Poznávejte Peru: to nejkrásnější z hlavního města lima

Peruánské hlavní město je domovem přibližně 10 milionů lidí. Městské části s ošarpaná chatrčemi a nekonečnými dopravními zácpami na jedné straně, luxusní apartmány s výhledem na moře a krásné historické náměstí na druhé, srdce Peru v sobě spojuje dva výjimečné světy.

Mnoho turistů Limu přehlíží. Často slouží pouze jako vstupní bránu na cestě do Machu Picchu, Cusca, Arequipa, Puna nebo Amazonského pralesa. Ne každý má rád velká města a ne každý je hledá právě v Jižní Americe, ale Lima má svým návštěvníkům co nabídnout. Věnujte peruánskému hlavnímu městu alespoň pár dní. Lima je plná památek a zajímavostí, kultury, hudby a dobrého jídla. Poradíme vám, co v tomto městě navštívit.

Naměstí v Limě
Hlavní náměstí v historickém centru Limy.

Ubytování v Limě

Důležitější než konkrétní hotel je v Limě výběr distriktu, ve kterém se rozhodnete ubytovat. Z hlediska bezpečnosti, ale i zábavy je ideální volbou centrum Limy, distrikt Barranco, Miraflores nebo San Isidro. Množství dobrých hotelů najdete také v blízkosti letiště.

Výlet ve městě, parky a architektura

Krátká prohlídka památek můžete začít procházkou přes park Kennedy a distrikt Miraflores nebo distrikt Barranco plný barevných budov a kaváren. Stejně krásný je i park Bosque el Olivar v San Isidre. Nenechte si ujít působivé historické centrum města Lima, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Distrik Rimac
Metropolitní část města Lima, Rimac je během dne rušná.

Na výlet ve městě je výborný i park Parque de las Leyendas, který kombinuje zoologickou zahradu, botanickou zahradu, muzeum a archeologické naleziště. Krásný výhled, alespoň v ojedinělý jasný den, uvidíte z vrcholu Cerro San Cristóbal.

Historické památky a muzea

Mezi nejznámější muzea v Limě patří Muzeum Inkvizice, které návštěvníkům přibližuje temnou část peruánské i světové historie. Za zmínku stojí i soukromé muzeum Museo de la Nacion, Museo Pedro de Osma, jakož i planetárium a observatoř Museo Planetario y Observatorio del Morro Solar. Mezi další důležité památky patří Pevnost Real Felipe v Callao, staré koloniální domy a působivý arcibiskupský palác.

Arcibiskupský palác v Limě
Arcibiskupský palác najdete na hlavním náměstí v Limě.

Kam na oběd v Limě

Věřte či ne, Lima je po celém světě známá jako město s nejlepším jídlem. Putuje sem množství mezinárodních ocenění ročně a žádný průvodce Limou by nebyl kompletní bez zmínky talentovaných šéfkuchařů. Nechte si připravit místní specialitu pod taktovkou manželů Gastón Acurio a Astrid Gutsche ze známého podniku Astrid & Gastón nebo navštivte restauraci Central, zvolenou za nejlepší restauraci Jižní Ameriky v roce 2017.

Jak se připravit na počasí?

Město se nachází v tropech, pouze 12 stupňů jižně od rovníku. Lima však není ani svěžím tropickým městem, ani suchou pouštní metropolí – má mírné pouštní podnebí se dvěma odlišnými ročními obdobími. Léto trvá od prosince do dubna, nejteplejším obdobím je leden až polovina března. Průměrné maximální teploty se pohybují okolo 28 ° C. Zima trvá od května do listopadu, přičemž červen až září jsou nejchladnější, mokré a oblačné měsíce, přičemž teploty jen zřídka vystoupí nad 20 ° C. Výlet do Limy je proto ideální během

Hlavní město Peru Lima
Lima je plná památek a zajímavostí, kultury, hudby a dobrého jídla.

Praktické rady před cestou

Doprava

Největší problém, na který v Lime narazíte, je doprava. Lokální autobusové společnosti v Peru přicházejí a odcházejí ze svých příslušných terminálů, ne z velkých autobusových zastávek sloužících všem společnostem. Mnohé z těchto terminálů jsou v La Victoria. Taxíky v Lime jsou poměrně spolehlivé, ale při výběru vozidla musíte být opatrní. Vždy hledejte přiměřeně moderní vozidlo s jasně zobrazenou licencí. Nejlepší a bezpečnější možností přepravy je rychlý autobusový systém Metropolitano.

Peníze

V Peru můžete platit měnou Sol nebo americkým dolarem. Bankomaty naleznete téměř na každé ulici, ale pro vlastní bezpečnost vybírejte peníze přímo v bance nebo registrované směnárně.

Bezpečnost

Žádné velké město není stoprocentně bezpečné. Pokud dodržíte základní bezpečnostní opatření, nebudete vystavovat cenné věci a dáte si pozor na dopravu, budete v pořádku.

Některé okresy v Limě jsou horší než ostatní, proto se snažte vyhnout nejnebezpečnějším oblastem (například San Juan de Lurigancho nebo Ate Vitarte), zejména v noci.

Internetové připojení

Internet v Peru je obvykle funkční a někdy překvapivě rychlý. Lima má pravděpodobně nejlepší rychlost internetového připojení, zejména v turistických oblastech. Většina tří až pětihvězdičkových hotelů by měla mít v celém objektu dobrý přístup k Wi-Fi. Většina kaváren, restaurací a barů má bezplatné připojení na internet. V některých okresech včetně Miraflores byly zřízeny i bezplatné Wi-Fi hotspoty.

Chystáte se na dovolenou v Jižní Americe? Inspiraci můžete načerpat v našem článku o Sao Paulo.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Dovolená Itálie

Autem do Itálie – vše co potřebujete vědět

0
Brazílie Jižní Amerika Města Novinky Tip na výlet

São Paulo – betonová džungle plná chutí

0
Cestování Exotika

Srí Lanka – země exotiky, nádherných pláží a čaje

Navigácia

Magazíny