Objevte neopakovatelné kouzlo cestování vlakem

Přemýšleli jste už někdy nad tím, proč je lepší cestovat vlakem? Přesedněte z vašeho čtyřkolového oře do vlakového kupé a vychutnejte si zcela nová dobrodružství. I samotná cesta může být cíl.

V dnešních časech se chceme co nejdříve dostat z jednoho místa na druhé a netrápí nás, jakým způsobem se tam dostaneme. Postupně zapomínáme na to, že i samotná cesta je něco, co si můžeme užít. Přinášíme vám hned několik důvodů, proč vyměnit jiný dopravní prostředek právě za vlak. Transsibiřskou magistrálu zná snad každý. Slyšeli jste už například o Bernina Expressu?

Vlak přijíždí do stanice

Zážitky

Jízda vlakem je o sbírání zážitků. Na rozdíl od času stráveném v autě, máte možnost poznat řadu zajímavých lidí. Cesta vlakem není jen o přesouvání se z bodu A do bodu B. Máte možnost vidět města, vesnice, hory či řeky z pohodlí vašeho sedadla. Můžete zavřít oči a relaxovat nebo sledovat krajinu přes velké okno svého kupé. Pokud cestujete do zahraničí, právě vlak je skvělým místem k poznávání neznámých zvyků a obyčejů. V tomto dopravním prostředku nejjednodušeji splynete s novým okolím.

Jednoduchost a komfort

Sedadla ve vlaku většinou nabízejí dostatek prostoru pro cestující a často i na případnou práci. Během jízdy se můžete kdykoliv projít, aniž by se musel dopravní prostředek zastavit. To oceníte zejména při delších vzdálenostech. Pokud jste letěli už někdy letadlem, určitě si dobře pamatujete na všechno vyřizování, kterými jste si museli projít, než vás pustili do letadla. Při jízdě vlakem nic podobného řešit nemusíte. Lístek si můžete koupit předem, ale i pár minut před odjezdem. Jediné, co potřebujete, je stihnout nastoupit.

Žena s kávou vo vlaku

Děláte si, co chcete

Ve vlaku nejsou bezpečnostní pásy, ani omezení, kdy můžete a nemůžete jíst. Rovněž nemusíte vypínat žádné ze svých elektronických zařízení, protože nijak neovlivňují chod tohoto dopravního prostředku. Ve vlaku si můžete dělat prakticky, co chcete, pokud tím samozřejmě neobtěžujete spolucestující. Při cestování vlakem neexistují ani omezení ve velikosti vašeho zavazadla. Nemusíte doplácet, ani když s sebou nesete kufr větší, než jste vy sami. Potřebujete ho jen naložit dovnitř.

Muž na stanici

Nostalgie

Cesta vlakem s sebou nese své osobité kouzlo. Jezdívali jste i vy v létě na prázdniny vlakem za svými prarodiči? Chodili jste se v pubertě procházet po železničních mostech a vychutnávali jste si romantické výhledy? Vlaky jsou jednoduše speciální svou atmosférou a vzpomínkami, které s sebou přinášejí. Žádný dopravní prostředek v sobě nenese takové charisma, jako stará vlaková souprava.

Přesouvat se v zahraničí vlakem vám dá neopakovatelnou možnost poznat nové kultury z první ruky. Zkuste při nejbližší příležitosti vyměnit letadlo za tento druh dopravy. Nejen že bude vaše rozhodnutí ekologičtější, pomůže vám vychutnat si vaši dovolenou bez stresů od prvního okamžiku, než opustíte brány svého domova. Po celém světě najdete množství zajímavých tras, které byste letadlem stihli proletět rychleji. Přišli byste však o neopakovatelná dobrodružství.

Nad korunami stromů

V Norsku se nachází nejvyšší vlakové spojení v severní Evropě mezi městy Oslo a Bergen. Pokud chcete vidět ty nejkrásnější výhledy na norská pohoří, kde se i v létě nachází sníh, určitě se vydejte na tuto neopakovatelnou cestu.

Scenérie jako z pohádky

Bernina Express je vlakové spojení mezi Švýcarskem a severní Itálií, ve kterém určitě budete chtít sedět u okna celou dobu. Převeze vás přes 55 tunelů, 196 mostů, nádhernou alpskou krajinu, vodopády, ledovce i dech beroucí rokle. Na konci této poutavé cesty vás bude čekat slunečná Itálie, kde si můžete hned při příjezdu dopřát například skvělou kávu.

Bernina Express červený vlak

Hotel na kolech

Věděli jste, že i u nás jezdí luxusní vlakový hotel? Danube Express se zaměřuje přímo na evropskou historii a nevynechává města jako Praha, Vídeň, Berlín, Bělehrad či Sarajevo. Co by to bylo za návrat do historie, kdybyste nenavštívili i Drákulův hrad? Ani tuto zastávku Danube Express samozřejmě nevynechá. Tento luxusní pojízdný hotel vás pohostí soukromými lóžemi, skvělým jídlem a možností návratu do časů, kdy byly vlaky luxusní záležitostí. Můžeme ho považovat za alternativu k Oriental Expressu, luxusnímu 19 vagonovému vlaku, který jede z Bangkoku do Singapuru.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Česká republika Europa Výlet

7 netradičních zákoutí Prahy, které znají pouze místní

0
Cestování Gastro Historie Historie a kultura Letní dovolená Města Novinky Řecko Tip na výlet

Co musíte zažít v Athénách

0
Dovolená Europa Historie a kultura Města Novinky Zahraničí

Víkend v Barceloně – den první

Navigácia

Magazíny