Filmy, které vás inspirují k cestování – 1. část

Venku je zima, vše je jakési šedé, léto v nedohlednu. Pokud ještě nemáte naplánovaný výlet nebo dovolenou, zachumlejte se pod deku, uvařte si teplý čaj (nebo si dejte raději skleničku vína) a vychutnejte si jeden z těchto filmů. Varování: Pod vlivem všech těch emocí můžete nakoupit letenky nebo rovnou celé dovolené.

Wild

Film s Reese Witherspoon v hlavní roli motivuje ženy z celého světa vyřešit všechny své životní problémy túrou po Pacific Crest Trail, který se táhne 4279 km z mexické až po kanadskou hranici. Příběh Cheryl Strayed, ženy, která prošla 1770 km po svých, aby si dala svůj život dohromady a našla sama sebe, zaujal nejen diváky, ale i kritiky. Film byl zpracován na základě skutečné události a Cheryl o tom dokonce napsala knihu, která v češtině vyšla pod názvem Divočina.

Darjeeling Limited

Kam za odpověďmi, ne-li do nejspirituálnější země na světě, do Indie? Film Darjeeling Limited vypráví příběh tří bratrů Francise, Petra a Jacka, kteří se po smrti svého otce poprvé setkali právě v Indii. Každý z nich má svá vlastní dilemata a problémy. Jejich otec před rokem zemřel, matka je opustila před mnoha lety a Francis nedávno sotva přežil nehodu na motorce. Právě on celou cestu naplánoval a chce se s nic netušícími bratry dostat k mámě, která žije v indickém klášteře. Cesta tří bratrů se neobejde bez hádek, humoru ale i hlubšího pochopení sebe sama.

Vicky Cristina Barcelona

Pojďme ale do Evropy. Barcelona je nádherné město. Slunce, moře, sangria, tapas, letenky přímo z Prahy. Co víc si přát? Ve filmu Woodyho Allena asi nenajdete smysl svého života a dokonce ani návod, jak na to. Spíše naopak. Určitě si však film užijete. Muži nechají oči na krásné Scarlett Johansson, Rebecce Hall či Penelope Cruz. A ženy se platonicky zamilují do Javiera Bardema. Milostný příběh, kde se to hraje na všechny strany, až se vám z toho zamotá hlava, získal mnoho mezinárodních ocenění.

The Secret Life of Walter Mitty

Dobrodružný film s Benem Stillerem v hlavní roli vás zavede na Island. Zatímco Walter Mitty hledá tajemného fotografa O’Connella, vy si můžete užívat pohled na nádhernou přírodu tohoto ostrovního státu. Ve filmu nechybí dobrodružství, záhada ani láska. No, a protože se bavíme o americkém filmu, tak se neobejde ani bez emotivního ponaučení.

Midnight in Paris

Paříž je jako stvořená pro umělce a romantické duše. Gil Pender (Owen Wilson) je scénárista, kterého tato práce nenaplňuje, a tak sní o kariéře spisovatele. V Paříži tráví dovolenou se svou snoubenkou a jejími bohatými a konzervativními rodiči. Příběh se však zamotá, když se Gil dostane do minulosti. Do 20 let minulého století, která tak velmi obdivuje. Cesta časem, konflikt současnosti s idealizovanou minulostí a přesvědčení, že ta nejlepší doba už byla, zanechávají dojem. Ve filmu si vychutnáte úžasnou atmosféru Paříže a zjistíte, že jsme se narodili do doby, která je pro nás ta nejlepší.

Into the Wild

Také máte někdy pocit, že společnost je zkažená a vy byste nejraději z toho všeho utekli někam do přírody a už nikdy se nevrátili? Christopher McCandless se jednoho dne vypařil, všechny své úspory věnoval charitě a vydal se na cestu po severní Americe, až nakonec došel na svou vysněnou Aljašku. Film je natočen podle skutečného příběhu. Literární předlohou mu byla stejnojmenná kniha Johna Krakauera, který se rozhodl McCandlessův příběh zmapovat.

Někteří diváci jsou po shlédnutí filmu na Christophera rozzlobení, a nechápou, jak se mohl zachovat tak neskutečně sobecky. Ostatní zase McCandlesse chápou a svým způsobem se v něm vidí. Ať už jste v kterékoli skupině, film vás donutí přemýšlet. Kromě nádherných scenérii severní Ameriky si určitě užijete i hudbu Eddieho Veddera.

Eat Pray Love

Autorka knihy Jíst, meditovat, milovat, Elizabeth Gilbert by určitě měla dostat speciální cenu za přínos v turistice od Itálie, Indie i Indonésie. Kolik žen řešilo své rozvody a problémy cestou za sebepoznáním do indického ašrámu nebo svůj žal raději zajedly italskými těstovinami? Divili byste se, ale tato kniha i stejnojmenný film, s Julií Roberts v hlavní roli, spustili doslova hysterii kolem celého světa. Po hlédnutí filmu budete mít teplý pocit na srdci a možná se přistihnete, jak vyhledáváte letenky na Bali.

  • Komentáře
  • Podobné články
0
Asie Exotika Historie a kultura Indie Tip na výlet Zahraničí

Rádžasthán, země králů

0
Francie Gastro Novinky Tip na výlet

Jak můžete strávit jeden den v Paříži? Takto!

0
Cestování Novinky Tipy

7 způsobů jak vydělávat na cestách

Navigácia

Magazíny