Tipy na letní dovolenou na Slovensku v roce 2020

Chystáte se letos strávit léto blízko domova? Vytouženou dovolenou plnou zábavy a oddechu můžete strávit i na Slovensku. Přinášíme vám tipy na víkendový odpočinek ve dvojici či několik denní rodinnou dovolenou.

Aquaparky a lázně

Nedokážete si bez vody léto ani představit? More sice na Slovensku není, ale vynahradí vám to množství vodních parků a lázeňských center.

Lázně Aphrodite – Rajecké Teplice

Hotel Aphrodite Palace představují nejluxusnější ubytování v Rajeckých Teplicích. Uprostřed krásné přírody Strážovských vrchů a Malé Fatry objevíte téměř pohádkový lázeňský hotel, který zaujme svojí antickou architekturou. Vyzkoušejte různé masáže, ozdravné procedury nebo využijte rodinný bazén vhodný i pro děti.

Vodní park Bešeňová

Množství tobogánů, termálních i plaveckých bazénů, vířivek a wellness objevíte iv Liptovském regionu. Vodní park je ideální místo pro všechny věkové kategorie. Odpočiňte si v některém z 18 bazénů a využijte volné dny na poznávání Liptova.

Aquapark Tatralandia – Liptovský Mikuláš

Tropický ráj pod Tatrami je největším celoročním areálem vodní zábavy s ubytováním na Slovensku, v Čechách a Polsku, proto na našem seznamu nemohl chybět. Objevte místo plné dobrodružství a zábavy, jehož součástí je i přímořský ráj Tropical Paradise, letní Funpark Tatralandia, ubytovací komplex Holiday Village a adrenalinová novinka Superfly Tatralandia.

Adrenalinové zážitky

Centrum vodních sportů Wake Soul – Ratnovce

Nedaleko Piešťan si přijdou na své všichni milovníci vodních sportů. Moderní středisko s půjčovnou výbavy, překážkovou dráhou na wakeboarding a kvalitním street foodům pod taktovkou Bearded Brothers je ideálním místem na výlet ve dvojici nebo se skupinkou přátel.

Via Ferraty na Skalce – Banská Bystrica

Krásná příroda, horský vzduch, úžasné výhledy a překonávání vlastních limitů. Pro milovníky přírody bude ideální túra s horským průvodcem na nejnovějších ferratách na Slovensku. Via ferraty na Skalce v Kremnických vrších nabízejí několik úrovní náročnosti jištěného lezení. Jejich součástí je i nejdelší lanový most na Slovensku.

Splav Dunajce na raftu – Červený Kláštor

Vyzkoušejte si rafting na řece Dunajec, která protéká nádherným prostředím Pieninského národního parku. Pod dozorem instruktora si zábavu na vodě užijí i ti méně zkušení. Na výběr máte z několika tras, které můžete na raftu sjíždět až v 6-členné skupině.

Chaty a rekreační oblasti

Naše země je plná krásných historických i přírodních památek. Více či méně známá místa můžete navštívit během turistického víkendu nebo v rámci Roadtrip po Slovensku. Zastavte se v některé z chatových oblastí – určitě to neprohloupíte!

Autocamping Trusalová – Turany

Ti, kteří hledají nejen odpočinek, ale i adrenalin a nové zážitky, si Turiec zaručeně zamilují. Čekají na vás několik kulturní akce, divadla, historie regionu přímo v obcích či muzeích, lázně, aquapark, vysokohorská turistika a lezecké lokality v Malé a Velké Fatře.

Rekreační středisko a kemp Planinka – Dechtice

Rekreační zařízení Planinka se nachází v Malých Karpatech, 4 km od obce Dechtice (hrad Dobrá Voda, klášter Katarínka). Dominantou střediska je budova zámečku z 18. století. Zámeček je možné využít k soukromé i firemní akce a oslavy. Svou polohou na samotě je rekreační zařízení vhodné pro různé pobyty i sportovní soustředění.

Zochova chata – Modra

Zochova chata je rekreační středisko v lokalitě Písek. Patří k nejmalebnějším a nejnavštěvovanějším rekreačním a turistickým lokalitám Malých Karpat. Nachází se 6 km nad Modrou, uprostřed krásné přírody a rozsáhlých lesů. Hotel Zochova Chata zahrnuje luxusní wellness a golfové hřiště.

Agrocamping Selský Dvůr – Brezno

Selský dvůr se nachází v klidném údolí v lokalitě Rohozná. Rozličné turistické a cyklistické stezky začínají přímo z kempu, buď v blízkém Národním parku Muránska Planina, nebo v krásné Tatranské vrchovině. Hosté si mohou také dopřát masáže, které jsou k dispozici za příplatek.

Luxusní wellness hotely

Toužíte místo lezení po skalách a sjíždění řek raději po příjemném oddechu v hotelu? Luxusní víkendový pobyt můžete spojit s poznáváním nových míst, sportem nebo kulturou.

Villa Plaza Boutique Hotel & Spa – Prešov

Luxusní hotel na východě Slovenska, ve kterém můžete strávit noc již od 100 eur na osobu. Hotel je součástí Plaza Beach Resort, do kterého mají návštěvníci hotelu bezplatný vstup. Díky netradiční architektuře a bazénem se slanou vodou budete mít pocit, že jste skutečně u moře. Pokud se rozhodnete hotel navštívit, nevynechejte ani večeři v Plaza Reach Restaurant. Zážitkem bude nejen výborné jídlo, ale také působivý interiér s nádechem Středomoří.

Chateau Appony – Oponice

Zámeček nedaleko Nitry vám dovolí utéct od ruchu města v každém ročním období. Součástí ubytování v Chateau Appony je vstup do wellness s výhledem na park. Kromě restaurace se v kostele nachází také historická knihovna. Během víkendu můžete využít možnosti turistiky nebo cykloturistiky v okolí. Cena pro jednu osobu na noc začíná na částce 110 eur, ale akciové pobyty pro dva si můžete rezervovat již za 150 eur.

Grand Hotel Kempinski High Tatras – Štrbské Pleso

Exkluzivní středisko pro náročné hosty nabízí mnoho příležitostí pro sport, odpočinek a zábavu. Spa a wellness služby na nejvyšší úrovni jsou pro toto středisko samozřejmostí. Díky své poloze je hotel vhodný pro každého, kdo chce strávit volné dny aktivní, v krásném prostředí Vysokých Tater. Cena za noc ubytování začíná na částce 330 eur.

Plánujete toto léto dovolenou na Slovensku? Podělte se s námi o vaše dobrodružné nebo wellness tipy!

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestování Katalog ubytování Novinky Tipy

Jak zmírnit jet lag?

0
Tipy Zajímavosti

Tipy na cestovatelské knihy pro každého dobrodruha

0
Cestování Europa Města Novinky

Berlín – extravagantní, uvolněný a jednoduše „cool“

Navigácia

Magazíny