Kam se vyplatí v roce 2019 cestovat (Evropa)

Plánujete i letos cestovat, ale ještě nevíte kam? Možná vám náš článek pořadí. Shrnuli jsme pro vás cestovatelské destinace, které jsou ideální na návštěvu v roce 2019. Tak pojďme na to.

Řecký poloostrov Peloponés

Řecko stále patří mezi najturistickejšie země v Evropě. Nicméně, většina turismu se soustřeďuje na řeckých ostrovech jako jsou Santorini nebo Mykonos. Pokud se tomu chcete vyhnout, zamiřte na pevninu. Do přístavního města Kalamanta létají mezinárodní lety. Z letadla můžete přesednout do vlaku, kterým se dostanete do jakéhokoli města na poloostrově a zpoza vlakového okna poznat tamní přírodu. Na Peloponéském poloostrově najdete písečné duny, krásné přístavní města a neprobádané, turismem neposkvrněné, zálivy a pláže.

Italské město Matera v regionu Basilicata

Město Matera se nachází v jižní části italské boty. Toto divné, prehistoricky vypadající město je zcela odříznuto od jiných měst a je vybudované ve skalní roklině. Od roku 1993 je součástí kulturního dědictví UNESCO. Ve městě máte na výběr z mnoha Airbnb ubytováni nebo jeskynních hotelů. Materasa se také stala hlavním městem kultury pro rok 2019 a během celého kalendářního roku tam budou probíhat různé kulturní akce. Tak proč nezkombinovat odpočinkovou dovolenou i s trochou kultury?

Italské město Matera
Italské město Matera není jako žádné jiné.

Když do Británie, tak do Skotska

A konkrétně do Skotské vysočiny. Skotská vysočina je historický, hornatý region na vrchu Velké Británie. Na tomto území se vyskytuje mnoho jezer (Lochs) a horských údolí (Glens). Tato oblast je velmi řídce osídlena a je považována za jednu z nejmalebnějších a nejzelenějších oblastí Velké Británie. Pokud patříte mezi milovníky nedotčené přírody, izolace Skotské vysočiny je právě pro vás. Tato část země je ideální na turistiku, cyklistiku a pozorování přírody v nedotčené formě.

Skotsko
V Skotské vysočině uvidíte tisíce odstínů zelené.

Navštivte Arles, město Vincenta Van Gogha

Sen jednoho z nejslavnějších malířů všech dob se stal skutečností. Francouzské město Arles se stalo utopií pro všechny umělecké duše. S nově budovaných galerií má toto město velký potenciál stát se významnou uměleckou destinací Evropy. Město se nachází v provensálském regionu, stejně jako známější města Nice, Marseille nebo Avignon. Pokud jste někdy přemýšleli nad tím, kde si Van Gogh uřízl své ucho, bylo to právě v městě Arles.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Zajímavosti Zimní dovolená

Top 5 míst, na kterých jsou nejkouzelnější vánoční trhy

0
Dovolená Dovolená v zimě Exotika Novinky

Za exotikou v zimě? Inspirujte se!

0
Cestování Katalog ubytování Novinky Tipy

Jak zmírnit jet lag?

Navigácia

Magazíny