Tito cestovatelé vás nakopnou na cesty

Sníte o cestě kolem světa, ale nedokážete se odhodlat? Tito cestovatelé vám pomohou nakopnout se a splnit si své sny. Některé překážky totiž nosíme jen v hlavě. Vydělávat se dá i na cestách a cestováním dokonce můžete přispět k lepšímu světu. Nechte se přesvědčit.

Nas Daily, když chcete měnit svět k lepšímu

A post shared by Nas Daily (@nasdaily) on


Nas je mladík kluk arabského původu z Izraele, který vystudoval Harvard, měl dobře placený job v USA, ale jednoho dne se rozhodl, že by bylo fajn užívat si svůj život naplno a neprosedět ho v kanceláři. Již více než rok Nas cestuje a každý den na svou facebookovou stránku přidává jedno nové minutové video. Ve videích představuje jednotlivé země, které navštíví, a také neobyčejné lidi, které poznal na cestách. Nasova videa jsou vtipná, zajímavá, šíří myšlenky porozumění a tolerance, a navíc jsou lehce stravitelná. Koneckonců, za rok získal téměř 2 miliony followerů na facebooku.

Street food hunters, když poznáváte svět přes chuti


Street food hunters je slovenský, poměrně nový blog, ve kterém cestovatelé Tomáš a Petra Kubušovi představují pouliční jídla a domácí kuchyni různých zemí. Na jejich stránce se dočtete i o destinacích a lokálních specialitách. Dobře míněná rada, na jejich stránku si neklikejte, pokud jste hladoví. Fakt!

Ytravel blog, když se chystáte cestovat s rodinou

Australská rodina má toho nacestováno docela dost. Po jeden a půl roční cestě přes Austrálii se teprve nedávno vydali poznávat USA. Možná si řeknete, Australané, ti si takové cesty mohou dovolit. Caz a Craig mají za sebou sérii neúspěšných investic i dluh v statisících dolarů. Na jejich blogu se tedy dozvíte nejen to, jak a kam cestovat s dětmi, ale i tipy, jak rozjet byznys na cestách a vyhrabat se z dluhů.

The World Walk, pokud chcete jen tak kráčet po světě a máte rádi psy

A post shared by Tom Turcich (@theworldwalk) on


Američan Tom Turcich se v roce 2015 vydal na cestu pěšky kolem světa, v průběhu dvou let prošel pěšky více než 15 000 km přes severní a jižní Ameriku. V texaském Austinu si adoptoval pejska, Savannah, se kterým zažívá všechna svá dobrodružství. V cestě plánuje pokračovat ještě další tři roky a přejít všechny kontintenty.

Dominika na cestě, pro milovníky motorek a odvážné cestovatelky


Dominika je mladá česká cestovatelka, která jen nedávno ukončila svou velkou cestu na Zoomeru přes Latinskou Ameriku. Země, které projela, patří k těm nebezpečnějším. Jen 155 cm vysoká Dominika to však zvládla sólo a na malé motorce. Na jejím facebooku najdete krásné fotky i vtipné až téměř neuvěřitelné příběhy z cest. Vyplatí se na její stránku zatoulat.

Tomislav Perko, když chcete cestovat stopem a ušetřit


Představte si, že máte dobře placenou práci a užíváte si svůj životní styl, když tu najednou bum, přišla finanční krize a vy nemáte ani práci, ani peníze. Toto se stalo Tomislavovi z Chorvatska, který se rozhodl tento problém řešit trochu netradičně. Vydal se na cesty, bez peněz. Na jeho blogu se dozvíte i to, jak procestovat svět za méně než $ 10 na den. Mimochodem, pokud chcete cestovat za málo peněz, přečtěte si i náš rozhovor se slovenským hitchhikerem Hogym a italským cestovatelem Emanuelem Viclavim.

Jaké cestovatele sledujete vy? Napište nám do komentářů.

  • Komentáře
  • Podobné články
0
Historie Novinky Zahraničí Zajímavosti

Jak se slaví Velikonoce ve světě

0
Cestování Historie a kultura Tip na výlet

Dia de los Muertos – jak oslavují Den mrtvých v Mexiku?

0
Cestování Novinky Tipy

Filmy, které vás inspirují k cestování – 1. část

Navigácia

Magazíny