Který z těchto 10 typů cestovatele jste vy?

Cestování má rádo velice mnoho lidí. Ne každý však cestuje se stejným cílem a stejným způsobem. Jak jste na tom vy? Do které kategorie spadáte? Přečtěte si v našem článku a napište nám v komentáři.

Cestovatel obyčejný

Nejraději jezdí do bývalé Jugoslávie se zabaleným řízkem v chlebu a zásobou potravin na týden sbalený v kufru. Nehledá nová dobrodružství ale drží se starého dobrého a známého. Na dovolenou jde s jediným cílem – aby si odpočinul od každodenní 9-17 práce, vyčerpal dovolenkové dny a načerpal další energii na zbývající 9-17 dni v práci. Tento typ rekreantů se rád drží svého stereotypu a klidně při něm zůstane celý život. Takovou dovolenou absolvují obyčejně 2 krát do roka – dovolenou u moře a zimní dovolenou na lyžích.

via GIPHY

Dobrodruh

Vše, co k cestování potřebuje, je batoh a pár drobných v peněžence. V angličtině se tomuto typu cestovatele mluví také backpacker (cestovatel s batohem na zádech). Tito cestovatelé většinou cestují daleko a dlouhodobě. Chtějí objevit každý kout světa a jsou proto ochotni podstoupit mnoho výzev. Často se přesouvají stopem nebo po vlastních nohou.

via GIPHY

Vyhledávač adrenalinu

Skok z letadla? Potápění se se žraloky? Horolezecký výstup na vrch? 3x ano! Vyhledávači adrenalinu cestují proto, aby splnily nové nebezpečné výzvy, na které se mnohokrát musí také předem připravovat. Je jim jedno kam jdou, hlavně že během dovolené mají pořádnou dávku adrenalinu na snídani, oběd i večeři. Nechtějí ležet na pláži ani popíjet pivo v baru.

via GIPHY

Řekl někdo párty?

Tento typ rekreantů spadá obvykle do nižší věkové kategorie. Obvykle jde o studenty vysoké školy, kteří si chtějí z prázdnin udělat jednu velkou párty. Jak dovolenkové destinace vyhledávají místa, kde se to hemží mladými lidmi a bary. Mezi tyto destinace patří například Ibiza, Zrče, St. Tropez a jiná místa, kde jsou siahlodlhé pláže plné barů. Na dovolenou nechodí sám ale s partou kamarádů. Hlavním cílem dovolené je tančit, poznávat lidi, vypít hodně alkoholu a jednoduše se pořádně zabavit. Vždyť nebude na takovou dovolenou přece chodit iv 50tka, že?

via GIPHY

Plánovač

8:00 budík, 8:30 snídaně, 10:00 free walking tour, 13:00 oběd, 14:00 návštěva muzea, 18:00 večeře, 19:00 večerní procházka městem, 23:00 spánek. Říká vám to něco? Pokud ano, jste turista – plánovač. Plánovači musí mít předem připravený harmonogram co přesně a kdy budou na dovolené dělat. Pokud něco nevychází podle plánu, začnou být nervózní. Studování, důkladná příprava, psaní seznamů a Checkliste patří k jejich nejčastějším činnostem před odjezdem na dovolenou.

via GIPHY

Závislák na sociálních médiích

Koupil jsem si letenky? Fotka na Facebooku. Jsem na letišti? Stork na Instagram. Doletěl jsem do destinace? Označení polohy ve statusu na Facebooku. Ubytoval jsem se v pokoji? Krátké video poslané přátelům na Whatsapp. Písek na pláži? Příspěvek na Instagram. Více už netřeba pokračovat. Závislák na sociálních sítích udělá pro dobrou fotku cokoli. Jídlo na stole bude 15 minut přemisťovat jen aby vypadalo dobře na fotce, své okolí si podívá nejdříve přes objektiv mobilu až potom očima. Tento typ cestovatele si dokonce dříve než cestovní pas si sbalí selfie tyč.

via GIPHY

Milovník cestovek

Dovolená, kterou plně zařídí cestovní agentura a o nic se už netřeba starat je oblíbená zejména u pracujících lidí, kteří si chtějí na dovolené odpočinout a nechat se tak trochu hýčkat. Cestování na vlastní pěst se mu zdá příliš náročné a nebezpečné a raději volí pohodlnější alternativu.

Turista nerd

Ví všechno o zemi, památkách a historii státu, kam se chystá. Před dovolenou si vše pořádně nastuduje, aby byl během ní pořádně informován. Necestuje proto, aby se dozvěděl nové informace, ale proto, aby věci, které zná z knih a dokumentárních filmů viděl živě. Když už uvidí všechno co chtěl, klidně si zajde na divadelní představení nebo i do kina.

via GIPHY

Luxus, luxus, luxus

Nic co má méně než 5 hvězdiček ani nezvažuje. Dovolená podle něj pochází ze slova dovolit a on chce všem ukázat, že si může dovolit opravdu všechno. Vždyť kdy si něco dopřát pokud ne na dovolené? Šampaňské na snídani, humra na oběd, pláže s azurovým mořem a bílým pískem, koupelnu v pokoji o velikosti městského bytu, tento list může pokračovat donekonečna.

via GIPHY

Náhodný cestovatel

Večer se ve městě opil a vzbudil se v Berlíně. Znáte tento příběh? Ano, jsou lidé, kteří jsou někdy prostě ve správnou chvíli na správném místě a život je zavede na místa, kam by se sami jen tak od sebe nevybrali. Na to ale potřebujete být dostatečně odvázaný. Takový cestovatelé většinou tyto náhodné cesty podnikají pouze přes prodloužené víkendy, ale súschopní a ochotni odejít kdykoliv. Io půlnoci.

via GIPHY

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Tipy Zahraničí Zimní dovolená

Nejlepší evropské místa na cestování během zimy

0
Cestování Novinky Praktické informace Tip na výlet Zahraničí

Objevte neopakovatelné kouzlo cestování vlakem

0
Novinky Slovensko Tip na výlet

Objevte nádherná místa Slovenska na kole

Navigácia

Magazíny