Za exotikou v zimě? Inspirujte se!

Vánoční pohádka plná sněhu není pro každého. Někdo se vyžívá na zasněžených kopcích a někdo se nemůže dočkat chvíle, kdy zima konečně skončí. Vánoce si můžete užít i v tropech, kde jsou dny dlouhé, moře teplé a sluníčko vždy na obloze. Inspirujte se těmito destinacemi.

Bali

Dovolená na Bali
Kromě panenské přírody zde najdete i mnoho památek. Pura Ulun Danu Bratan, na obrázku, je jeden z nejznámějších chrámů a nachází se na jezeře Bedugul.

Indonésie je rájem pro všechny gurmány, kteří umí ocenit čerstvé a chutné jídlo. Ostrov Bali patří k jejím nejoblíbenějším oblastem. Užijete si výhledy na čajovníkové plantáže, surfování, potápění u korálových útesů, ale i nespoutanou přírodu. Indonésie je relativně levná destinace, oblibují ji batůžkáři z celého světa. Milovníci luxusu si také přijdou na své.

Kuba

Kuba exotická dovolená
Milujete tanec? Salsa noci v kubánské Havaně si zamilujete.

Doutníky, rum, salsa a komunismus. Kuba má nezaměnitelné kouzlo a mimořádně příjemné počasí i během naší studené zimy. Kubánci jsou sice chudí a mají řadu problémů, o jakých se nám v našich končinách ani nesní, ale život si užívat rozhodně umí. Nechte se zlákat kubánskou salsou a užijte si atmosféru země, která je na světě naprosto jedinečná.

Srí Lanka

Srí Lanka čajovníkové plantáže
Cejlonský čaj známý po celém světě. Na Srí Lance si můžete užít výhled na plantáže, kde se pěstuje.

Během dovolené na Srí Lance si užijete džungli, krásné pláže, ale i chaos typický pro tento kout světa. Vaše chuťové buňky zase polechtají jídla s kari a rýží. Stejně jako v Indii, tak i tady s chilli a kořením nešetří. Při návštěvě Srí Lanky nezapomeňte ochutnat cejlonský čaj, povozit se v rikše a prozkoumat památky. Srí Lanka navíc potěší i vaši peněženku, ceny jsou zde opravdu nízké.

Kostarika

Kostarika dovolená
Moře i džungle. Kostarika nadchne dobrodruhy i ty, kteří milují luxus.

Prý nejšťastnější země světa. Kostarika je zeleným rájem Karibiku, zároveň je mimořádně bezpečná a nemusíte se bát ani tropických nemocí. Na rozdíl od předchozích destinací je však Kostarika o cosi dražší. Všechno jídlo se totiž importuje ze zahraničí. Kromě nádherných pláží zde objevíte tropické pralesy i vulkány.

Mexiko

Cancún Mexiko
Kdo by nevyměnil “čvachtanici” na chodníku za takovýto odpočinek.

Mexiko si všichni automaticky spojujeme s tequilou, telenovelami či s burritos. Tato země má všechno. Úžasná města, nedotčenou přírodu, pyramidy, dlouhatánské pláže s bílým pískem. Právě prosinec je jedním z top měsíců na návštěvu. Turisté milují Cancún, Playa Del Carmen, Los Cabos či světoznámé Acapulco. Ať už plánujete gastrotrip, dobrodružnou dovolenou nebo lenošení na luxusních plážích, v Mexiku si přijdete na své.

Dubaj

Dubaj dovolená v zimě
Nový rok v Dubaji je určitě nezapomenutelným zážitkem.

Suverénně nejdražší destinace z našeho seznamu. Vánoce a silvestrovskou noc v Dubaji si však určitě zapamatujete. Své dny si můžete zpestřit výlety do pouště, nákupy a objevováním města. Poslední den v roce se neobejde bez pompézních ohňostrojů.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestování Dovolená Dovolená v zimě Europa Města Tip na výlet Tipy Výlet Zahraničí Zajímavosti

Alternativní místa v Kodani, na které se stihnete podívat i za prodloužený víkend

0
Cestování Praktické informace Rozhovor

Co byste měli vědět o stopování? Poradí vám Hogy

0
Cestování cestování pěšky hiking Island Itálie Katalog ubytování Novinky Slovensko Španělsko Tip na výlet Zahraničí

8 nejkrásnějších turistických tras v Evropě

Navigácia

Magazíny