Chcete zažít zimní pohádku? Navštivte tato místa

Vždy když jste dívali Tři oříšky pro Popelku, Sněhurku nebo dokonce i Frozen (vždyť žijeme v moderních časech) tak jste si říkali, že takovou krásu chcete zažít na vlastní kůži? Toto jsou místa, kde zasněžená krajina vypadá jako z pohádky. Tak co, sednete na kočárek a vyrazíte?

Jezero Bled ve Slovinsku

S fotografiemi tohoto slovinského jezírka s ostrůvkem uprostřed se už mnozí z vás určitě setkali. Tato destinace je doslova jako vytržená z pohlednice. I v létě i v zimě. Maličký ostrůvek s kostelem s věží, který se nachází uprostřed jezera mu dodává idylický vzhled. Nad jezerem stoupají vrcholy Alp a celá země vypadá v zimě jakoby byla posypaná práškovým cukrem. Toto místo láká svým romantickým prostředím i mnoho novomanželů na líbánky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený BizimleGezin ? Osman Ozpasa (@travelus.earth),

Rothenburg ob der Tauber v nemeckom Bavorsku

Toto dechberoucí město dostává v zimním období až přímo pohádkový nádech. Do německého Bavorska se vyplatí jít iv jiném ročním období. Více o přírodě, Alpách nebo Hitlerově pachu v Bavorsku si přečtete v našem článku. V centru města se nacházejí typické bavorské barevné domy s dřevěnými trámy, které výborně kontrastují s bílým sněhem pokrývajícím úzké uličky. Toto středověké městečko v období Vánoc žije trhy, na kterých se můžete osvěžit punčem, svařeným vínem nebo tradiční německou klobásou.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Germany – Deutschland (@lifeofgermany),

Rovaniemi, hlavní město Laponska a domov Santa Clause

Které město přece může být více jak vytrženo z pohádky než město, ve kterém bydlí Santa Claus? Nachází se na severu Finska a bylo téměř úplně zničeno během druhé světové války. Dnes je to moderní město, které je známé jako oficiální domov Santa Clause. Můžete si užít jízdu na voze se spřežením psů husky nebo dokonce i jeleny. Ale živého Rudolfa s červeným svítícím nosem budete hledat marně. Pár kilometrů od centra najdete vesnici Santa Clause a také se vyplatí navštívit Národní park Oulanka, nebo jít pozorovat severskou noční oblohu a možná se vám poštěstí a uvidíte i polární záři.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Visit Rovaniemi (@visitrovaniemi),

Řeka Tadami v Japonsku

Japonsko nejsou jen města s vysokou populací, světelnými reklamními tabulemi a nejmodernější pokrokovou technologií. Bílá řeka, bílý les, dokonce i bílý most pro vlaky, který vede přes řeku. Toto místo je ztělesněním klidu. Je to přesně jedno z těch míst, které vás nechá bez slov poté, co ho poprvé spatříte. Vždyť přesvědčte se sami. Město Tadami se nachází uprostřed hor a nabízí více než mnoho panoramatických výhledů.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ⭐????? (@capture_lives_),

Hamnoy – červená vesnička na skalách

S fotkami z této norské rybářské vesničky jste se již určitě setkali. Krásné útulné červené domky, které jsou postaveny za pomoci dřevěných sloupů a konstrukci přímo ve skalách ve fjordu. Idylka, že? Norské Lofoty jsou známé svou jedinečností, ale ne každé místo je jako Hamnoy. Červená na domech krásně kontrastuje s barvou sněhu a voda kolem nich dodává tomuto místu atmosféru, kterou budete jen těžko hledat i někde jinde.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený LANDSCAPE & NIGHTSCAPE (@landscape_nightscape),


Jaké místo s nejkrásnější vánoční atmosférou jste navštívili vy? Napište nám a inspirujte ostatních. Vánoční atmosféra není pouze o místě, na kterém se nacházíte, ale hlavně o lidech, s nimiž jejich trávíte. Nejkrásnější vánoční náladu můžete zažít i v maličkém pokoji v bytě s nejbližšími.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestování Inspirace Města

Kam se vyplatí v roce 2019 cestovat (Evropa)

0
Katalog ubytování

Zrušení letenek, jízdenek a ubytování kvůli koronaviru. Poradíme vám, jak na to

0
Asie Exotika Novinky Praktické informace Tipy

Všechno, co potřebujete vědět před cestou do Bangladéše

Navigácia

Magazíny