Tipy, jak najít nejlepší a nejvýhodnejší ubytování

Cestování je byznys. V top destinacích jsou předražené turistické atrakce a mnozí podvodníci se snaží z turistů dostat co nejvíce peněz. To však neznamená, že cestování musí být drahé. Letenku najdete za super cenu i bez nákupu rok dopředu nebo si můžete vybrat na základě aktuální slevové nabídky. Jak si však najít v této destinaci levné a také pěkné ubytování? S tím vám poradíme.

Přespat můžete i u místních na gauči

Na začátek vás upozorníme: tento způsob cestování není pro každého. Pokládáte se však za bezstarostnou duši? Dík CouchSurfing máte možnost získat ubytování zcela zdarma. V mnoha případech dokonce s pohostinností a ochutnávkou místní kuchyně. Jak to celé funguje? Obyvatel města vám u sebe doma nabídne místo k odpočinku, a poskytne vám neocenitelné informace jako někdo, kdo v něm tráví veškerý svůj čas. Tyto informace v žádném bedekry nenajdete. Nejznámější platformou nabízející tuto službu je Couchsurfing. Disponuje širokou nabídkou ubytování, hostitelů a navíc propojuje milovníky cestování. Všichni hostitelé mají na platformě hodnocení, proto si po důkladnějším průzkumu můžete ujistit, že vám nehrozí žádné nebezpečí. Pokud cestujete na kole, platforma Warmshowers nabízí tuto jistou službu, jedinou podmínkou je mít kolo.

Jak hledat poctivého hostitele

  • Musí mít profilovou fotku.
  • Jeho profil by měl být detailně vyplněn.
  • Čím více hodnocení, tím lépe.
  • Obsahuje verifikaci přímo od platformy Couchsurfing.

Název služby Couchsurfing neznamená nezbytně spánek na gauči.

Není hostel jako Hostel

Pobyt v hostelu neznamená to, že se setkáte s podobným osudem jako hrdinové filmu Hostel, který se odehrává v susední Bratislavě. Hostely jsou další možností tzv. budget cestování. Jak jistě víte, pokoje a všechna ostatní zařízení jsou v nich sdíleny. Zajímavostí a pro některé možná i novinkou je, že mnohé hostely nabízejí i malé pokoje vytvořené pro sólo cestovatele nebo páry. V prostorách ubytoven se často nacházejí i společenské zařízení, jídelny a bary poskytující ideální příležitost poznat nové lidi s vášní pro cestování. Při výběru ubytování tohoto typu však opatrně. Mnohé ubytovny se specifikují na věkově mladších cestovatele. Při hledání hostelu ve vaší cílové destinaci můžete použít například použít platformu Hostelworld, která nabízí více než 36 000 ubytováni v 170 zemích.


V některých hostelech najdete i takové mini kajuty pro jednoho.

Pronajměte si soukromí pokoj, apartmán nebo i celý dům na pár dní

Služba Airbnb získala v posledních letech miliony věrných uživatelů, kteří si ubytování na dovolené již jiným způsobem ani nehledají. V nabídce Airbnb najdete tzv. budget friendly apartmány, karavany v přírodě nebo moderní, luxusně zařízené lofty jako z amerického filmu. Výběr je jen na vás. Airbnb je výborný kompromis mezi hotelem a hostelem. Na webstránce nebo v aplikaci si jednoduše vyberete nejsympatičtější apartmán, zarezervujete si ho, kontaktujete majitele, dohodnete s ním podrobnosti ohledně příjezdu, převzetí klíčů, či samotnou platbu. Při výběru apartmánu si dejte záležet na hodnocení dřívějších zákazníků. Díky nim se můžete vyhnout rušné lokalitě nebo nezodpovědnému a nedochvilný pronajímateli.

Pokud chcete jít na jistotu

Pokud se neumíte rozhodnout, v jakém typu zařízení chcete bydlet, vyzkoušejte stránku Booking. Na ní najdete ubytování v hotelech, apartmánech, ale i hostelech. Díky více filtrům si umíte nastavit váš maximální limit, typ zařízení, preferovanou lokalitu a získat tak nejoptimálnější ubytování. Pokud na svých cestách vždy bydlíte v hotelích, snažte se vybrat si takovou síť hotelů, která má své pobočky po celém světě. Tímto způsobem můžete na každém svém pobytu sbírat hotelové body, získávat slevy a jiné zákaznické výhody.

To, jak se rozhodnete na svých cestách ubytovat, je už na vás. Ubytování většinou bývá pro cestovatele nezbytností, kterou využívají na spánek a čerstvou sprchu. Kde nejraději bydlíte vy?

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestování Exotika

Srí Lanka – země exotiky, nádherných pláží a čaje

0
Dovolená v zimě

Hledáte útěk před zimou? Toto jsou nejlepší tipy na dovolenou v lednu

0
Dovolená Europa Letní dovolená Slovensko Tip na výlet Výlet

Tipy na letní dovolenou na Slovensku v roce 2020

Navigácia

Magazíny