množství příležitostí na kulturní vyžití, sport i zábavu. Navštívíte některé z těchto míst už tento rok?

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestování Novinky Praktické informace Tip na výlet Zahraničí

Objevte neopakovatelné kouzlo cestování vlakem

0
Cestování Novinky

8 tipů, jak zvládnout dlouhý let v pohodě a ve zdraví

0
Cestování Zajímavosti

Filmy, které vás inspirují k cestování – 3. část

Navigácia

Magazíny