Cestování jako práce – kdo jsou travel vlogeři

Internet nabízí různé způsoby obživy. Dnes již není žádnou výjimkou, že se lidé snaží zaujmout rozličným obsahem, který sdílejí mezi miliony lidí po celém světě. Stále populárnější novinkou se staly video blogy – vlogy, které mohou divákům přinést zprostředkovaný zážitek z cestování z těch nejrozličnějších zemí.

Představte si následující scénář. Rozhodnete se jet na poznávací výlet do Londýna. Vezmete s sebou malý digitální foťák a nahráváte svůj překvapený výraz, když objevujete nové uličky, okolní památky, případně rozhovory s místními. I o tom je travel vloging.

Vloger selfie
Cestování s kamerou v ruce je stále populárnější.

Když se záliba stane prací

Cestování je pro většinu forma odpočinku. Moderní svět je občas obrácen naruby, a tak se nemůžeme divit, že právě cestování se pro některé stalo formou denního příjmu. Stále populárnější se stávají právě ti lidé, kteří nesedí jen doma, ale vytáhnou nás ven. Divákům představí země, do kterých by se jen tak nedostali. Často se setkáváme s názorem, že YouTube publikum jsou jen děti. Paradoxně více než polovina odběratelů videí je v dospělém věku do 34 let. A právě tito aktivně pracující lidé rádi hledají nápady na jejich další cestovatelské zážitky.

Video dokáže často stírat hranice mezi tím, co je skutečné a co ne. Díky internetu může každý nasednout do letadla a letět více než 12 hodin na opačnou stranu zeměkoule. Lidé jsou zvědaví a rádi poznávají nová místa, slyší reálné zvuky města, lidi, kteří v něm žijí. Nadchne je to mnohem rychleji a snadněji si představí sebe samé na daném místě.

Vloger hory
Zachytit okolní svět a co nejrychleji se podělit o své zážitky – i takový je svět travel vlogerů.

Jak se stát vlogerem?

Cestování a technika ještě nikdy nebyly tak snadno dostupné, jako jsou nyní. Pokud již déle přemýšlíte, že byste vaše cesty začali propagovat, vzhůru do toho! Pro řadu lidí se cestovatelské vlogy staly hlavním způsobem obživy. V těch lepších případech vám uhradí náklady na vaše cestování a vy můžete bez problémů plánovat další dobrodružství.

Vloger ve městě
Pokud opravdu rádi cestujete, vždy se najde způsob, jakým se vydat na novou cestu.

Rady od cestovatelů

Příběhy vlogerů jsou často na počátku zcela shodné s těmi našimi. Rutinní práce, nezáživné koníčky či nedostatek kreativity v jejich životě je nejednou nakopl k novým výzvám. Zanechali svá dosavadní zaměstnání a zázemí a rozhodli se cestovat.

YouTuber Louis Cole se snažil nejdříve prosadit rozličnými videi, kde se pokoušel jíst netradiční věci netradičními způsoby. Teprve když si však založil nový účet FunForLouis, kam začal nahrávat denně své vlogy s heslem užijte si život a žijte svoje dobrodružství, nabral obrovský počet nových fanoušků.

Dan z This World Rocks dává začínajícím vlogerům radu, aby netočili “celovečerní filmy” ze svých cest, protože na ty nemá nikdo v dnešním světě čas. Tento YouTuber je známý tím, že projel 41 zemí za 18 měsíců.

Mark z Migrationlogy radí, abyste i vy objevovali ve svých videích. Lidé mohou vaše video najít díky tomu, že jste v nich zprostředkovali právě destinaci, o kterou se zajímají. Avšak stálé fanoušky si najdete pouze díky tomu, že lidi zaujmete svou osobností. Na rozdíl od cestujících blogerů, videa dokáží pomocí vašeho jedinečného hlasu lépe spojit daný moment s vizuálem. Mark se momentálně zaměřuje na zajímavá jídla po celém světě.

Ať už se rozhodnete své cesty nahrávat pro sebe na památku nebo se s nimi chcete podělit s celým světem, nezapomeňte si je hlavně naplno užít. Každé vaše dobrodružství vám nepochybně udělí lekci, jakou byste doma za stolem určitě nezískali. Využívejte možnosti poznávat nové země a kultury, protože pouze tak se naučíme chápat svět v širších souvislostech.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Tipy Zahraničí Zimní dovolená

Nejlepší evropské místa na cestování během zimy

0
Cestování Novinky Rozhovor

Cestování za objektivem: Rozhovor s Henrietou Vagnerovou

0
Francie Novinky Praktické informace Španělsko Sport

Evropa je na surfování stvořená. Kam se vyplatí jet?

Navigácia

Magazíny