Národní parky v Evropě, které zaujmou nejen na podzim

Máte rádi výlety do přírody, turistiku, cyklistiku, lesy a jezera? Klid a odpočinek naleznete v krásných národních parcích u nás na Slovensku, ale i za hranicemi. Které kouty Evropy se vyplatí vidět? Podívejte sa na naše tipy a vycestujte na místa, která vás dostanou svojí krásou v každém ročním období.

Národní park North York Moors, Anglie

Národní park North York Moors
Koncem léta rozkvétají vřesy v parku North York Moors.

Národní park North York Moors je z části zalesněná oblast a z části planina zarostlá krásnými vřesy. Putování po vesničkách na skalnatém pobřeží mezi zátokami a plážemi změní vaši představu o tom, jak by měl národní park vypadat. Většina parku má otevřený přístup, takže si můžete udělat dobrodružný výlet mimo chodníků.

Národní park Oulanka, Finsko

Národní park Oulanka
Řeka Oulankajoki je skvělým místem pro kanoistiku.

Poznejte divokou přírodu Laponska v národním parku Oulanka. Oulanské lesy a doliny jsou ideálním místem pro turisty, zatímco řeka Oulankajoki je skvělým místem pro kanoistiku. Těm, kteří touží po malebné scenérii, se zaručeně zavděčí kaňon Oulanka a útesy Ristikallio. Nabízejí působivé výhledy a zároveň jsou snadno přístupné pro turisty.

Národní park Hohe Tauern, Rakousko

Národní park Hohe Tauern
Národní park Hohe Tauern je jedním z nejkrásnějších evropských národních parků.

V národním parku Hohe Tauern uvidíte nejvyšší vrchol Rakouska, Grossglockner s výškou 3 798 metrů a závratné množství dalších monumentálních hor. Na své objevení čeká i 26 různých vodopádů. Mezi nejznámější patří vodopád Krimml, který padá celkem 380 metrů, což z něj činí nejvyšší evropský vodopád.

Národní park Piatra Craiului, Rumunsko

Národní park Piatra Craiului
Národní park Piatra Craiului má nejdelší a nejvyšší vápencový hřeben v zemi.

Národní park Piatra Craiului má nejdelší a nejvyšší vápencový hřeben v zemi. Hřeben ohraničený ledovcovými jezery je považován za jeden z nejkrásnějších úkazů v Karpatech. Dvoudenní hřebenovka je sice náročná, ale stojí za to. Sestup na jižním konci vede do krasové krajiny hlubokých roklin a spádových svahů, kde voda protékající přes skálu vyřízla řadu jeskyní.

Národní park Plitvická jezera, Chorvatsko

Národní park Plitvická jezera
Národní park Plitvická jezera ročně navštíví více než 200 000 turistů.

Nejvýznamnější národní park Chorvatska se nachází na horním toku řeky Korana mezi horskými vápencovými masivy. Plitvická jezera jsou terasovitě rozložené a spojené průtoky. Nachází se zde 140 vodopádů, 20 jeskyní a zřídel. Tento park ročně navštíví více než 200 000 turistů. Vstup do parku je zpoplatněn.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Austrálie Cestování Novinky

Studium v Austrálii – kde začít?

0
Cestování Indie Novinky

Novinky v indických vízech: E-visa už na 60 dní!

0
Cestování Exotika

Srí Lanka – země exotiky, nádherných pláží a čaje

Navigácia

Magazíny