5 nejkrásnějších pláží Řecka

Řecko je známé svou bohatou kulturou, památkami a nespočtem nádherných ostrovů. Do seznamu výjimečných míst patří i písečné pláže. Ty řecké patří mezi nejkrásnější pláže světa a návštěva kterékoli z nich bude skutečný dovolenkový zážitek.

Pláž Navagio, Zakyntos

Ano, to je ta z Instagramu, s opuštěným vrakem lodi. Na nedotčené pláži, která se nachází v zátoce Shipwreck Bay v blízkosti malebné horské vesničky Volimes, stojí 40 let opuštěná loď, která dodnes připomíná pirátské dobrodružství. Tato pláž je skutečně výjimečná díky čistým, bílým pískem a pískovcovým formacím. Nejlepší způsob, jak se na toto místo dostat, je lodí z města Zakynthos.

Pláž Simos, Elafónisos

Pobřeží malého ostrova Elafónisos je podle mnohých nejkrásnější v celém Řecku. Velký úsek písečných dun a mělká voda předurčuje tuto pláž na skvělou prázdninovou destinaci pro rodiny s dětmi. Za zmínku stojí i ostrovní flóra a průzračné moře v nádherném kontrastu s bílým pískem.

Pláž Kolimbithres, Paros

Ostrov v Egejském moři Paros je posetý nádhernými plážemi, vybrat z nich pouze jednu je proto skutečně náročné. Naší volbou je pláž Kolimbithres, s hladkými hedvábnými kameny a jedinečnými útvary podél severního pobřeží ostrova. Objevujte téměř nekonečné skryté zátoky, které poslouží jako ideální místo na odpolední odpočinek nebo na nezapomenutelné koupání.

Pláž Sarakinko, Milos

Nachází se na severní straně ostrova Milos, kde byla objevena slavná socha „Venus de Milo„. Sarakiniko sedí v malé zátoce obklopené měkkými bílými sopečnými horninami, které byly postupně zvětrávala do zajímavých tvarů. Vody jsou klidné a mělké, ideální na plavání, zatímco hladké balvany jsou skvělým místem k nasáknutí středomořského slunce. Samotný ostrov je nádhernou destinací v západních Kykladách vhodnou pro cestující, kteří chtějí zažít autentické Řecko bez davů a vysokých cen.

Pláž Elafonisi, Kréta

Elafonisi je jednou z nejkrásnějších pláží na světě. Táhne se podél jihozápadního pobřeží Kréty. Kdysi byla tajemstvím místních obyvatel, ale po tom, co ji čtenáři TripAdvisor jmenovali za jednu z nejvýznamnějších pláží na zemi, stala se největším turistickým lákadlem Kréty. Kdykoliv během roku můžete vyrazit na ostrov Elafonisi přes teplou, mělkou lagunu a najít klidnou zátoku, v níž naleznete kousek soukromí.

Řecké pláže mají co nabídnout nadšeným plavcem i rodinám s dětmi. Ty nejznámější zahrnují bary a hotely se službami, které k cestování prostě patří. Která vás zaujala nejvíce?

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Dovolená Europa Města Španělsko

Víkend v Barceloně – den druhý

0
Cestování Dovolená Europa Města Novinky Řecko Tip na výlet Výlet Zahraničí

Vyplatí se navštívit řecké město Soluň?

0
Cestování Historie a kultura Tip na výlet

Dia de los Muertos – jak oslavují Den mrtvých v Mexiku?

Navigácia

Magazíny