Víkend v Barceloně – den první

Nezáleží na tom, jestli vás do Barcelony přilákal fotbal, historie, architektura, umění nebo výborné španělské jídlo, tato evropská metropole má co nabídnout každému, kdo ji navštíví. Využijte spolehlivou městskou dopravu, cyklistické stezky nebo pozemní lanovku a prozkoumejte atmosféru centra města za krátký čas. Jaké kulturní památky a zajímavá místa se vyplatí vidět, pokud máte na návštěvu barcelony celý víkend? Už během prvního dne stíháte zažít mnoho zajímavého.

Vítězný oblouk Arco de Triunfo

Vítězný oblouk v Barceloně
Vítězný oblouk v Barceloně je dekorovaný bohatou sochařskou výzdobou.

Arco de Triunfo, navržený modernistickým architektem Josepem Vilaseca i Casanovasom, je odpovědí Barcelony na stejnojmenný triumfální oblouk v Paříži. Na rozdíl od svého severního bratrance byl tento oblouk postaven z úplně jiného důvodu – fungoval jako hlavní přístupová brána k univerzitní výstavě v Barceloně v roce 1888. Stojí v centru mnoha kulturních veletrhů, trhů a průvodů, které oslavují čínské, thajské a bolivijské dědictví.

Muzeum čokolády v Barceloně

V Museu de la Xocolata si přijdou na své všichni milovníci sladkého. Kromě toho, že se dozvíte o procesu výroby čokolády, uvidíte historické zajímavosti a přístroje, kterým se kakao zpracovávány, můžete zde obdivovat i originální čokoládové sochy a účastnit se workshopu, ze kterého rozhodně neodejdete bez ochutnávky. Muzeum pravidelně připravuje kreativní program pro děti, koncerty i přednášky.

Santa Maria del Mar

Santa Maria del Mar
Santa Maria del Mar v Barceloně vyvolává dojem mohutnosti, interiér tohoto kostela je však prostorný a světlý.

Gotická katedrála Santa Maria del Mar je mezi místními často označována za „kostel pro chudé“ nebo „kostel pro běžné lidi“. Pokud jste již viděli hlavní barcelonské katedrálu, navštivte tento dokonalý příklad katalánské gotické architektury blízko moře. Vstup je zpoplatněn.

La Rambla

Ulice La Rambla
La Rambla je nejznámější ulice v Barceloně.

Nejznámější ulice v Barceloně, La Rambla, vede z Plaça de Catalunya až po pobřeží. Ulice ve středověku lemovala Centrum, dnes je slavnou promenádou plnou kaváren, barů a obchodů. Pokud ji navštívíte, nenechte si ujít food market La Boqueria.

Park de la Ciutadella

Barcelonský park Ciutadella
V parku Ciutadella najdete známou fontánu Cascada Monumental.

Barcelonský park Ciutadella se nachází v centru města. Už od svého záložního v roce 1877 funguje jako společenské místo, na kterém tráví volné chvíle domácí i turisté. Při svém prvním otevření byl pouze obyčejným veřejným parkem ve městě, ale v současnosti je domovem katalánského parlamentu i barcelonské zoo.

Palau de la Música Catalana

Palác katalánské hudby v Barceloně
Kromě slavnostních koncertů můžete hudební sál poznat i díky prohlídce s průvodcem.

Palác katalánské hudby patří společně s nemocnicí de Sant Pau k vrcholným dílům architekta Lluís Domènech i Montanera. Dodnes zde vystupuje amatérský pěvecký sbor a hlavní sál s více než 2000 místy k sezení pravidelně rozeznívá množství koncertů a recitálů. Pokud nejste fanouškem klasické hudby nebo se snažíte ušetřit na vstupu, využijte prohlídku s průvodcem. Palác de la Música Catalana spolu s jeho atmosférou si určitě užijete i uprostřed dne.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Rozhovor

Rado z blogu Nie je túra bez Štúra: Při sólo cestování si dokážu vyčistit hlavu, naučil jsem se spoléhat sám na sebe

0
Rozhovor

Rozhovor s travel bloggerkou Vierkou o cestování po autentických nekomerčních místech

0
Cestování Europa Města Tip na výlet

Prodloužený víkend v Kodani pro milovníka historie

Navigácia

Magazíny