Víkend v Barceloně – den druhý

Víkend v hlavním městě Katalánska můžete strávit poznáváním architektury, krásných parků a dobrého jídla. V předchozím díle jsme zmínili některé z nejzajímavějších památek – palác katalánské hudby, Santa Maria del Mar či Vítězný oblouk Arco de Triunfo. Přečtěte si další tipy na místa, které se do prvního dne v Barceloně nevešly. Posilte se Tapas a kvalitním červeným vínem, pokračujeme v poznávání Barcelony!

Předchozí článek – Co vidět v Barceloně – den první.

Park Güell

park Guell
Park Güell v Barceloně je jedním z mistrovských děl Gaudího.

Park Güell je jedním z nejpůsobivějších veřejných parků na světě. Patří k dílům slavného architekta Antonia Gaudího. Barevné zdi, sloupy výjimečných tvarů a budovy připomínající perníkové chaloupky potěší velkých i malých návštěvníků. Vstup si zaplaťte den dopředu nebo brzy ráno, brány parku vás přivítají až několik hodin po zakoupení vstupenky.

La Sagrada familia

La Sagrada familia
Bazilika archetikta Gaudího je ve výstavbě již od roku 1882.

Další z Gaudího děl, bazilika La Sagrada familia, je známá svou mohutností, propracovanou fasádou a interiérem zdobeným barevnými okenními mozaikami. Výstavba chrámu stále probíhá, její dokončení je stanoveno na rok 2026. Stejně jako Gaudího park Güell, i vstup do baziliky je třeba zakoupit předem, pokud nechcete čekat v některých případech i několik hodin.

Gotická čtvrť Barri Gòtic

Gotická čtvrť Barcelona
Kombinace staré a nové architektury v Gotické čtvrti láká lidi z celého světa.

„Turistiku duchů“ po gotické čtvrti si v Barceloně rozhodně nenechte ujít. Uvidíte zde zbytky slavné minulosti, z doby, kdy tato část města představovala římskou vesničku. Úzké, spletité uličky vytvářejí hotové bludiště, dávejte si proto pozor, abyste se v Barri Gòtic neztratily. Kromě tmavých uliček zde najdete i malé náměstí, výborné podniky a obchody.

Bunkry del Carmel

Bunkry del Carmel
Bunkers del Carmel sloužily jako vojenské bunkry, dnes si výhled z vrcholu užívají hlavně turisté.

Hledáte nejlepší místo na pozorování západu či východu slunce v Barceloně? Máme pro vás tip od místních. Bunkers del Carmel nabízí výhled na celou Barcelonu. Bunkry na vrcholu túrou de la Rovira hill dnes neslouží na nic jiného, ​​pouze jako stanice pro turisty i domácích, kteří chtějí pozorovat divadlo na obloze nad městem. V jednom z bunkrů najdete i malé muzeum s replikou interiéru, který odpovídá období během španělské občanské války.

Fontány na náměstí Plaza Espanya

Magická fontána v Barceloně
Světelně vodní představení můžete vidět na náměstí Plaza Espanya.

Výlet můžete zakončit sledováním světelně-vodní šou na náměstí Plaza Espanya. Magická fontána Font Magic de Montjuïc je velkolepý komplex vodních fontán, kaskád a bazénů. O celovečerní představení se postarají tisíce světel, miliony litrů vody, mix hudebních žánrů a propracovaná choreografie. Časy představení se liší v závislosti na konkrétním měsíce, od června do září se u fontány můžete zastavit během víkendu od 21:30 do 22:30.

Během víkendu toho stihnete v Barceloně vidět i zažít mnoho. Na jaké památky jsme zapomněli?

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Gastro Novinky Zajímavosti

Za chlebem okolo světa

0
Dovolená Europa Historie a kultura Města Novinky Zahraničí

Víkend v Barceloně – den první

0
Cestování Dovolená Historie a kultura

Londýn je více než je Big Ben a Royal Family

Navigácia

Magazíny