Kapské Město – dovolená v centru moderní Afriky

Třetí největší město Jihoafrické republiky nezapadá do představy tradiční Africké divočiny. Střet kultur, bohatá historie a krásy přírody dělají z města na Kapském poloostrově oblíbenou dovolenkovou destinaci.

Slunné pláže i horská turistika

Kapské město leží na úpatí Stolové hory a pobřeží Atlantiku, severně od mysu Dobré naděje. Toto urbanistické centrum patří díky své poloze k nejvyhledávanějším městům Jižní Afriky. Symbolem města je právě Stolová hora, tyčící se 1086 metrů nad zátokou Table bay, doprovázená vrchy Lví hlava a Ďáblův vrch. Po zelených svazích pohoří vede více než 400 turistických stezek. Výhled na město z vrcholu Stolové hory si můžete vychutnat i díky lanové dráze.

Pokud výlety do hor nepatří k vašim oblíbeným dovolenkovým aktivitám, radost vám udělají pískové pláže a lodní přístavy. V Kapském městě si můžete vychutnat plavbu na motorovém člunu, šnorchlování či surfování.

Oslavujte život, ideálně každý večer

Důvod, proč je Kapské město milované nejen turisty, ale i místními obyvateli, je bohatá kultura a noční život. Město se každý večer přeměňuje na obrovskou párty, zejména během letních měsíců, které odpovídají naší podzimu a zimě. Kluby ukryté v uličkách města, plážové bary, živá hudba a pouliční divadlo nabízí dostatek vyžití i těm nejnáročnějším cestovatelům. Pokud Kapské město navštívíte během oslav Nového roku, uvidíte jednu z nejkrásnějších ohňostrojových show na světě.

Najdete zde nejen exotické koktejly, množství kvalitního vína a piva, ale i kvalitní kávu a chutná jídla. Město je známé svými kavárnami, hospodami, cukrárnami a útulnými restauracemi s výjimečnou atmosférou. Během dne můžete navštívit galerie, muzea, nebo butiky lokálních návrhářů, umělců a řemeslníků.

Ulice kapského města
Ulice Kapského města jsou plné kaváren a obchodů.

Ubytování a doprava

Ubytovacích zařízení ve více cenových kategoriích naleznete v Kapském městě skutečně mnoho. I pobyt v centru města může vyjít poměrně levně. Pokud chcete na ubytováni ušetřit, vyberte si ze široké nabídky hotelů v širším centru, nebo vyhledejte ubytování v některé z rybářských vesniček, které lemují pobřeží dál od města.


přístav v kapském měste
Město je známé svými přístavy a nedalekými rybářskými vesničkami.

Veřejná doprava v Kapském městě má své mouchy, ale v turisticky oblíbeném centru města vás bez větších problémů odveze autobusový systém MyCiti. Ten v roce 2010 doplnil starší, rozsáhlejší síť autobusů Golden Arrow. Nejspolehlivějším způsobem přepravy je pronájem auta. Tato služba je ve městě mimořádně rozšířená a využívají ji především rodiny s dětmi.

Co si nesmíte nechat ujít

Greenmarket

Tržiště představuje labyrint stánků s nejrůznějším zbožím. Čerstvá zelenina a ryby, hotová jídla, oblečení inspirované africkou kulturou, šperky a moderní umění – to vše najdete na rušném, barevném trhu uprostřed Greenmarket Square.

Plavání s tučňáky

Nedaleko Kapského města leží menší město Simon ‚s Town. Na jeho pláže každoročně vycházejí kolonie tučňáků, se kterými si můžete zaplavat pod dohledem průvodce.


Tučňáci v kapském měste
Zažijte plavání s tučňáky nedaleko Kapského města.

Sea Point Promenade

Rušná promenáda vytváří ideální příležitost na cyklistiku, bruslení či ranní běh. V pavilonu na Sea Point promenádě najdete posilovnu, dětská hřiště a bazény.

Národní botanická zahrada Kirstenbosch

Botanická zahrada nabízí návštěvníkům pohled na nejrůznější rostlinné společenství z celého afrického kontinentu. Dopřeje vám únik z rušného města a možnost vychutnat si piknik nebo posezení v kavárně.

Ať se rozhodnete navštívit Kapské město během kteréhokoliv ročního období, chybu rozhodně neuděláte. Před odchodem do Jihoafrické republiky ale nezapomeňte požádat o cestovní víza na Velvyslanectví JAR.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
PR článek Slovensko Tip na výlet Tipy

Zajděte si do aquaparku ve Velkém Mederu

0
Rozhovor

Rozhovor s Kateřinou Karáskovou o její pouti v zemích, kde vládnou ženy

0
Tipy Zahraničí Zimní dovolená

Nejlepší evropské místa na cestování během zimy

Navigácia

Magazíny