5 důvodů, proč si zamilujete jaře v Japonsku

Japonsko je přitažlivá země, která láká mnoha turistů. Pokroková technologie není to jediné, co je na Japonsku ohromující. Na jaře se probouzí příroda celého světa. Co to znamená pro Japonsko? Kvetoucí třešně jsou jen začátek. Tak se na to pojďme společně podívat.

Rozkvetnuté třešně Sakury

Kvetoucí třešně jsou nepochybně jednou z najočarujúcejších věcí, které můžete na jaře v Japonsku zažít. Velké růžové květy Sakury přemění japonskou scenérii na pohádku. Pozorování kvetoucích třešní je v této zemi tak rozšířené, že tato aktivita má své vlastní pojmenování – Hanami. Třešně kvetou v průběhu celého března a to několik dní. Dobrou zprávou je, že v každé oblasti jsou dny kvetení jiné. Na rok 2019 dokonce vznikla mapa Japonska, která obsahuje všechny hlavní oblasti a dny rozkvetlé třešně. Hanami – pozorování třešní je příjemné i večer, protože v té době jsou květiny úplně jinak nasvícené.


Kvetoucí třešně na jaře zaplaví ulice Japonska.

Pláže v oblasti Okinawa

Věděli jste, že pláže v Okinawě se pro veřejnost otevírají už v březnu? Jižní tropické ostrovy Japonska vítají léto mnohem dříve než zbytek Japonska. Hlavní sezóna v Okinawě trvá od června až do září. Na jaře se tak můžete vyhnout davům lidí a také zbytečně navýšeným cenám, které jsou typické pro hlavní sezónu. Když už budete v Okinawě, nezapomeňte navštívit Shuri zámek, kde poznáte japonskou kulturu ze 14. století. Zámek se nachází v hlavním městě Okinawy- Naha. Kromě zámku můžete navštívit největší akvárium v ​​Japonsku, tématické parky a výhledové místo Cape Manzamo.


Skalnaté útesy v Okinawě.

Plantáže se zeleným čajem

Patříte mezi milovníky zeleného čaje? Podstatná část Japonska je pokryta plantážemi, na kterých se tento čaj pěstuje. Ideální čas na návštěvu čajových farem je právě jaro, ještě před sklizní, který začíná v květnu. Z čajových plantáží jsou nádherné výhledy na horu Fuji. Nejkrásnější farmy jsou Obuchi Sasabe a Imamiya.

Japonské tradiční festivaly

Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o Japonsko a jeho kulturu ví, že v Japonsku se od jara do léta pravidelně konají mnohé festivaly. Během pobytu si do programu rozhodně zařaďte účast na některém z nich. Máte jedinečnou možnost poznat tradiční japonskou kulturu a hned přímo ve společnosti místních obyvatel. Největšími jarními festivaly jsou Sanja Matsuri v Asakusa a Inuyama festival ve městě Inuyama, během kterého se v noci ve vzduchu vznáší 365 japonských lampionů. Další festivaly, které se vyplatí navštívit jsou:

  • Gion Matsuri v Tokyu,
  • Chichibu Yomatsuri v Saitama,
  • Takayama festival v Takaya.

Jarní jídlo a další jarní květiny

Jaro v Japonsku přece jen není pouze o kvetoucích třešních. Kromě nich kvete jaře i dalšími zajímavými květy. Jedním z nich je Vistárie, popínavá fialová rostlina, která roste na území USA a východoasijských zemí.

Festivaly plné pestrobarevně kvetoucích květin

  • Fuji Schibazakura festival s růžovými pláněmi přímo pod horou Fuji,
  • Wisteria festival v Ashikaga parku je plný visících vistárií,
  • Bunkyo Azalea festival v Tokyu s krásně, do kruhu vytvarovanými květy.

Na jaře máte také příležitost ochutnat jídlo s různými příchutěmi, které nejsou dostupné během celého roku. Příchuť kvetoucích třešní dokonce omezeně nabízejí i na takových komerčních místech jako jsou kavárny Starbucks.

Cestování na jaře má své výhody. Počasí je často příjemnější než v létě a na podzim, vyhnete se hlavní turistické sezóně a máte větší šanci poznat zemi tak, jak ji znají místní. Kromě zmíněného, ​​můžete v Japonsku na jaře ochutnat čerstvě dozrálé jahody a navštívit krásné parky. Tak co říkáte na tuto pohádkovou růžovou dovolenou?

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Novinky Zajímavosti

Cestování jako práce – kdo jsou travel vlogeři

0
Francie Lyžování Novinky Zimní dovolená

Lyžování v Les Portes du Soleil

0
Rozhovor

Rado z blogu Nie je túra bez Štúra: Při sólo cestování si dokážu vyčistit hlavu, naučil jsem se spoléhat sám na sebe

Navigácia

Magazíny