Barevná města, o kterých jste možná neslyšeli

Patříte mezi milovníky barev? Pestrobarevné domky vám vykouzlí úsměv na tváři? Máte plnou galerii fotek před barevnými stěnami, okny nebo malbami? Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, máme tu něco pro vás. Připravili jsme seznam nejbarevnějších míst na světě. A ne, nemyslíme socialistické paneláky na sídlištích, které byly po zateplování natřeny každý jinou barvou ideálně s různými „designovými“ vzory. Máme na mysli upřímné charismatické místa žijící historií a kulturou.

Růžové, modré a žluté město v Indii

Setkali jste se již s těmito pojmy? Takto se lidově říká městům Jaipur, Jodhpur a Jaisalmer. Jsou to jedny z největších měst Indie. Jaipur, růžové město, je jednou z nejčastějších zastávek turistů v Indii. Srdcem růžového města je Hawa Mahal vybudována z růžového a červeného pouštního kamene. Pokud budete pokračovat dále do pouště, dostanete se do modrého města Jodhpur. Putování po tomto městě je mnohem klidnější než po růžovém městě, ale stále má vysokou populaci. Modrá barva domů má původ v kastě s názvem Brahmins, která se barvením domů modře chtěla odlišit od lidí v jiných kastách. Později, však tuto tradici začaly následovat i členové jiných kast. Jaisalmer je ze zmíněných míst nejmenší a setkáte se s ním pod oslovením žluté nebo zlaté město. Zlatou barvu má díky architektuře z pouštního kamene.

Růžové město Jaipur
Hawa Mahal v růžovém městě Jaipur.

V Itálii je barevné téměř každé druhé město, které navštívíte

Ostrov Procida, který se nachází u jižnější části italské boty je jedním z nejfotogeničtějších míst. Marina Corricela je jedna z nejstarších vesniček na ostrově Procida a je to jedno z nejromantičtějších měst na světě. Barevné domy postavené přímo u moře, úzké uličky a italská pohostinnost. Mezi další barevné italská města patří Burano, ostrov patřící Benátkám. Vedle kanálů se nacházejí rybářské domy, z nichž každý září jinou barvou. Kromě tohoto ostrova třeba zmínit i samotné Benátky, které se určitě řadí mezi nejbarevnější města na světě. Z Burana budete mít úplně jiný dojem než z jeho slavnějšího souseda, Benátek.

Italský ostrov Procida
Pohled na Marina Corricela na italském ostrově Procida.

Modré město není jen v Indii, ale i v Maroku

Město Chefchaouen se v současnosti těší velké popularitě díky indylických fotkám na Instagram a Pinterestu. Úzké ulice centra jsou ohraničené historickými budovami natřenými různými odstíny modré. V Maroku nemůžeme vynechat ani Marakeš, druhé největší město. Na ulicích Marakeši natrefíte na obrovské množství barev, ať už na stěnách, pouličních stáncích prodejců koření nebo na ikonických mozaikovitým dlaždicích.

Marakeš
Marakeš je město s jedním z nejrozvinutějších trhů pouličních prodejců.

Londýn, město šedé. Nebo ne?

Pro Londýn je nejcharakterističtější šedá barva. Město je v očích lidí typické svojí ponurostí, spěchem a deštivým počasím. Nicméně, i v Londýně se najdou barevné zákoutí. Jen třeba vědět, kde hledat. V Covent Garden se nachází náměstí Neal ‚s Yard, které se hrdí svými malovanými zděnými budovami, oranžovými a modrými okenicemi, nástěnnými malbami a bujnou vegetací, která je obrůstá. Dalším barevným charismatickým místem v Londýně je čtvrt Notting Hill.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený George N. Parisis (@gparisis),

Africké Kapské Město

Bo Kaap je jedna z nejstarších obydlených částí v Kapském Městě. Je to jednoznačně jedno z nejvíce fascinujících míst v Kapském městě. Domy jsou postaveny mixem několika architektonických stylů zkombinovaných s tím Kapským. Podle legendy jsou domy natřené pestrými cukrátkovými barvami jako vyjádření svobody jejich majitelů.

Bo Kaap v Kapském Měste
Nejstarší dům v Bo Kaap je v současnosti muzeem, ve kterém se dozvíte více o historii čtvrti.

Kampung Pelangi v Indonésii

Kampung Pelangi je známé také pod přezdívkou duhová vesnice. V roce 2017 se městská rada rozhodla investovat 300 milionů indonéské rupií (téměř 19 000 eur) do přemalování všech 232 domů ve vesničce minimálně třemi různými barvami. Tento čin měl přilákat do vesničky více cestovatelů a zvýšit příjem z turistického ruchu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Semarang Life (@semaranglife),


Barevné města vědí cestovatelům vyčarovat úsměv na tváři a dělají skvělý první dojem na turistu. Napište nám v komentáři, jaké barevné města jste navštívili a doplnili byste jimi náš seznam.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestování Inspirace Novinky Rozhovor

K životu jí stačí jeden batoh: Rozhovor s Ivanou Grešlíkovou

0
Cestování Inspirace Novinky Rozhovor

O dlouhodobém cestování s Alešem z Photo and Traveling

0
Dovolená Gastro Historie Novinky Španělsko

Baskicko – moře, architektura a pintxos

Navigácia

Magazíny