Je luxusní dovolená na výletní lodi něco pro vás?

Chcete poznat svět a zároveň si užívat luxus? Výletní lodě jsou jedinečný způsob, jak toho dosáhnout. Obrovské lodě pro tisíce lidí se stovkami volnočasových aktivit a desítkami podlaží. Dost bylo ale čísel.

Dostanete se tam, kde si běžně hotel nenajdete

S výletní lodí se dostanete na taková místa, kde si obvykle nedokážete zarezervovat hotel a běžný turista se na ně jinak než lodí nedostane. Jsou to různé zálivy, opuštěné pláže nebo malé domorodé vesničky v Karibiku, v nichž nejsou resorty pro hosty.

Zátoka
Díky výletní lodi objevíte zátoky, na které se běžně lidé nedostanou.

Luxus, na který budete ještě dlouho vzpomínat

Ano, výletní lodě nabízejí luxus, na který většina z nás není zvyklá. Restaurace, bary, kluby, bazény, tobogány, sportoviště, kino a divadlo – toto a ještě mnohem více se nachází pod jednou střechou na výletní lodi. Čistě technicky je to pod několika střechami, protože loď má mnoho pater. Na výletních lodích je mnoho volnočasových aktivit.

Kde? Všude!

Výletní lodě plují v každém oceánu. Je jen na vás, zda si vyberete loď, která se plaví po Karibiku, nebo začnete s evropský přijatelnějšími variantou – jadranským a středozemním mořem. Destinace těcho lodí se samozřejmě odrazí i na ceně pobytu. Plavby s méně exotickými destinacemi bývají výrazně levnější.

Destinace
Čím luxusnější destinace, tím dražší pobyt na lodi.

Různé cenové kategorie

Pokud chcete zažít tento typ dovolené a neplánujete na to minout celoroční výplatu, existují pro vás možnosti. První radou je vybrat si výletní loď, která má obecně výhodnější cenu pobytu.

Druhá řada se týká ubytování na lodi. Na každé lodi si můžete vybrat z více ubytování. Tyto ubytování jsou různé. Od zcela jednoduchých malých kajut, kde spí v jednom pokoji až čtyři, až po luxusní apartmány s více koupelnami, výhledem, salonkem a mnohým dalším. Na výletních lodích je obvykle dražší a luxusnější ubytování na vyšším patře. Na zcela spodních podlažích je ubytován personál. O pár pater výš se nacházejí mini kajutky s malými okénky pro více lidí. Nad nimi jsou normální pokoje, které mají většinou i balkon. Na nejvyšších podlažích jsou apartmány, jejichž návštěva je zážitkem.

Ne pro každého

Výletní lodě nejsou pro každého. Jste dobrodruh, který by nejraději objevil každý kus světa? Být zavřený dva týdny na jedné (ačkoli ne jen tak obyčejné) lodi, není nic pro vás. Pokud chcete poznávat svět z palubu lodi, nemusíte se vázat na předem určenou trasu, kterou mají velké výletní lodě. Jachty, plachetnice a katamarány se dají půjčit téměř v každém přímořském městě. S nimi si víte trasu přizpůsobit svým zájmem a být kapitánem své vlastní lodi. Pro naprosto autentický zážitek můžete vyzkoušet i splavování a kajakování na moři. Tento zážitek vás obohatí nejen psychicky, ale pomůže i vaší fyzické kondici.

Negativa výletních lodí

Výletní lodě nejsou jen týden plný luxusu. Pokud zvažujete takovou dovolenou, předem si pozorně zjistěte více o trase, kterou půjdete, ale také o lodi, kterou jste si vybrali. Mnohé z těchto lodí znečišťují naše životní prostředí. Zvažte výběr lodě, která se zastavuje na místech, s nimiž mají domorodí obyvatelé problém. Když se na věc podíváte z jejich úhlu pohledu, během pár hodin ke nim připluje loď ve velikosti celého města a naruší jim jejich pohodlí.

Výletní lodě, jakož i všechno ostatní, mají své pozitivní i negativní stránky. Je už jen na vás, zda si vyberete dovolenou plnou luxusu a hýčkání nebo si raději pronajmete vlastní menší loďku a budete sám sobě pánem.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestování Europa Katalog ubytování

10 evropských měst s kouzelnou podzimní atmosférou

0
Praktické informace

Vše, co potřebujete vědět o cestě do Velké Británie po brexitu

0
Asie Exotika Historie a kultura Indie Novinky Tipy

Vše, co byste měli vědět o Naí Dillí ještě před cestou

Navigácia

Magazíny