Hudební festivaly kolem nás

Návštěva hudebních festivalů je v letním období volbou mnoha mladých Čechů a Češek. Hudba, umění, stany, pivo, kamarádi. Zapomenout na pár dní na školu, práci či povinnosti a jednoduše si vydechnout. Toto vše na jednom místě poskytují festivaly.

Pokud se vám nechce cestovat daleko, vyberte si z nabídky festivalů, které se konají buď Čechách nebo v okolí. Každý jeden festival je něčím jedinečný a nabízí jiný druh hudby a zábavy, a proto si z této nabídky vybere každý.

Pohoda na Pohodě

Takto se dá charakterizovat festival, který se koná na trenčínském letišti. Organizátoři i po 21 letech dokáží zachovat podstatu festivalu, která je vystižena již v jeho názvu. Opravdu. Tento festival je přátelský i pro rodinky s dětmi. Pohoda láká zejména svým pestrým programem, který si můžete užít během 3 festivalových dní. Letošní Pohoda přilákala jména, jako The Chemical Brothers, Jamie Cullum, St. Vincent a mnoho dalších interpretů ze zahraniční a slovenské hudební scény. Tento festival je ideální pro lidi, kteří s festivaly pouze začínají a chtějí si vyzkoušet, jaké je to strávit 3 noci ve stanovém městečku, protože Pohoda je jeden z organizačně nejlépe zvládnutých festivalů v Evropě.

Termín konání: 5. – 7. 7. 2018

Místo: Trenčianske letiště

Cena lístku: 99 € (na míste – 119 €)

Industrialní Colours of Ostrava

Ostravský festival je programově i hudebně velmi podobný slovenskýmu festivalu Pohoda. Největším lákadlem tohoto multižánrovího festivalu jsou jeho industriální prostory, které byly kdysi areálem dolů a železáren. Do takových prostorů se jen tak nedostanete, a proto je spojení festivalu s poznáváním ideální kombinací. Velikostí má vyšší kapacitu než Pohoda, z čehož vyplývá, že každoročně přiláká o něco větší jména hudební scény.

Termín konání: 18. – 21. 7. 2018

Místo: Dolní Vítkovice

Cena lístku: 122 €

Hipsterský Grape

Festival Grape je svojí tématikou a stylem oblíbený zejména u mladých lidí, kteří se vyhýbají konvencím. Festival Grape se koná na piešťanském letišti a má kapacitu 10 000 návštěvníků. Součástí Grape-u je módní přehlídka, na které mohou návštěvníci ukázat, jak pojali předem stanovený dress code. Co se hudební scény týče, umělci vystupující na Grape-e jsou převážně mladé začínající hvězdy s alternativním podtónem. Letos na festival zavítají Alt-J, Kodaline, Wilkinson live a další. Finančně jde o jeden z nejlevnějších festivalů, i přes jeho narůstající kvalitu. Je vhodný i pro pracující lidi, protože se koná od pátku do neděle.

Termín konání: 10. – 11. 8. 2018

Místo: Piešťanské letiště

Cena lístku: 59 €

Uvolněný Uprising

Pokud byste si chtěli vyzkoušet na dva dny život Boba Marleyho, tak by vypadal takhle. Bubny, reggae, zelená, žlutá, červená. Tenhle festival je výjimečný uvolněnou atmosférou. Mezi umělce, kteří přijdou letos na festival, patří Inner Circle, Gentleman, Mighty Diamonds, Brother Culture a další.

Termín konání: 24. – 25. 7. 2018

Místo: Zlaté písky

Cena lístku: 50 € (od 4.8. – 55 €)

Sziget – ostrov svobody

Takto sám sebe definoval budapešťský festival Sziget. Je to jediný festival, který se každoročně koná na ostrově na Dunaji, v němž se dokonce na festivalové pláži můžete i vykoupat. Pokud chcete zažít jeden z nejlepších evropských festivalů, toto je volba pro vás. S kapacitou 80 000 lidí, více než 10 pódii a různými uměleckými instalacemi, se Sziget řadí mezi největší a nejkvalitnější evropské hudební festivaly. Sedm nadupaných dní plných hudby je jen pro opravdové festivalové nadšence. Pokud si netroufáte na plných 7 dní, je možné koupit si lístek na 5 dní, 3 dny nebo jednodenní permanentku. Na Szigetu obvykle vystupují největší jména světové hudební scény. V roce 2018 se můžete těšit na Arctic Monkeys, Dua Lipa, Gorillaz, Kendrik Lamar, Kygo, Lana Del Ray a nesčetně mnoho dalších.

Termín konání: 8. – 15. 8. 2018

Místo: Budapešť

Cena lístku: 310 €

FM4 Frequency

Rakouský festival FM4 Frequency vás donutí sáhnout hlouběji do peněženky. Aktuální ročník přilákal jména, jako Gorillaz, Die Antwoord, Macklemore, Imagine Dragons a dvoch z momentálně nejlepších DJů Hardwellaa a Kygo.

Termín konání: 16. – 19. 8. 2018

Místo: St. Polten

Cena lístku: 169 €

Exit Festival

Srbsko kromě kultury nabízí i jeden z velkých evropských festivalů zaměřených na populární hudbu, techno a elektroniku. Stejně jako při Colours of Ostrava, je lákadlem i prostor. Pevnost Petrovaradin se nachází přímo nad Dunajem, který ve spojení se světly festivalu vypadá úžasně. Největším lákadlem následujícího ročníku je David Guetta, Martin Garrix, Grace Jones, Migos a další.

Termín konání: 12. – 15. 7. 2018

Místo: Novi Sad

Cena lístku: 139 €

Světová Lollapalooza v Berlíně

Tento americký festival se rozšířil až do blízkého Berlína. Je to jeden z celosvětově nejznámějších festivalů, na kterém vystoupily největší hudební jména. V Berlíně se koná dva dny, ale musíte počítat s tím, že spolu s lístkem je třeba si zaplatit i ubytování. Lollapalooza je jeden z mála festivalů, který nenabízí nocování v stanových městečkách. Tuto skutečnost avšak dokážete přeměnit na výhodu. Koupit si ubytování o jednu nebo dvě noci déle a poznat Berlín, jednoznačně stojí za to. Tento rok přijdou do areálu Lollapaloozy jména, jako The Weekend, Kraftwer 3D, Imagine Dragons, David Guetta, Kygo, Liam Gallagher, Dua Lípa a další světoznámí umělci.

Termín konání: 8. – 9. 8. 2018

Místo: Berlín

Cena lístku: 139 € (později 149 €)

Každý z festivalů má svá specifika a nabízí návštěvníkům jiný styl hudby. Je jen na vás, který si vyberete. Dobrý festival je přesně to, co vaše léto potřebuje.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Historie Novinky Zahraničí Zajímavosti

Jak se slaví Velikonoce ve světě

0
Zajímavosti

Kávové kultury ve světě a jak si objednat kávu

0
Katalog ubytování

Rakousko autem? Víme, která místa navštívit

Navigácia

Magazíny