Filmy, které vás inspirují k cestování – 3. část

Milujete cestování, ale ne vždy na něj máte čas a finanční prostředky? Toto je 5 filmů, které vám dají inspiraci, kam cestovat příště a zároveň poslouží jako večerní relax po dlouhém dni v práci. Další filmy najdete v první a druhé části článku.

Trainspotting


Pokud se nebojíte kontroverzních filmů, tak Trainspotting je film, který by měl vidět opravdu každý filmový fanoušek. Díky němu nahlédnete do života 4 mladých mužů, kteří vyrůstali v prostředí undergroundového Edinburgu. Film vám ukáže prostředí plné drog a alkoholu, které byste na obyčejné návštěvě města nevyhledávali.

Pokud se vám film zalíbí, můžete se podívat i na druhou část, která byla natočena po 20 letech a kvalitou vůbec nezaostává za první. Ve druhé části se opět setkává původní sestava 4 Edinburských mladíků.

One Day


Na chvíli ještě zůstaneme v malebném Edinburgu. Nyní z pohledu dvou mladých lidí, kteří si mezi sebou vytvoří zvláštní pouto. Po skončení vysoké školy se oba vyberou jiným směrem a film dokumentuje vždy stejný den v roce, kdy se setkají. Jejich cesty se spojí v několika evropských městech při různých příležitostech.

500 days of summer


Tento film není označován za cestovatelský, přesto vás dokáže inspirovat. Je to příběh dvou zamilovaných lidí žijících v andělském městě. Film vám ukáže snímky města Los Angeles, které vám obyčejné hollywoodské blockbustery nenabídnou.

Forrest Gump


Každý zná příběh jak se Forrest rozběhl a nepřestal běžet. Film o Forrestu Gumpovi se považuje za jeden z nejinspirativnějších filmů vůbec. Nejen co se týče cestování, ale i života.

Eurotrip


Název filmu napovídá, o čem bude jeho děj. Přestože cílovou skupinou filmu jsou zejména teenageři a film obsahuje nespočet mělkých humorných scén, jeho aktéři nám přesto ukáží kus Evropy. To, za jakým účelem se rozhodli cestovat, je druhořadé. Ve filmu se dokonce hlavní hrdinové ocitnou i na Slovensku, konkrétně v Bratislavě. Výstraha! Obsahuje scény, které nejsou vhodné pro mladistvé.

  • Komentáře

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
  • Podobné články
0
Cestování Tipy

Jak se sbalit na roadtrip

0
Cestování Inspirace Novinky Rozhovor

O dlouhodobém cestování s Alešem z Photo and Traveling

0
Zajímavosti

Kávové kultury ve světě a jak si objednat kávu

Navigácia

Magazíny