Slovák, který objel svět na kole

Je mu 33 let, má dva pasy, firmu, kterou dokázal řídit na dálku z kola a zážitky z 57 zemí světa. Podnikatel Karol Voltemár se před čtyřmi lety vydal na cestu kolem světa na kole. Postupně se kola jeho jízdního kola dotkly všech kontinentů kromě Antarktidy.

Příběh cestovatele Karola Voltemára, podnikatele v segmentu online marketingu, se začal v roce 2013. Od té doby ujel téměř 67 000 km, byl na cestě 1 231 dnů, zničil 16 kol, 2 jízdní kola a 17 řetězů. Svůj projekt pojmenoval World Bike Travel a jeho cestu jste měli možnost sledovat online.

„Vždycky jsem byl ve fyzické pohodě a věnoval jsem se spoustě sportů. V roce 2009 mě zbrzdila vážná nehoda při lyžování v Itálii. Půl roku jsem nedokázal chodit a další asi dva roky se kost v noze dávala do pořádku. Můj hlavní cíl byl vrátit se zpět do aktivního života. Věnoval jsem se rekonvalescenci, regeneraci a tréninku. V roce 2010 jsem i díky tomu zvládl na kole přes 2 600 km v Turecku. To mi dodalo zejména psychickou pohodu a řekl jsem si, že už je správný čas naplánovat něco velkého,“ popsal vznik myšlenky cesty kolem světa.

Karol cesta okolo světa
Na cestě kolem světa se ke Karolovi (vpravo) občas přidávali i místní.

Nejšťastnější a nejlepší jsou lidé na venkově a v horách

Kromě množství zážitků si z tříleté cesty odnáší i poznání o jednotlivých zemích a jejich obyvatelích. „V zemích, kde chybí svoboda, byli i lidé méně šťastní, mnohé věci tam byly nefunkční a i míra kriminality byla vyšší. Nejšťastnější mi přišli lidé, kteří měli možnost se realizovat, měli půdu pod nohama, živili se tím, co je baví, žili v míru a v kraji, kde se nekradlo. Skutečně byli nejlepší lidé na venkově, v horách nebo v přírodě. Nejsrdečnější lidé pro mě byli v Austrálii, v Turecku, v Kanadě, v Chile, v Maroku a na Novém Zélandu.“

Karol na cestě okolo světa
Ze svojí cesty má množství krásných fotografií, které by vystačily na několik knih.

Z jízdního kola se dá i podnikat

Během tří let na cestách se snažil využívat možnost přenocování zdarma ve spacáku a ve stanu, ale ne vždy to bylo možné. Poslední měsíce během cesty kolem světa i z kola nabízel služby, které pomáhají online byznysu růst. Karol se původně věnoval IT a od roku 2010 přešel plynule na podnikání v segmentu online marketingu a ecommerce.

„Na Slovensku se podnikáním a prací při jednom z nejvyšších daňových zatížení pracuje stále hůře, a pokud to bude pokračovat, jednoho dne všechny šikovnější lidi mohou donutit odejít, ale není se třeba vzdávat. Nejbližší rok si trochu odpočinu na dovolené a po prezentacích. Pak se začnu naplno věnovat práci a firmě,“ prozradil své plány.

Sledujte Karolův projekt cesta okolo světa na kole.

  • Komentáře
  • Podobné články
0
Cestování Dovolená Francie Novinky

Dovolená na Korsice je plná protikladů

0
Cestování cestování pěšky hiking Island Itálie Katalog ubytování Novinky Slovensko Španělsko Tip na výlet Zahraničí

8 nejkrásnějších turistických tras v Evropě

0
Cestování Dovolená Inspirace Letní dovolená Tip na výlet

Travel blogeři radí: Romantické místa, které se vyplatí navštívit ve dvojici

Navigácia

Magazíny