7 způsobů jak vydělávat na cestách

Také se někdy divíte, kde berou někteří lidé tolik peněz na své cestování? Mnozí z nich totiž vědí, jak propojit cestování s prací. Nemusíte mít našetřeno tisíce korun, stačí, když si svůj ideální životní styl na cestách pořádně naplánujete. No a následně odpracujete. Nic není bílé nebo černé, a i život na cestách mě své minusy. Jakým způsobem si můžete vydělat na cestování?

Práce na dálku a freelancing

„Freelancing“ je mezi mladými stále populárnější. Svou kancelář máte všude, kde si položíte svůj notebook. S klienty komunikujete přes internet. Ještě předtím, než dáte výpověď a sbalíte si kufry, zkuste externě spolupracovat s klienty při svojí práci. Alespoň zjistíte, zda vám freelancing vyhovuje. No a jaké služby můžete poskytovat? V podstatě cokoliv. Programování, design, copywriting, marketing, překlady, zpracování dat nebo můžete být i virtuálním asistentem. Možností je opravdu hodně. Dělejte však to, v čem jste opravdu dobří, a co vás baví.

Takovým způsobem si vydělává i Aleš, se kterým jsme udělali rozhovor o cestování a fotografování.

Digitální nomád
Freelanceři mohou pracovat prakticky kdekoliv. Stačí jim k tomu laptop.

Cestovatelský blog

Cestovatelský blog vám může vynášet, ale musíte se mu věnovat jako svému byznysu. Nestačí psát hezké články, je třeba vymyslet celou byznys strategii. Z jakých zdrojů budete vydělávat? Jaké produkty nebo služby budete prodávat? No a jak to už je s každým byznysem, na výsledky si budete muset počkat.

Prostřednictvím svého cestovatelského blogu si vydělává i Ivana Grešlíková, která nám v rozhovoru vyprávěla o svých cestách a také o tom, jak dokáže svůj celý život a práci vtěsnat do jednoho batohu.

Učení jazyků

Mnoho mladých lidí vyrazí do Číny, Thajska, Koreje a dalších asijských zemí, aby tam učili místní lidi angličtinu. Při práci však máte dostatek času na cestování. V jedné zemi však musíte zůstat alespoň několik měsíců.

Práce v hostelu

Dlouhodobé cestování se dá udržet i menšími lokálními „joby.“ Některé ubytovny přijímají cizince na práci na recepci nebo jiné pomocné práce. Nevyděláte moc, ale pomůže vám to udržet se déle na cestách. Případně za svou práci získáte ubytování zdarma. Tento způsob je vhodný pro „backpackery,“ kteří nemají vysoké nároky a cestují s mimořádně omezeným rozpočtem.

Au-pair po celém světě

Pokud máte rádi děti, pouvažujte nad prací jako je au-pair. Ubytování a stravu máte zabezpečené, no a navíc máte i kapesné. Tato práce není vhodná pro lidi, kteří jsou stále v pohybu. Pokud však chcete strávit rok v zahraničí a přitom cestovat a poznávat novou zemi, určitě to zvažte.

Práce na lodi

Ať to zní jakkoliv romanticky, práce na lodi je pořádná makačka. Jakoukoliv pozici si zvolíte, každý $ si skutečně zasloužíte. Lodě však zastavují ve velmi zajímavých destinacích. Během 6 měsíční plavby vypotíte svou krev, ale za návštěvy ostrovů v Karibiku a našetřené peníze na další cesty to možná stojí.

Pouliční umění

Pouliční umělci
I pouličním uměním si můžete něco přivydělat.

Umíte zpívat, hrát na hudební nástroj, tančit nebo máte nadání pro něco jiného? Štěstí můžete zkusit jako pouliční umělec. Nedávno jsme zveřejnili rozhovor s Emanuelem Viclavim, Italem, který cestuje bez peněz. Na malé náklady si vydělává právě hrou na ukulele.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Francie Novinky Praktické informace Španělsko Sport

Evropa je na surfování stvořená. Kam se vyplatí jet?

0
Dovolená Europa Letní dovolená Slovensko Tip na výlet Výlet

Tipy na letní dovolenou na Slovensku v roce 2020

0
Zajímavosti

Kávové kultury ve světě a jak si objednat kávu

Navigácia

Magazíny