Svět ukrývá množství skutečně bizarních míst. Nevysvětlitelné přírodní úkazy i místa, které vytvořil člověk s mimořádně zvláštním vkusem. Pokud jste sběratelem bizarních zážitků, už víte, kam si naplánovat další cestu.
La Isla de las muñecas v Mexiku
La Isla de las Muňeca, tedy ostrov panenek, se nachází jižně od Mexico City mezi kanály Xochimico. Ostrov i se svou strašidelnou výzdobou se váže na legendu o malém děvčátku, které se zde za záhadných okolností utopilo. Panenky jsou podle domácích posedlé jejím duchem. Někteří lidé je prý viděli otevírat oči, něco si šeptat a otáčet své končetiny. O tom můžeme pochybovat. No jistě víme, že za visícími panenkami stojí Julian Santana Barrera, který se o ostrov staral.
Jednoho dne prý našel utopenou holčičku, které však již nedokázal pomoci. Krátce na to našel plovoucí panenku. Na znak respektu k duši dívky panenku zavěsil na strom. Julian věřil, že panenky jsou posedlé dušemi mrtvých dívek, a tak je 50 let sbíral a věšel po ostrově. Julian byl nalezen mrtvý v roce 2001 na stejném místě, kde se utopila holčička.
Les Hoia Baciu v Rumunsku
Strašidelný les Hoia Baciu nazývají i rumunský bermudský trojúhelník. Nachází se západně od města Cluj-Napoca. Dějí se tam prý opravdu divné věci. V roce 1968 zde Emil Barnea udělal slavnou fotku UFO. I řada jiných lidí se přiznalo, že UFO v této oblasti zahlédlo.
V roce 1960 zde profesor biologie Alexandru Sift studoval fenomén světla a magnetismu. Velká část fotografií a materiálů se však krátce po jeho smrti ztratila. Na jeho práci navázal Adrian Pătruț a některé Siftovy fotky publikoval ve své knize. Údajně se někteří lidé z lesa nikdy nevrátili. Co je na tom všem pravdy, nevíme. Jedině, že byste měli odvahu tam jet a napsat nám.
Brána do pekla v Turkmenistánu
Brána do pekla je přibližně 100 metrů široký kráter v poušti nedaleko vesnice Darvaza. V roce 1971 zde sovětští vědci hledali zásoby zemního plynu. Při vrtání se však podloží propadlo, vznikl kráter a plyn začal unikat. Vědci si uvědomovali nebezpečí jedovatého plynu, a proto se ho rozhodli zapálit. Věřili, že plyn za krátkou dobu vyhoří. Už je tomu 45 let a stále hoří.
Pyramidy v Bosně
Největší pyramidy na světě jsou prý v Bosně nedaleko města Visoko, severozápadně od Sarajeva. Alespoň to tvrdí amatérský archeolog Semir Osmanagić, který je v roce 2005 objevil. Horu Visočica nazval Pyramida Slunce, nedaleké dvě hory dostaly poetická jména Pyramida Měsíce a Pyramida Země. Své „vědecké“ výpovědi změnil několikrát. Řekl dokonce, že pyramida v Bosně by mohla být „matkou všech pyramid“. Přední evropští i světoví vědci považují pyramidy v Bosně za podvod. To však nevadí tisícům turistů ani prodavačům suvenýrů.
Pripiať na Ukrajině
Pripjať je opuštěné město na východě Ukrajiny nedaleko jaderné elektrárny Černobyl. Město se začalo budovat v roce 1970 a bylo domovem přibližně 50 000 lidí, především pracovníků elektrárny. Po výbuchu v Černobylu v roce 1986 se Pripiať stalo „městem duchů„. Výbuch se stal v noci z 25. na 26. dubna. Obyvatelé města o něm nic nevěděli, dokud 27. dubna nezačala evakuace. Do města se už nikdo z nich nevrátil. Město je stále zamořené a není bezpečné se v něm zdržovat.
Katakomby v Paříži
Pařížské katakomby představují až 190 kilometrů chodeb pod celým městem. Začaly vznikat ve středověku a v 18. století byly jejich prostory vysvěcené. Tehdy do nich začali ukládat pozůstatky mrtvých, protože pařížské hřbitovy měli už přeplněnou kapacitu. Do roku 1814 zde bylo přivezeno až 7 milionů lidských těl. Dnes jsou návštěvníkům zpřístupněny jen 2 kilometry. Pokud se ke katakombách chystáte, vezměte si bundu. I když je venku teplo, dole bude mnohem chladněji, budete totiž sestupovat 20 metrů pod povrch. Vstup do katakomb se nachází kousek od stanice metra Denfert Rochereau.