Objevte krásu největších italských jezer

Většina z nás cestuje do Itálie k moři. Vždyť co by to bylo za letní dovolenou bez opalování, zrmzliny, tenoučké pizzy a vodních sportů? Itálie, to nejsou jen písečné pláže zda fakultativní výlety do Říma nebo Neapole. Objevte s námi jeho zelenější stránky – úchvatné italské jezera. Ve srovnání s pobřežím jsou od nás jen na skok a díky levným letenkám nesáhnete hluboko do kapsy.

Jak se tam dostat

Oblast jezer se táhne přes 4 regiony. Velkou výhodou je dobrá dostupnost z Milána nebo Verony. Z Česka létá pravidelná linka Praha – Bergamo. Letenky je dobré rezervovat v předstihu, protože v období svátků a dovolených jejich cena stoupá. Standardně se zpáteční jízdenka pohybuje v ceně okolo 2 000 korun. Z Bergama se do Milána dostanete kyvadlovou dopravou. Zpáteční lístek koupíte již od 10 Eur. Hlavní milánská nádraží, Milano Centrale, má vybudovanou obrovskou síť vlakových spojení. Při výběru lístku si všímejte parametry vlaku. Rozdíl v ceně mezi 1. a 2. třídou bývá propastný. Chcete-li ušetřit, vyhněte se mezinárodním spojem. Vlaky z Milána k jezerům často pokračují do Švýcarska. Ve vlaku sice zažijete nevídaný komfort, zaplatíte za něj však více než za letenku.

Boromejské ostrovy
Italské jezera skrývají mnoho pokladů.

Lago di Garda – pro sportovce i turisty

Lago di Garda je největším a nejnavštěvovanějším jezerem v severní Itálii . Rozprostírá se mezi městy Milán a Verona , na hranici regionů Lombardie, Benátsko a Trentina . Toto jezero je vhodnou volbou i pro větší skupiny, protože všichni si tam najdou to své. Okolí obklopují antické ruiny, nádherné promenády s kavárničkami, typické italské městečka s úzkými uličkami, středověké hrady ale i množství atrakcí a adrenalinové sporty. Lago di Garda je jezerem s největšími sportovními možnostmi a stále více přitahuje zejména wind – surfařů . Vždyť kdo by odolal křišťálově čisté vodě a pohledu na citroníky, které se pěstují na každém kroku. Pokud vás sport neláká, nechte se unášet historií. Vždyť právě na tomto místě byl Goethe zatčen pro podezření ze špionáže a svůj úkryt zde hledal i Mussolini s milenkou.

Lago di Garda
Největší italské jezero je jako stvořené pro windsurfing.

Lago Maggiore – nádhera skrytá uprostřed jezera

Lago Maggiore je druhé největší jezero v Itálii. Rozprostírá se v regionech Lombardie a Piemont, přičemž jeho severní část zasahuje až do Švýcarska. Dostanete se sem vlakem přímo z Milána. Dominantou jezera jsou Boromejské ostrovy: Isola Bella, Isola Madre a Isola Pescatori. Všechny 3 ostrovy oplývají honosnými vilami, kouzelnými kavárnami a zahradami na kterých najdete volně pohybující se bílé pávi. Nádherný panoramatický výhled umocňují strmé štíty Alp.
U Lago Maggiore hledali inspiraci i Gustav Flaubert, Wagner, Goethe či Ernest Hemingway, který svou knihu Sbohem, armádo napsal v městečku Stresa s výhledem na Boromejské ostrovy. Stejně jako u Lago di Garda, i zde najdete malebná městečka s úzkými uličkami, restaurace s čerstvými rybami či různé historické památky. V létě tu teplota dosahuje příjemné horka a tak můžete odpočívat i při opalování – pod palmou a s výhledem na Alpy.

Lago Maggiore
Boromejské ostrovy jsou chloubou Lago Maggiore.

Lago di Como – pro milovníky Bondovek i romantiky

Lago di Como je sice nejmenší z trojice velkých jezer, říká se však, že i nejkrásnější. Nachází se v oblasti Lombardie a je snadno dostupné vlakem z Milano Centrale. Jezero má tvar obráceného ypsilonu. Pokud ho chcete prozkoumat ze všech stran, je možné využít trajekt. Pohádkovou scenérii si nejlépe vychutnáte na kole. Většina ubytovacích zařízení pronajímá kola za menší poplatek. V čem je jezero výjimečné? V atmosféře! V tyrkisovej vodě jezera se zrcadlí zeleň pobřežních vil a zasněžených alpských štítů. Není divu, že Lago di Como je přechodným domovem mnoha celebrit. Svůj letní domek zde má např. i George Clooney.
U jezera Como se natáčel i James Bond: Casino Royal s Davidem Craigem v hlavní roli. Samotné jezero však nejvíce zviditelnil film s Umou Thurman, Měsíc u jezera. Pokud hledáte něco romantičtější bez „hollywoodského lesku“, připomeneme vám slova hudebního skladatele Franze Liszta: „Pokud píšete příběh o dvou milencích, ať se odehrává na pobřeží jezera Como.“ Co dodat? 🙂

Italské jezera dovolená
Lago di Como si podmanilo i filmařsky svět.
  • Komentáre
  • Podobné články
0
Katalog ubytování Novinky Rozhovor

Jak cestovat bez peněz s Emanuelem Viclavim

0
Dovolená Europa Města Španělsko

Víkend v Barceloně – den druhý

0
Asie Dovolená

5 důvodů, proč si zamilujete jaře v Japonsku

Navigácia

Magazíny